آرایش دائمی یا میکروپیگمنتیشن: لب، ابرو

میکروپیگمنتیشن که با نام‌های درماتوگرافی، آرایش دائمی، تاتوی آرایشی، رنگ آمیزی پوست نیز شناخته می‌شود، امروزه بسیار محبوب گشته است. این روش گزینه مناسبی برای ایجاد خط چشم، ابرو، خط لب و یا حتی رنگ آمیزی کل لب می‌باشد. میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی، از تکنیک تاتو استفاده می‌کند تا به طور دائم ویژگی‌های خاصی در صورت را افزایش دهد یا آن‌ها را بازیابی کند. رنگ‌دانه‌های استفاده شده در این روش طبیعی و ضد حساسیت هستند. این رنگ‌دانه‌ها در طیف گسترده‌ای از رنگ‌های آرایشی وجود دارند. رنگ‌دانه‌ها با پوست و موی افراد باید مطابقت‌های لازم را داشته باشند. این رنگ‌دانه‌ها با دقت توسط یک متخصص مجرب با نوع و رنگ پوست شما تطبیق داده می‌شوند.

کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف به صورت حرفه‌ای به شما خدمات تخصصی ارائه خواهد کرد. مشاوران زیبایی ما تحت آموزش‌های حرفه‌ای بوده و با استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات و بهترین رنگ‌دانه‌های پزشکی، تمام نیازهای بیماران را در امن‌ترین حالت فراهم می‌کنند.

وجود تخصص‌های حرفه‌ای و دستگاه‌های مدرن با هنر منحصربه‌فرد همکاران ما تلفیق شده تا مناسب‌ترین رنگ‌دانه‌ها برای شما انتخاب گردند، درنتیجه شما می‌توانید بهترین نتیجه ممکن را به دست آورید. ما افتخار می‌کنیم که صمیمانه با خدمات حرفه‌ای خود در خدمت شما هستیم و تلاش خواهیم کرد رضایت کامل شما را به‌دست آوریم.

13

موارد استفاده از میکروپیگمنتیشن


بر اساس برخی برآوردها، آرایش دائمی موجب صرفه‌جویی زمان آرایش به میزان 100 ساعت در سال می‌شود. راه‌های زیادی وجود دارد که از طریق میکروپیگمنتیشن ویژگی‌های صورت شما نمایان‌تر، جوان‌تر و یا بازیابی شوند. آن‌ها عبارت‌اند از:

مژه‌ها

برخی افراد قادر با استفاده از فرم دهنده‌های مژه نیستند یا مژه‌های خیلی کم‌پشتی دارند. ریزش مژه‌ها می‌تواند در اثر عواملی همچون: شیمی درمانی، عوارض جانبی داروها و یا حتی چیدن وسواس گونه مژه‌ها پدید آید. رنگ آمیزی پلک‌ها می‌تواند به این موضوع کمک کند. در طول آرایش دائمی، رنگ‌دانه‌ها در لبه پلک یعنی در پایه مژه‌ها توسط یک سوزن خیلی نازک خال‌کوبی به صورت نقطه‌ای کاشته می‌شوند. داروی لاتیس (Latisse)، دارویی است که به پرپشت شدن مژه‌ها کمک می‌کند و می‌تواند گزینه دیگر این افراد باشد. ممکن است پیوند مژه نیز گزینه‌ی مناسبی برای برخی از افراد باشد.

خط چشم دائمی

آیا از کشیدن خط چشم و پاک کردن مجدد آن خسته شده‌اید؟

  در خط چشم دائمی از رنگ‌دانه‌ها استفاده می‌گردد. در این روش، رنگ‌دانه‌ها در طول یک خط نازک در لبه پلک - جایی که معمولاً خط چشم کشیده می‌شود - کاشته می‌شوند. این کار می‌تواند زیبایی چشم را افزایش داده و ظاهر چشم و اطراف آن را بهبود بخشد. می‌توان رنگ‌دانه‌ها را به صورت یک خط پیوسته کم رنگ "به صورت محو" یا به صورت نقاط نزدیک به هم در لبه پلک قرار داد. روش میکروپیگمنتیشن در پلک‌ها می‌تواند دردناک باشد، زیرا پلک‌ها ناحیه‌ی ظریف و حساس صورت هستند.

photo_2016-04-20_11-57-11

ابروهای دائمی

ابروها قاب چهره محسوب می شوند، اما اگر کم‌پشت یا بی‌رنگ باشند، به زیبایی کل صورت  لطمه وارد می‌کنند. شکل دادن ابروها توسط خودتان می‌تواند بسیار وقت‌گیر باشد و اغلب شکل به دست آمده زیاد مطلوب نخواهد بود. میکروپیگمنتیشن ابرو در زمان صرفه‌جویی خواهد کرد. به یاد داشته باشید، ابروهای جدید دائمی خواهند بود. بنابراین در انتخاب خود دقت کنید، از مدل‌های بسیار خاص و یا قوس‌های غیر طبیعی پرهیز کنید. کاشت ابرو نیز گزینه دیگری برای این افراد است.

سایه چشم دائمی

این کار بسیار تخصصی است. زیرا به تخصص بالا و مهارت زیاد شخص انجام دهنده بستگی دارد. رنگ‌دانه‌ها باید نیمه شفاف به نظر برسند بنابراین باید با مهارت ترکیب و به درستی بر روی پوست اعمال شوند. در هنگام انتخاب سایه چشم دقت کنید از مدل‌های زیاد خاص اجتناب ورزید، زیرا که سایه چشم دائمی خواهد بود. انتخاب مدل‌های کلاسیک بهتر است.

خط لب دائمی

خط لب دائمی می‌تواند هر گونه عدم تقارن طبیعی لب را بپوشاند و یا ظاهر لب‌ها را مشخص‌تر نشان دهد. حتی می‌تواند لب‌های شما را همانند روش‌های حجم دهنده لب‌ها، برجسته نشان دهد. همچنین خط لب دائمی دارای برخی از پتانسیل ترمیمی است. مثلاً افرادی که با شکاف کام به دنیا می ایند، معمولاً در لب بالای خود ناهنجاری خاصی را خواهند داشت. در بعضی مواقع با میکروپیگمنتیشن می‌توان تا حدودی این عدم تقارن‌ها را اصلاح نمود.

رنگ آمیزی کامل لب‌ها

میکروپیگمنتیشن کامل لب، ترکیبی از خط لب دائمی و رنگ آمیزی کل لب به صورت دائمی می‌باشد. اساساً، شما تمامی لب خود را تاتو یا خال کوبی خواهید کرد. رنگی را انتخاب نکنید که پس از چند سال از آن پشیمان شوید به‌خصوص آنکه با افزایش سن، رنگ پوستتان تغییر می‌کند.

تاتوی آرایشی

وقتی اسم "سیندی کرافورد" و یا "مرلین مونرو" را می‌شنوید، تاتوهای زیبایی زیر چشم و یا بالای لب، در ذهن شما تداعی خواهند شد. اگر این تاتوها و علامت‌ها برای شما جذاب هستند، میکروپیگمنتیشن می‌تواند به شما کمک کند. از مناطق دیگر صورت که می‌توان از میکروپیگمنتیشن در آن استفاده کرد، گونه‌ها هستند. متخصصین می‌توانند از فن‌هایی استفاده کنند که بر روی گونه‌های شما یک سرخی دائمی ایجاد شود. آرایش دائمی می‌تواند به استتار اسکارهای صورت نیز کمک کند.

آیا شما کاندیدای مناسبی برای میکروپیگمنتیشن هستید؟


آرایش دائمی برای شما مناسب است اگر:

فرد بسیار پرمشغله ای هستید و نمی‌خواهید هرروز وقت زیادی صرف آرایش کردن خود کنید و یا اگر مجبور هستید به صورت مکرر در فعالیت‌هایی شبیه شنا شرکت داشته باشید. همچنین اگر ضعف بینایی دارید و یا کنترل دستانتان ضعیف است و بر آرایش صورت شما اثر می‌گذارد، آرایش دائمی گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی برای افرادی که به "آلوپسی آره آتا" یا "طاسی خود ایمن" (از دست دادن موها به علت اختلال در سیستم ایمنی)، ویتیلیگو (از دست دادن تکه‌ای رنگ‌دانه‌های پوست)، آلرژی نسبت به لوازم آرایشی و یا عوارض جانبی شیمی درمانی مبتلا هستند، مفید می‌باشد. آرایش دائمی می‌تواند جای زخم‌هایی که بر روی لب یا ابرو به وجود آمده را استتار کنند.

اما هر شخصی کاندیدای مناسبی برای میکروپیگمنتیشن نیست:

اگر شما به بیماری‌هایی نظیر جوشگاه هایپرتروفیک یا جوشگاه‌های قرمز مبتلا هستید، اگر زخم‌های شما به خوبی ترمیم نمی‌شوند و یا در ناحیه زخم‌های شما برآمدگی‌های کلوئیدی ایجاد می‌شود، ممکن است میکروپیگمنتیشن جای زخم‌های نامطلوبی را  ایجاد کند. اگر آلرژی شدید داشته باشید ممکن است نسبت به رنگ‌دانه‌ها واکنش نشان دهید. تست آلرژی قبل از آرایش دائمی در فهمیدن این موضوع به شما کمک خواهد کرد.

فرایند میکروپیگمنتیشن


قبل از شروع فرایند آرایش دائمی، متخصص یک جفت دستکش جراحی مخصوص پوشیده و پوست شما را دقیق معاینه می‌کند تا مطمئن شود هیچ بریدگی، خراش و یا هر ضایعه پوستی دیگری در پوست شما وجود نداشته باشد. ناحیه مورد نظر با الکل یا اسپری ضدعفونی کننده (یا هر دو)، ضدعفونی می‌شود. در آرایش دائمی از سوزن‌های نازک و خاصی استفاده می‌شود که معمولاً به یک قلم مخصوص خالکوبی متصل است. سوزن با سرعت زیادی به بالا و پایین حرکت می‌کند و رنگ‌دانه‌ها مورد نظر را در لایه اول و یا دوم پوست قرار می‌دهد. متخصص دستگاه را با یک دست خود ثابت نگه می‌دارد و آن را بر روی ناحیه مد نظر با دقت هدایت می‌کند. سرعت و قدرت دستگاه توسط یک دکمه یا پدال- بسیار شبیه چرخ خیاطی- کنترل می‌شود.

میزان درد در میکروپیگمنتیشن واقعاً به شما بستگی دارد. آستانه تحمل درد برخی افراد بالا است، در حالی که دیگران، حساسیت بیشتری دارند. سطح درد به محل میکروپیگمنتیشن نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، پلک‌ها بسیار حساس هستند.

این روش حدود یک ساعت طول می‌کشد. اگر قرار باشد بیش از یک ناحیه تحت میکروپیگمنتیشن قرار بگیرد، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد، اما در صورت لزوم می‌توانید در چند جلسه به درمان خود مبادرت ورزید. هنگامی که کار متخصص به پایان رسید، ناحیه مورد نظر با آب و اسپری ضد عفونی کننده تمیز می‌شود و یک لایه پماد آنتی بیوتیک بر روی ناحیه کشیده می‌شود. به شما دستورالعمل‌های خاصی در مورد چگونگی مراقبت از پوستتان داده می‌شود. به دقت از آن‌ها پیروی کنید. 7 الی 10 روز التیام زخم‌ها طول می‌کشد.

دوره بهبودی

نیاز به دوره بهبودی خاصی نمی‌باشد و بر حسب مورد می‌توانید بلافاصله پس از درمان میکروپیگمنتیشن، به فعالیت‌های عادی خود بپردازید. هر چند ممکن است ناحیه تحت درمان، برای یک یا چند روز کمی متورم یا کبود شود. معمولاً نواحی تحت درمان در عرض یک هفته یا بیشتر، لایه‌برداری و روشن می‌شوند تا رنگ‌دانه‌ها طبیعی‌تر به نظر برسند. بنابراین ممکن است، برای کامل شدن فرایند درمان و تعمیق رنگ‌ها، جلسه دوم درمان نیز لازم باشد.

مزایا

آرایش دائمی بر زیبایی ابروها، پلک‌ها، لب‌ها و گونه‌ها می‌افزاید. این روش برای کسانی که زمان و مهارت کافی برای آرایش کردن روزانه ندارند مفید است.

خطرات و عوارض جانبی

آرایش دائمی، شبیه خال کوبی است. بنابراین ممکن است شما عوارضی را تجربه کنید. اما معمولاً پوست شما نسبتاً سریع به حالت طبیعی بازخواهد گشت. به‌طورکلی عارضه جانبی شامل تورم یا قرمزی خفیف خواهد بود. واکنش آلرژیک به مواد آرایشی دائمی نادر است. ممکن است یک تست حساسیت پوستی در ناحیه‌ای از بدن که در معرض دید قرار ندارد، انجام شود تا حساسیت شما نسبت به رنگ‌دانه‌ها ارزیابی گردد. برخی از متخصصین به طور معمول به عنوان بخشی از فرایند درمان، این تست حساسیت را انجام می‌دهند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است