لیفت و کشیدن پوست گردن

به‌طور معمول با افزایش سن، آثار افتادگی پوست در فرد ظاهر می‌گردد. هرچند این افتادگی پوست در قسمت‌های زیادی از بدن اتفاق می‌افتد، اما اغلب قسمت‌های بدن ما با لباس پوشانده می‌شود و نقایص پوست این قسمت‌ها به راحتی دیده نمی‌شود. متأسفانه گردن یکی از قسمت‌های بدن است که نه تنها پوست آن خیلی زود افتاده و چروکیده می‌شود، بلکه پوشاندن آن با لباس هم به سادگی ممکن نیست. بنابراین بسیاری از افراد برای آنکه پوست جوان‌تر و سفت‌تری داشته باشند، به لیفت گردن (لیفتینگ گردن) از طریق روش‌های جراحی و غیر جراحی روی آورده‌اند.

دلایل افتادگی پوست گردن


 به طور کلی سه عامل اصلی وجود دارد که باعث می‌شود با افزایش سن، تغییراتی در ظاهر گردن به وجود بیاید:

 • انباشتگی چربی: چربی می‌تواند در زیر چانه و در جلو گردن تجمع پیدا کند. البته این انباشتگی چربی همیشه به خاطر افزایش وزن بدن نیست، بلکه یک بخش ساده از فرایند توزیع مجدد چربی‌های بدن است که با افزایش سن به طور طبیعی اتفاق می‌افتد. این فرایند می‌تواند باعث پُر شدن گردن از چربی و تغییر شکل آن شود.
 • شل شدن عضلات: در قسمت گردن ما یک عضله صاف و پهن به نام عضله پلاتیسما وجود دارد که مسئول حفظ شکل گردن و زاویه قرار گرفتن آن است. این عضله هم به مانند سایر بافت‌های بدن ما، با افزایش سن شُل می‌شود و حالت سفت و مستحکم خود را از دست می‌دهد. علاوه بر آن، لبه‌های این عضله ممکن است جدا شده و به سمت مرکز آن متمایل شود که در نتیجه‌ی آن، خطوط نواری آشکاری در گردن افراد مسن دیده می‌شود.
 • شل شدن پوست: هر چقدر ما پیرتر می‌شویم، پوست تمام بدن ما از جمله پوست گردن، استحکام و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد. شل شدن پوست گردن می‌تواند باعث افتادگی و آویزان شدن شود و ظاهر گردن را پیر و فرسوده سازد.

با انجام عمل کشیدن پوست گردن ، می‌توان همه این مشکلات را حل کرد و یک شکل ظاهری شاداب و جوان برای گردن ایجاد کرد.

در جلسه مشاوره اولیه که برای شما برگزار می‌شود، یکی از متخصصین ما گردن شما را با دقت معاینه می‌کند تا میزان انباشتگی چربی، شل‌شدگی عضلات و پوست گردن را ارزیابی نماید و تعیین کند که آیا شما کاندید خوبی برای عمل کشیدن پوست گردن هستید یا خیر. سپس در مورد روش‌های این عمل و گزینه‌هایی که بیشترین مناسبت را با اهداف و شرایط شما دارد، بحث می‌کند.

چرا کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف را برای جراحی کشیدن پوست گردن انتخاب می‌کنید؟

 • بهره‌گیری جراحان ما از تجربه بالا در زمینه انواع مختلف عمل‌های لیفت گردن که آنان را قادر می‌سازد تا عمل لیفت گردن شما را به گونه‌ای انجام دهند که بیشترین مطابقت را با نیازها و شرایط اختصاصی شما داشته باشد.
 • دیدگاه و عملکرد خلاقانه که باعث می‌شود گردن شما ظاهری شاداب و طبیعی پیدا کند.
 • دقت و مهارت بالا برای انجام عمل لیفت گردن شما به صورت کاملاً ایمن

انواع روش‌های عمل لیفت گردن


برای لیفت و کشیدن پوست گردن ، انواع مختلفی از روش‌ها وجود دارد:

تزریق برای سفت شدن پوست گردن

عمل‌های جراحی معمولاً نتایج ماندگارتری به دنبال دارند، اما روش‌های کمتر تهاجمی دیگری هم وجود دارد که هرچند نتایج حاصل از آن‌ها به صورت موقتی است، اما می‌توان با استفاده از آن‌ها، لیفت گردن را بدون نیاز به عمل جراحی، انجام داد. برای مثال، تزریقاتی که معمولاً برای برطرف کردن چروک‌های پوست صورت انجام می‌گیرد را می‌توان برای عضلات گردن انجام داد، اما برای این کار لازم است که بیمار از قبل، پوست نسبتاً سفت و محکمی داشته باشد. نتایج روش تزریق برای لیفت گردن، معمولاً فقط حدود سه تا چهار ماه دوام دارد. اما روش‌های غیر تهاجمی دیگری از قبیل امواج نوری مخصوص، کرم‌ها و سایر روش‌های القای ساخت کلاژن در پوست وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای کمک به ماندگاری بیشتر نتایج لیفت گردن استفاده کرد.

هایفوتراپی

روش غیر جراحی هایفوتراپی که برای کشیدن پوست استفاده می‌شود، در حال حاضر تأییدیه FDA را برای کشیدن و رفع افتادگی پوست گردن و چانه کسب کرده است. هایفو تراپی یک روش جدید برای کشیدن پوست است که از امواج اولتراسوند تمرکز یافته برای القای رشد کلاژن در لایه‌های عمقی پوست استفاده می‌کند. تحقیقات نشان داده است که فقط یک جلسه هایفوتراپی می‌تواند باعث بهبود وضعیت ظاهری گردن از نظر رفع چانه دوم (غبغب) و کشیدن پوست شُل زیر گردن شود، بنابراین روش هایفو برای افرادی که احساس می‌کنند آمادگی لازم برای انجام عمل جراحی را ندارند، روش مناسبی است. با استفاده از فناوری اولتراسوند، پزشکان می‌توانند قبل از آنکه عمل را شروع کنند، لایه‌های زیرین پوست را بر روی یک صفحه ببینند و این اولین بار در عرصه عمل‌های زیبایی غیر تهاجمی است که چنین قابلیتی برای پزشکان فراهم می‌شود. داشتن این تصویر باعث می‌شود که از آسیب‌دیدگی بافت بین پوست و لایه کلاژن، جلوگیری شود. معمولا بیمار در همان لحظه انجام HIFUکشیده تر شدن پوست را احساس می کند ولی نتایج بعد از ۲ ماه بتر مشخص می شود و مدت زمان تاثیر هایفوتراپی طی ۶ماه آینده نیز ادامه دارد وفرد اثرات بیشتری درزمینه سفت شدن پوست و لیفت گردن مشاهده خواهد بود.

لیفت با نخ

تکنیک جوانسازی لیفت با نخ، بر مبنای جاگذاری نخ‌های آهسته جذب‌شونده در زیرپوست هست. این نخ‌ها به‌تدریج و طی چهار تا شش ماه تحلیل رفته و سرانجام ناپدید خواهند شد،  با تقبل هزینه لیفت با نخ در این مدت ، تکثیر سلول‌های فیبروبلاست (سلول‌های سازنده الیاف کلاژن و الاستین که مسئول ایجاد و حفظ شکل و استحکام بافت‌ها هستند) و ساخت‌وساز کلاژن و الاستین و گسترش و نوسازی عروق را در پیرامون خود به‌شدت تحریک می‌کنند.

تکنیک جوانسازی یا لیفت صورت با نخ موجب می‌شود تا پوست کشیده‌تر، جوان‌تر، هموارتر و شفاف‌تر شود. چین‌وچروک‌ها محوشده، منافذ پوست ریزتر و باریک‌تر می‌شوند، قسمت‌های آویزان شده پوست استحکام یافته و درنهایت لیفت مناسب و بادوام ایجاد می‌شود.در هر ثانیه حضور این نخ‌ها در کشیدن پوست با نخ ، ساخت رشته‌های جوانی صورت می‌گیرد لذا یک جوانسازی و پیشگیری از پیری طولانی مدت در طی یک یا دو جلسه درمانی خواهید داشت.

لیپوساکشن سابمنتال

اگر مشکل اصلی افتادگی پوست گردن شما به خاطر انباشتگی چربی باشد، ممکن است بتوان فقط با انجام لیپوساکشن مشکل گردن را برطرف کرد. لیپوساکشن می‌تواند چربی‌های زیر پوست چانه و گردن شما را حذف کند، اما برای این کار لازم است پوست شما انعطاف‌پذیری کافی داشته باشد تا بتواند منقبض شود و با شکل جدید گردن تطابق پیدا کند. مزیت مهم روش لیپوساکشن آن است که زمان بهبودی بعد از عمل آن خیلی کوتاه است و تنها یک جای زخم بسیار ریز به جا می‌گذارد. حتی در برخی موارد می‌توان این عمل را در مطب و با استفاده از بی‌حسی موضعی هم انجام داد، اما برای اغلب موارد، بهتر است این عمل در یک مرکز جراحی انجام گیرد.

جوانسازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 و سیستم RF (رادیو فرکانس) در هر زمان تنها بخش کوچکی از پوست را تحت تیمار قرار می‌دهند. لیزر از طریق ایجاد سوراخ‌های بسیار کوچک (نازک‌تر از موی انسان) در عمق پوست و همزمان، اعمال انرژی گرمایی برای جمع کردن و بستن این سوراخ‌های ریز، باعث می‌شود که افتادگی و چروک‌های پوست برطرف شود. علاوه بر آن، نور لیزر CO2 باعث منقبض شدن کلاژن قدیمی موجود در پوست می‌شود و با تحریک فرایند طبیعی ترمیم زخم در خود پوست، تولید کلاژن جدید را نیز القاء می‌کند. به این ترتیب، ساختار و رنگ پوست تا حد زیادی بهبود پیدا می‌کند و آثار آن تا حدود ۳ تا ۶ ماه بعد از انجام عمل، دوام خواهد داشت.

2

میکرونیدلینگ

میکرونیدل‌ها سوزن‌های بسیار ریزی هستند که مستقیماً در عمق خاصی از پوست (۲/۰ تا ۳/۰ میلی‌متر) فرو برده می‌شوند و سپس انرژی رادیو فرکانس (RF) در درون بافت پوست آزاد می‌شود. انرژی گرمایی که از امواج غیر تهاجمی رادیو فرکانس آزاد می‌شود، باعث الکتروکواگولاسیون در داخل پوست شده و فرایند طبیعی بهبود جراحت توسط خود پوست را القاء می‌نماید. القاء این فرایند باعث تولید کلاژن جدید و کشیده شدن پوست به صورت طبیعی خواهد شد.

عمل جراحی برای جوان‌تر شدن

عمل کشیدن پوست گردن معمولاً در ادامه جراحی زیبایی صورت و به عنوان بخش تکمیلی آن انجام می‌شود. برای هر دو این عمل‌ها، بریدگی‌های کوچکی در نزدیکی چانه یا گوش‌ها ایجاد می‌شود و پوست اضافی صورت یا گردن از طریق این برش‌ها و یا به وسیله لیپوساکشن، برداشته می‌شود. این بریدگی‌ها  در کشیدن پوست گردن معمولاً خیلی کوچک هستند، مگر آنکه عضله گردن خیلی ضعیف و فرسوده شده باشد. عمل جراحی لیفت گردن یک عمل پزشکی تهاجمی به شمار می‌رود و بیمار برای انجام این عمل، بیهوش می‌شود. بعد از عمل هم ممکن است لازم باشد که بیمار یک یا دو روز برای بهبودی در بیمارستان بماند.

رژیم غذایی و تمرین‌های ورزشی برای سفت شدن پوست گردن

اگر افراد بزرگسال دوست ندارند سختی‌ها و عوارض جانبی جراحی کشیدن پوست گردن را تحمل کنند، می‌توانند از درمان‌های غیر جراحی و سایر روش‌های جایگزین، برای کشیدن پوست گردن استفاده کنند. برای مثال بعضی از خانم‌ها به انجام ورزش‌هایی مانند یوگا روی آورده‌اند تا از این طریق به تقویت عضلات گردن و افزایش استحکام پوست آن کمک کنند. خیلی از افرادی که از رژیم‌های غذایی کم چربی همراه با ورزش منظم استفاده می‌کنند، توانسته‌اند وضعیت پوست گردن خود را بهبود ببخشند. زیرا این عوامل باعث تحریک و فعال شدن روند طبیعی بازسازی و جوانسازی در داخل پوست می‌شود. متأسفانه ورزش و رژیم غذایی در برطرف کردن افتادگی پوست در خانم‌هایی که مدت زمان زیادی است دچار افتادگی پوست گردن شده‌اند، تأثیری ندارد.

هزینه


عوامل تاثیرگذار بر هزینه لیفت گردن به شرح زیر هستند:

 • معاینات و آزمایش‌های لازم قبل از جراحی
 • حق‌الزحمه جراح
 • تجهیزات مورد نیاز برای جراحی
 • هزینه بیمارستان
 • جلسات ملاقات مورد نیاز پس از جراحی بر هزینه لیفت گردن تاثیر میگذارد .