لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی (با جراحی، نخ، بوتاکس)

Untitlsed-3

به‌مرورزمان، ابروها دچار افتادگی می‌شوند و این افتادگی باعث می‌شود چشم‌ها خسته، عصبانی و یا حتی بسته به نظر برسند. با لیفت و بالاکشیدن ابرو در کلینیک تخصصی زیبایی صدف، شما می‌توانید  به چهره‌ایی جوان‌تر و بشاش‌تر دست یابید.

انواع روش‌های لیفت و بالا بردن ابرو و پیشانی در کلینیک صدف به شما ارائه می‌شود. این کلینیک لیفت ابرو را با روش مؤثر بوتاکس ارائه می‌دهد که توسط پزشکان متخصص انجام می‌پذیرد. تزریق بوتاکس موجب بالا رفتن ابرو‌ها و درنتیجه بهبود انحنا و موقعیت ابرو‌ها می‌شوو به چشم‌ها ظاهری آرام‌تر، شاداب‌تر و عریض‌تر می‌بخشد. این کلینیک لیفت ابرو را با روش کم تهاجمی آندوسکوپی و با کوچک‌ترین برش ممکن انجام می‌دهد.

لیفت ابرو، لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود. اگر  علائم پیری در ناحیه ابرو‌ها، شمارا آزرده‌خاطر کرده است، روش بالا بردن ابروها می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. با افزایش سن، خطوط افقی عمیق و چین‌وچروک در ناحیه پیشانی ظاهر می‌شود. خطوط اخم بین ابروها می‌تواند ما را عصبانی و یا بیش‌ازحد جدی نشان دهد. لیفت ابرو یا لیفت پیشانی با معکوس کردن اثرات ناشی از جاذبه و استحکام بافت‌های نرم پیشانی، پوست جوان پیشانی، پلک‌های بالا و ابروها را به شما بازمی‌گرداند. روش‌های مختلفی برای لیفت ابروها وجود دارد.

photo_2016-10-05_08-20-10

فرآیند درمان


فرآیند لیفت و بالاکشیدن ابروها بایستی توسط جراح پلاستیک و زیبایی حاذق و ماهر انجام پذیرد. با توجه به شرایط خاص شما، لیفت ابرو (لیفت پیشانی) شما می‌تواند به روش سنتی (که همان روش آندوسکوپی است)، یا روش‌های کم تهاجمی بوتاکس و یا لیفت با نخ، انجام بگیرد. به‌طورکلی این فرآیند حدود یکی دو ساعت طول می‌کشد.

لیفت و بالا کشیدن ابرو به روش سنتی

 • بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد و در کل فرآیند هوشیار نیست.
 • پیشانی زیر خط رویش مو برش خواهد خورد.
 • پوست برداشته می‌شود تا چین‌وچروک‌ها هموار شود و ابروها در جایگاه جدیدی قرار گیرند.
 • پوست اضافه‌ای برداشته می‌شود.
 • برش با بخیه بسته ‌می‌شود.

جراحی آندوسکوپی لیفت و بالا کشیدن ابروها

 • بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد و در کل فرآیند هوشیار نیست.
 • چندین برش کوچک در امتداد پوست سر داده می‌شود.
 • آندوسکوپ از طریق این برش‌ها وارد می‌شود، که برای جراح امکان مشاهده ناحیه تحت درمان بر روی نمایشگر تلویزیون را فراهم می‌نماید.
 • با استفاده از ابزار دیگری پوست پیشانی بالابرده می‌شود، ابروها در موقعیت جدید قرار می‌گیرند و بافت‌های عضلانی ایجادکننده خطوط حذف می‌شوند.
 • پوست اضافی برداشته می‌شود و برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند.

پانسمان بعد از دو سه روز برداشته می‌شود و بخیه‌ها بعد از حدود دو هفته می‌توانند برداشته شود. زمان بهبود برای هر بیمار متفاوت است. بااین‌حال شما قادر به ازسرگیری فعالیت‌های روزانه خود بعد از دو هفته خواهید بود. پس از بهبود کامل، نتایج زیبا، چشمگیر و طبیعی خواهند بود.

لیفت و بالاکشیدن ابروها با نخ

لیفت صورت با نخ در طول بیست سال گذشته اصلاح و مورداستفاده قرار گرفته است. در این روش، ابرو‌ها به‌وسیله کاشت نخ‌های نایلونی در برش‌های بسیار دقیق ایجادشده با سوزن بالا برده می‌شوند. این نخ‌ها با دوام هستند مقاوم بوده و نتایج پایداری ایجاد می‎‌کنند. در این روش، خط رویش مو به عقب کشیده نشده و رشد موها تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.. زخم‌ها داخل موها و هرکدام ۳-۴ میلی‌متر می‌باشند. گره‌ها قابل لمس نیستند. در ابتدا ممکن ا‌ست ابروها به نظر قدری بیش‌ازحد بالا کشیده شده باشند اما با کاهش تورم زخم‌ها، ابروها وضعیت طبیعی متناسب با حاشیه استخوانی حدقه چشم به دست می‌آورند. به‌علاوه این سیستم  اغلب امکان طراحی ابرو به شکل دلخواه را فراهم می‌نماید. جراحی لیفت ابرو و  پیشانی می‌تواند در بیست‌وچهار ساعت اول بعد از عمل با درد همراه باشد ولی  در کلینیک صدف از روشی ساده استفاده می‌شود که این درد را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

اگر بعد از گذشت مدت زمانی ابروها نیاز به تنظیم پیدا کردند، می‌توان به‌راحتی با اضافه کردن یکی از دو بخیه‌های اضافی انجام پذیرد. بعد از گذشت شش الی هشت ماه فرد وجود بخیه‌ها را فراموش می‌کند.

این بخیه‌ها همچنین با استحکام بخشیدن به قسمت‌های بیرونی ابرو و پوست شقیقه، بدون بالا کشیدن ابرو، چین‌وچروک‌ها در گوشه بیرونی چشم را کاهش می‌دهند.

بالا کشیدن ابرو با روش تزریق بوتاکس

قبل از درمان

پزشک متخصص، شمارا معاینه می‌کند تا مطمئن شود که شما آمادگی لازم برای انجام مراحل جراحی را دارا هستید. قبل از تزریق بوتاکس، از روش بیهوشی موضعی یا یک بسته یخ برای بی‌حس کردن ناحیه استفاده می‌شود.

فرآیند درمان

مقدار کمی از بوتاکس در ناحیه بین و اطراف ابروها جهت سست نمودن عضله‌هایی که موجب پایین افتادن ابروها شده است، تزریق خواهد شد. نتایج به‌تدریج حاصل خواهد شد و نتیجه نهایی ظرف دو هفته بعد از درمان به دست می‌آید.

بعد از درمان

تا چهار ساعت بعد از عمل از لمس، مالش و یا استفاده از مواد آرایشی بر روی ناحیه تحت درمان، خودداری فرمایید. مراحل جراحی حدود پانزده دقیقه به طول می‌انجامد. در روز درمان، توصیه‌های مخصوص بعد از درمان به شما ارائه خواهد شد.

لیفت ابرو با هایفوتراپی

در ابتدا نوعی ژل خنک‌کننده به ناحیه ابروها اعمال می‌شود و پس‌ازآن، پروب سونوگرافی بر روی پوست قرار می‌گیرد. انرژی حاصله از پروب اولتراسوند به لایه‌های زیرین پوست و عضله‌های پایین‌تر انتقال می‌یابد. ممکن ا‌ست در طول مراحل جراحی کمی گرما حس شود ولی به‌طورکلی این مراحل بدون درد پیش می‌روند. این فرایند حدود سی دقیقه به طول می‌انجامد و بعد از عمل نیاز به سپری کردن دوره نقاهت نیست.

مزایای لیفت و بالاکشیدن ابرو


همه‌ی زنان و مردان بالای چهل سال شاهد علائم پیری بر روی پوست صورت خود هستند. پیشانی به علت فعالیت زیاد ماهیچه‌ها  اولین مکان در صورت است که خطوط  و چین‌وچروک در آن ظاهر می‌شود. خوشبختانه، بالا کشیدن ابروها می‌تواند بسیاری از نقایص زیبایی را در قسمت سوم فوقانی صورت را رفع کند. از مزایای زیاد جراحی لیفت و بالا کشیدن ابروها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش اعتمادبه‌نفس با بهبود ظاهر.
 • با طراوت‌تر و جوان‌تر به نظر رسیدن.
 • دلنشین‌تر و دلچسب‌تر به نظر رسیدن.
 • کاهش فشار در ناحیه پیشانی.
 • تغییر موقعیت ابروها و بدست آوردن صورتی زیباتر.
 • خطرات و عوارض بالقوه کم
 • اصلاح ابروهای افتاده و نامتقارن.

 افراد مناسب برای لیفت و بالا کشیدن ابروها


بیشتر متقاضیان انجام لیفت و بالا کشیدن ابرو چیزی حدود چهل تا پنجاه سال عمر دارند، یعنی در زمانی که خطوط ابروها و پلک‌ها کم‌کم به طرز  محسوسی شروع به افتادن می کنند و درامتداد پیشانی چین‌وچروکی به وجود می‌آید. عوامل وارثتی گاهی مواقع  مشکلاتی را برای افراد در حدود سن بیست و سی سالگی به وجود می‌آورد که در این مواقع بالاکشیدن ابروها می‌تواند کمک‌کننده باشد. هر فردی که در نظر دارد از این شیوه استفاده نماید بایستی از آگاهی کاملی نسبت به قابلیت‌ها و عدم قابلیت‌های این روش برخوردار باشد. بعد از گفتگو با پزشک جراح زیبایی حاذق، بعضی افراد برای دستیابی به بهترین نتایج تصمیم می‌گیرند که عمل بالا کشیدن ابروها را همراه با دیگر جراحی‌ها (برای مثال کشیدن صورت (رایتیدکتومی) یا جراحی پلک (بلفاروپلاستی) انجام دهند.

گاهی اوقات بیماران ابتدا بر این باورند که به جراحی پلک برای اصلاح افتادگی بالای چشم احتیاج دارند اما بعدازاینکه نیازهای زیبایی خود را با یک پزشک زیبایی در میان می‌گذارند به این نتیجه می‌رسند که جراحی لیفت و بالا کشیدن ابروها به شکل مؤثرتری چنین مشکلاتی را به حداقل می‌رساند.

هزینه‌ لیفت و بالا کشیدن ابروها


هزینه و قیمت تزریق بوتاکس برای لیفت و هزینه لیفت ابرو از پزشکی به پزشک دیگری و از یک منطقه جغرافیایی به منطقه جغرافیایی دیگری و با توجه به تکنیکی که اعمال می‌شود، متفاوت است. درنتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه لیفت پیشانی و ابرو می‌توانید با پزشک مشورت نمایید.