تزریق بوتاکس : مزایا، نحوه و کاربرد آن

پیدا شدن خطوط ریزودرشت و یا به اصلاح چین‌وچروک در صورت و سیاهی دور چشم و افتادگی ابروها برروی چشم نشانه افزایش سن و القای حس پیری در آدمی می‌باشد. و انسانی که ذاتاً طالب زیبایی است از زمانهای دور در فکر چاره‌ای برای حل این مشکل بوده است.

با عمل چانه از طریق بوتاکس یکی از روش‌های درمان چین و چروک‌های پوستی است که بسیار محبوب و ایمن است و اثر بخشی آن همچون لیفت ابرو برای بهبود افتادگی ابروها و لیفت سینه به اثبات رسیده است.  بوتاکس چانه به طور کاملا آشکاری چروک‌های پوستی را از بین می‌برد و پوست صورت را صاف می‌کند. در این روش همچنین با جلوگیری از فعالیت بیش از حد ماهیچه‌های صورت، از تشکیل برخی خطوط و چین‌ها در صورت جلوگیری می‌شود، درحالی که هیچ یک از حالات طبیعی که فرد به چهره خود می‌گیرد دچار اختلال نمی‌شود.

botox-blowout-700_0

بوتاکس چیست؟


 بوتاکس درواقع نوعی پروتئین غنی شده است که به صورت طبیعی تولید می‌شود. این ماده توسط نوعی باکتری به نام کلوستریدیوم بوتولونیوم (Clostridium Botulinum) تولید می‌شود. از مقادیر بسیار جزئی و ناچیز از این ماده می‌توان به منظور درمان‌های زیبایی مانند اصلاح لبخند لثه‌ای و ... استفاده کرد و این ماده پس از تزریق در سایر نقاط بدن منتشر نمی‌شود. این ماده از رسیدن پالس‌های عصبی به ناحیه‌ی خاص جلوگیری می‌کند و از این طریق موجب ضعیف شدن موقتی ماهیچه‌ها در محل تزریق می‌شود و بدین طریق چروک‌های پوستی را از بین می‌برد. مصرف این ماده برای از بین بردن و پیشگیری از چین و چروک‌های پوستی به تایید سازمان FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) رسیده است و از زمان کشف این ماده تا کنون، ملیون‌ها نفر به کمک آن درمان شده‌اند.

تایید بوتاکس برای عمل زیبایی توسط سازمان FDA در سال ۲۰۰۲ صورت گرفت. در حال حاضر برند‌های مختلفی ماده‌ی بوتاکس را تولید می‌کنند.

تمام مواردی که جهت تزریق در کلینیک صدف بکار می‌رود شامل بوتاکس دیسپورت ساخت کشور انگلستان و بوتاکس نورونوکس ساخت کشور کره و با تأییدیه FDA  و وزارت بهداشت و درمان ایران می‌باشد.

کاربردها


امروزه بهترین درمان برای کاهش و یا از بین بردن این خطوط تزریق توکسین بوتولونیوم یا بوتاکس است . بوتاکس علاوه بر اینکه باعث برطرف شدن و پیشگیری چین‌وچروک و فرم دهی ابروها می‌گردد در موارد درمانی زیر نیز کاربرد دارد:

 • خط عمودی بین دو ابرو (بوتاکس خط اخم).
 • خطوط افقی پیشانی.
 • برای درمان اسپاسم و سفتی عضلات آرنج و انگشت‌ها
 • برای درمان اسپاسم عضلات چشم که منجر به لوچی چشم شده
 • چین و چروک دور چشم.
 •  برای از بین بردن خط خنده (خط تشکیل شده در دو طرف بینی).
 • کشیدن پوست گردن.
 • اصلاح خط فکی.
 •  چروک‌های ایجاد شده روی بینی.
 •  چروک‌های ایجاد شده در زیر چانه.
 • بوتاکس لب برای رفع چین و چروک ذور لب
 • کاربرد بوتاکس برای درمان میگرن: ابتلا به میگرن وضعیت آزاردهنده‌ای است که می‌تواند گاهی شما را از کار بیاندازد و بر کیفیت زندگی شما اثر منفی داشته باشد. بعد از مطالعات گسترده‌ای که در این زمینه انجام شد، مشخص شد که درمان میگرن با بوتاکس بسیار موثر است، استفاده از این ماده برای میگرن از طرف سازمان FDA مورد تایید قرار گرفت. این‌که بوتاکس چگونه باعث تسکین سردرد میگرنی می‌شود هنوز به طور قطع معلوم نیست، اما بر اساس تمامی اطلاعات به‌دست آمده در مطالعات انجام شده، این طور تصور می‌شود که تزریق بوتاکس موجب مسدود شدن برخی از سیگنال‌های عصبی می‌شود که عامل سردرد‌های میگرنی هستند. در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف ابتدا شرایط بیمار و وضعیت سردرد‌های او به طور کامل بررسی می‌شود و سپس این موضوع ارزیابی می‌شود که آیا تزریق میگرن می‌تواند برای شما موثر باشد یا نه.
 • درمان تعریق بیش از حد : تعریق بیش از حد به معنای عرق ریختن فرد به طور دائمی و به میزان غیر‌طبیعی می‌باشد. عرق ریختن یکی از مکانیسم‌های طبیعی بدن برای خنک کردن خودش است و بنابراین عرق کردن، امری طبیعی و سالم است. اما برخی افراد بیشتر از میزانی که برای خنک کردن بدن لازم است، عرق می‌کنند، که به این وضعیت ‌هاییپرهیدروز یا تعریق بیش از حد گفته می‌شود. تعریق زیاد معمولا در نواحی مانند کف دست‌ها، کف پاها و زیر بغل ایجاد می‌شود. عرق کردن زیاد به غیر از این که می‌تواند در انجام فعالیت‌های روزانه فرد اختلال ایجاد کند، باعث خجالت و شرمندگی او در برابر دیگران نیز می‌شود. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای درمان تعریق بیش‌ازحد وجود دارد. در موارد بسیار وخیم می‌توان تعریق بیش‌ازحد را با انجام عمل جراحی درمان کرد. در کلینیک فوق تخصصی زیبابی صدف برای درمان تعریق بیش از حد از روش تزریق بوتاکس استفاده می‌شود. تزریق بوتاکس باعث تضعیف غدد تولید کننده عرق می‌شود.با تقبل قیمت تزریق بوتاکس مراجعه کننده با  این روش که کاملا ایمن و بی‌خطر است و اثرات آن تا ۶ ماه ماندگاری دارند ، درمان میگردد.
 •  درمان دندان‌قروچه: دندان‌قروچه به معنای کشیدن دندان‌های آسیاب به هم و فشردن فک بالا و پایین روی یکدیگر است. دندان‌قروچه ممکن است در زمان بیداری یا خواب رخ دهد. دندان‌قروچه عادت رفتاری است که ۸ تا ۱۰ درصد از جمعیت به آن دچار هستند. دندان قروچه می‌تواند باعث فرسایش دندان‌ها، درد فک، سر درد و محدود شدن دامنه حرکتی فک‌ها شود. همچنین ممکن است دندان‌قروچه حالتی مردانه‌تر به ظاهر فک‌ها بدهد که این موضوع برای بعضی خانم‌ها خوشایند نیست. با استفاده از تزریق بوتاکس می‌توان این مشکل را حل نمود و ماندگاری نتایج این درمان نیز معمولا تا ۶ ماه ادامه دارد.

فرآیند درمان


 

botox-detroit

بعد از آن‌که مشاوره‌ی کامل با بیمار صورت گرفت و در مورد نتایج مورد نظر بیمار توافق به عمل آمد، برای ثبت وضعیت فعلی بیمار در پرونده او، از او عکس گرفته می‌شود. سپس با استفاده از یک سوزن بسیار باریک و ظریف، بوتاکس در محل‌های مورد نظر در صورت تزریق می‌شود. ممکن است در ابتدا احساس سوزش خفیفی مانند نیش حشره داشته باشید، اما برای اکثر افراد تزریق بوتاکس کاری راحت و بدون درد است و اکثر بیماران بعد از این که تزریق بوتاکس انجام شد، از این که کار تزریق تمام شده و چیزی احساس نکرده‌اند تعجب می‌کنند. هر دوره‌ی درمان با بوتاکس بین ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد، اما در صورتی که شما طبق برنامه‌ی درمانی که توسط متخصص به شما پیشنهاد شده است اقدام کنید، می‌توانید بین جلسات تکرار تزریق ۵ تا ۶ ماه وقفه بگذارید و بدین ترتیب قیمت بوتاکس نیز در جلسات بعدی کمتر خواهد بود.

چگونه از داشتن ظاهر غیر طبیعی بعد از تزریق بوتاکس اجتناب کنم؟


 ذ1

اول از همه شما باید به کلینیک مناسب و بهترین متخصص مراجعه کنید، چرا که ظاهر شما بعد از تزریق بوتاکس، بستگی به میزان بوتاکس تزریق شده دارد. در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف ما به گونه‌ای کار می‌کنیم که نتایج تزریق بوتاکس طبیعی باشد، چرا که زیبایی واقعی در طبیعی بودن نتایج است .به همان اندازه که چین و چروک و خطوط زیاد پیری را نمایان می‌کند صورت بدون چین و چروک نیز نشان‌دهنده پیری می‌باشد. متخصصین ما به طور کامل با شما در تعامل خواهند بود تا بتوانند به نتایج دلخواه شما دست یابند.
در صورتی که به دنبال داشتن ظاهری طبیعی و آرام هستید، انتخابی مناسب انجام داده اید، چرا‌که این کار تخصص ماست. قبل از این که تزریق بوتاکس انجام شود، ما یک جلسه‌ی مشاوره با شما ترتیب می‌دهیم تا طی این جلسه کاملا متوجه شویم که اهداف و انتظارات شما از تزریق بوتاکس چیست. بوتاکس با شل کردن عضلاتی که به طور طبیعی در صورت شما انقباضات وحرکات زیادی دارند (به طور مثال هنگام نشان دادن عصبانیت، ترس، نگرانی، استرس، درد و خستگی) ظاهری شاداب و آرام به شما خواهد بخشید.

نکات قابل‌توجه پس از تزریق بوتاکس


۱- مدت زمان تزریق حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است

۲- در بوتاکس خط خنده و خط اخم تا ۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس با اخم کردن و لبخند مدوام ، جذب دارو توسط عضلات منطقه را افزایش دهید.

۳- از ماساژ موضعی و مالیدن کرم در محل تزریق خودداری شود.

۴- اگر در حال مصرف آنتی‌بیوتیک جنتامایسین هستید قبل از تزریق بوتاکس پزشک خود را مطلع سازید.

۵- حتی‌الامکان تا ۲۴ ساعت اول از استحمام خودداری شود.

۶- دو هفته پس از تزریق جهت بازبینی مراجعه نمایید.

عوارض و خطرات احتمالی


 در صورتی که بوتاکس توسط یک متخصص مجرب تزریق شود، عوارض بوتاکس بسیار ناچیز خواهند بود. ممکن است به مقدار بسیار کمی صورت شما کبود شود که‌این مقدار آن قدر کم است که به راحتی با آرایش پوشیده می‌شود. در موارد بسیار کمی (کمتر از ۱ درصد) ممکن است تزریق بوتاکس باعث افتادگی پلک بالایی شود که‌این مسئله به صورت خود به خود و ظرف حدودا یک هفته و یا با کمک قطره‌ی تجویزی پزشک، برطرف می‌شود. بی‌حرکت شدن ابرو‌ها یکی از عوارضی است که ممکن است بیشتر مسئله‌ساز باشد و زمانی ایجاد می‌شود که مقدار بیش از حدی از بوتاکس در پیشانی تزریق شود. اما هیچ یک از این عوارض دائمی نیستند.

افتخار ما در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف، تکنیک بالای متخصصین ماست که باعث می‌شود بروز عوارض جانبی بعد از درمان به ندرت اتفاق بیافتد.

نتایج


 اثرات تزریق بوتاکس ظرف چند روز به تدریج نمایان می‌شوند و نتایج نهایی عمل بوتاکس ده روز بعد از تزریق مشخص می‌شود. اثرات تزریق بوتاکس به مرور زمان و به‌تدریج از بین می‌روند و اکثر افراد در حدود ۴ ماه بعد نیاز به تکرار تزریق دارند. از آن جایی که تزریق زیاد تا حدود زیادی یک روش پیشگیرانه است، می‌توان مدت زمان بین تزریقات را تا ۶ ماه نیز افزایش داد. البته برای حفظ ظاهر طبیعی صورت، همیشه توصیه می‌شود که جلسات درمانی به صورت هر چهار ماه یکبار پیگیری شوند. برخی از افراد ممکن است نیاز داشته باشند که در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری تزریق بوتاکس را تکرار کنند، چرا که عضلات صورت آن‌ها بسیار قوی هستند. به طور کلی نحوه‌ی درمان با بوتاکس برای هرشخص، با توجه به شرایط خاص او متفاوت است.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟


 هزینه تزریق بوتاکس برای هر شخص و با توجه به عوامل زیر متفاوت است:

 • سن.
 • جنسیت.
 •  تعداد تزریقات قبلی.
 • قدرت عضلات صورت.
 •  آناتومی صورت.

قبل از شروع درمان، متخصص ما با شما یک جلسه مشاوره خواهد داشت تا یک برنامه درمانی و قیمت بوتاکس مناسب با شرایط شما را برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن به شما پیشنهاد دهد. در مورد کلینیک‌هایی که به صورت تلفنی هزینه بوتاکس را به شما اعلام می‌کنند محتاط باشید چرا‌که این مسئله می‌تواند نشان‌دهنده‌ی عدم صلاحیت کلینیک مربوطه باشد.

اولین کاری که لازم است انجام بدهید، این است که یک نوبت مشاوره رایگان از کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف بگیرید. شما می‌توانید برای گرفتن نوبت مشاوره‌ی رایگان از طریق وب‌سایت اقدام کنید یا با شماره‌ی۰۲۱۲۷۴۳۷ تماس بگیرید.
طی جلسه‌ی مشاوره شما می‌توانید هر سوالی که دارید بپرسید و متخصصین ما نیز تمامی نیاز‌های شما را ارزیابی خواهند کرد. بعد از این که متخصصان ما به خوبی متوجه خواسته‌های شما شدند، به صورت کاملاً حرفه‌ای و صادقانه، بهترین روش درمانی مناسب برای شما را پیشنهاد می‌دهند و در صورت موافقت شما، برای جلسه‌ی درمانی نوبت دیگری تعیین می‌شود.