کوچک کردن سینه با لیپوساکشن: مزایا و روش

eb2dd6ddddddddc822

سینه‌های کوچک ممکن است باعث شود بسیاری از زنان به لحاظ روانی از ظاهر خود ناراضی باشند، اما داشتن سینه‌های بیش‌ازحد بزرگ (بزرگی بیش از اندازه سینه‌ها)  نه‌تنها دارای اثرات منفی روانی بر فرد است، بلکه می‌تواند موجب ناراحتی جسمی ‌شود. وزن سینه‌های بزرگ اغلب می‌تواند باعث کمردرد شود و همچنین فرد ازلحاظ ظاهری دچار احساس خجالت می‌شود.
برای کاهش سایز و کوچک کردن سینه‌ ها دو راه وجود دارد: روش جراحی باز و روش لیپوساکشن. شیوه‌های متعددی برای انجام لیپوساکشن وجود دارد. در این مقاله اصطلاح "لیپوساکشن" به این روش خاص اشاره می‌کند، که ممکن است با روش‌های دیگر انجام لیپوساکشن شباهت‌ها و تفاوت‌هایی داشته باشد.

متخصصین کلینیک زیبایی تخصصی صدف در زمینه کوچک کردن سینه بدون ایجاد زخم، تجربه و مهارت فراوانی دارد. تنها با ایجاد دو برش کوچک بر روی هر سینه شما، سینه‌های کوچک‌تر و خوش‌فرم‌تر بدون ایجاد زخم همانند روش سنتی خواهید داشت.  این انقلاب در کوچک کردن سینه در کلینیک صدف  با استفاده از لیپوساکشن انجام‌شده است.

لیپوساکشن کوچک کردن سینه


پزشکانی که در حال حاضر در انجام لیپوساکشن مهارت دارند، باید پس از آموزش کافی توانایی انجام لیپوساکشن کوچک کردن سینه را داشته باشند. این روش تا حد زیادی شبیه به انجام لیپوساکشن در نواحی دیگر بدن است.

مانند هر روش پزشکی دیگر، بیمار با تقبل هزینه لیپوساکشن پیش از عمل به یک مشاوره و معاینه پزشکی کامل نیاز دارد. دانستن این موضوع که چه چیزی واقعاً بیمار را آزار می‌دهد، اهمیت دارد؛ افتادگی سینه یا حجم آن؟ همچنین سینه‌های بیمار باید ازلحاظ علائم سرطان سینه معاینه شوند.

در روز عمل، یک معاینه پزشکی کامل انجام می‌شود تا مطمئن شویم بیمار برای درمان مناسب است. پیش از درمان از بیمار عکس گرفته می‌شود، زیرا برخی از بیماران فراموش می‌کنند که پیش از عمل چه ظاهری داشته‌اند. البته این ‌مشکل در کوچک کردن سینه شایع نیست، زیرا بسیاری از بیماران کاهش وزن در سینه‌ها را کاملاً احساس کرده و کمتر به جنبه زیباشناختی این روش توجه می‌کنند. می‌توان حجم سینه را با استفاده از تکنیک نفوذ آب که توسط ارشمیدس کشف شد، برآورد کرد. به عبارت ساده، هر سینه را به‌طورجداگانه در یک سطل پر از آب قرار دهید و حجم آب موجود را اندازه‌گیری کنید. این روش مقیاسی از میزان چربی قابل‌برداشت از سینه را در اختیار قرار می‌دهد. به‌عنوان یک قاعده کلی، بیش از نیمی از حجم سینه نباید کم شود.
روش لیپوساکشن به‌خودی‌خود یک روش ساده است. در صورت لزوم، چربی از کل ناحیه سینه برداشته می‌شود، اما درعین‌حال نباید به بافت‌های غده‌ای سخت نزدیک شد.کانول لیپوساکشن باید دور بافت غده‌ای که به‌طورمعمول درست در زیر سینه قرارگرفته است، حرکت داده شود. از انجام لیپوساکشن در ناحیه تقریباً ۱۰سانتی ترقوه اجتناب می‌شود، زیرا این ناحیه عروقی‌تر است.  همچنین از ایجاد برش در ناحیه حساس کلوئید اطراف جناغ سینه خودداری می‌شود. پس از عمل، برای جلوگیری از ایجاد کبودی محل فشار داده و محکم بسته می‌شود. به بیماران توصیه می‌شود که  پس از ۲۴ ساعت تمام پوشش‌ها را برداشته و از سینه‌بند قبلی خود استفاده کنند و حداقل تا چهار هفته پس از درمان از سینه‌بند کوچک‌تر استفاده نکنند. زیرا فشار بیش‌ازحد تنها روند بهبودی را به تأخیر انداخته و به حصول نتایج بهتر منتهی نمی‌شود.

روش دیگر برای کوچک کردن سینه با لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) است. عمل لیپوماتیک ابتکاری جدید در لیپوساکشن است. یک تکنیک ایمن، مؤثر و آسان.

مزایای کوچک کردن سینه با لیپوساکشن در مقایسه با روش قدیمی‌تر


روش کوچک کردن سینه لیپوساکشن دارای مزایای بسیاری است، ازجمله:‌

  • بهبود سریع: درحالی‌که به بیماران توصیه می‌شود تا یک هفته فعالیتی نداشته باشند، بسیاری از افراد تنها پس از ۳ روز کار و فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
  • بهبود فرم سینه.
  • باقی نگذاشتن جای زخم:‌ تنها دو زخم کوچک در هر سینه در نقطه قرارگیری کانول.
  • عدم تأثیر بر توانایی شیردهی.
  • مستعد تشخیص بهتر در ماموگرافی.
  • باقی ماندن حس در نوک و هاله سینه.
  • هزینه جراحی کوچک کردن سینه کمتر در مقایسه با روش سنتی.
  • گزینه عالی برای بیمارانی است که به دلیل مشکلات پزشکی مانند دیابت، فشارخون بالا، ضعف عضلانی، اسکلروز چندگانه، یا آسم توان تحمل یک روش جراحی تهاجمی‌تر را ندارند.

کاندیدای مناسب برای کوچک کردن سینه با لیپوساکشن


بیماران ایده‌آل برای روش غیر جراحی کوچک کردن سینه با لیپوساکشن زنان سالم ۴۰ سال به بالا هستند، که انتظارات واقع‌بینانه از نتایج عمل را دارند. میزان چربی در سینه‌های زنان مسن‌تر از بافت‌های غددی بیشتر است و انجام لیپوساکشن را آسان‌تر می‌سازد. بافت‌های غده‌ای الیافی هستند و نفوذ کانول لیپوساکشن را دشوار می‌کنند. در سینه‌های دارای چربی بیشتر، نتایج بهتری نیز به دست می‌آید،‌ زیرا امکان تخلیه حجم بیشتری از چربی وجود دارد. مهم است که پیش از عمل، پزشک میزان تخلیه چربی را تخمین بزند، در غیر این صورت ممکن است چربی بیش‌ازحد نیاز تخلیه شود. البته لازم به ذکر است که عمل کوچک کردن سینه مردان نیز انجام میگردد. کوچک کردن سینه در مردان مربوط به از بین بردن ورم غیر عادی در ناحیه سینه مردان می‌باشد.

 از سوی دیگر، جراحی ماموپلاستی کوچک کردن سینه برای زنان مسن‌تر مناسب است. در مقایسه با لیپوساکشن، درروش جراحی تهاجمی‌تر، خطر بهبود ضعیف زخم و عفونت پس از جراحی وجود دارد.
عمل جراحی کوچک کردن سینه با لیپوساکشن می‌تواند افتادگی سینه ها را نیز برطرف سازد، اما عملکرد اصلی این روش کاهش حجم سینه است. بیمارانی که نیاز به بالا کشیدن سینه‌ها را دارند، برای لیپوساکشن مناسب نیستند و باید جراحی بالا کشیدن سینه را انجام دهند.

عوارض بالقوه


کوچک کردن سینه با لیپوساکشن، اگر به‌درستی انجام شود، به‌طورکلی بسیار بی‌خطر است. عوارض لیپوساکشن سینه از لیپوساکشن نواحی دیگر بدن متفاوت نیست. این عوارض عبارت‌اند از: هماتوم، تشکیل شبه کیست، عفونت، کبودی، تورم، درد خفیف و حساسیت نسبت به لمس یا فشار.

باید بیماران را آگاه ساخت که همانند تمام جراحی‌های لیپوساکشن، بهترین نتایج تنها شش تا ۱۲ ماه پس از عمل قابل‌مشاهده است.