ایجاد چال گونه و لپ (خنده) با جراحی

چال گونه را مي‌توان از طريق جراحي بر روي صورت ايجاد کرد و عمل جراحي که براي ايجاد آن انجام مي‌گيرد، اگر به روش صحيح انجام شود، عملي بسيار ساده و راحت خواهد بود که تحت عنوان "ايجاد چال گونه" يا "جراحي چال گونه" ناميده مي‌شود.

چرا ممکن است يک نفر بخواهد براي ايجاد چال گونه عمل جراحي انجام دهد؟ در بعضي از فرهنگ‌ها، چال گونه را به عنوان نشانه‌اي از خوش شانسي، موفقيت و کاميابي مي‌دانند. همچنين داشتن چال گونه باعث مي‌شود که چهره فرد در هنگام لبخند زدن زيباتر باشد و شخصيت او نيز جذاب‌تر به نظر برسد. بسياري از افرادي که براي ايجاد چال خنده مراجعه مي‌کنند، بيان مي‌کنند که يکي از خواهران، برادران و يا خويشاوندان نزديک آن‌ها چال گونه دارد و از دانستن اينکه آن‌ها نيز مي‌توانند با انجام يک جراحي ساده، مثل آن فرد چال گونه داشته باشند، خيلي خوشحال شده‌اند.

عمل جراحي، يک راه نسبتاً آسان و بدون درد براي ايجاد يک چال لپ زيبا در افرادي است که هميشه دوست داشته‌اند چال خنده داشته باشند. خوشبختانه امروزه به لطف وجود روش‌هاي جراحي زيبايي پلاستيک صورت، شما هم به راحتي مي‌توانيد يک چال خنده زيبا و چهره‌اي جذاب داشته باشيد.

تيم جراحي ما از جراحان زيبايي بسيار ماهر، آموزش ديده‌ و شناخته شده‌اي تشکيل شده است که از تجربه بالايي در زمينه انجام جراحي‌هاي زيبايي بهره مي‌برند. اين افراد در کنار هم، مجموعه کاملي از جواني و تجربه را تشکيل داده‌اند. ما عمل جراحي ايجاد چال خنده را هم براي آقايان و هم براي خانم‌ها در هر شرايطي از نظر اندازه اندام و شکل صورت که باشند و براي يکي از گونه‌ها يا هر دو گونه آن‌ها ارائه مي‌کنيم. حتي بر خلاف چال گونه‌هاي طبيعي، در مورد چال گونه‌هايي که از طريق جراحي ايجاد مي‌شود، شما مي‌توانيد انتخاب کنيد که اين چال دقيقاً در چه نقطه‌اي از صورت قرار داشته باشد.

هدف ما در کلينيک فوق تخصصی زیبایی صدف آن است که به تحقق بخشيدن به رؤياي شما در داشتن چهره‌اي زيبا و جذاب، کمک کنيم. ما تلاش مي‌کنيم تا بهترين روش‌هاي درماني که کاملاً مبتني بر اصول علمي و اخلاقي باشد را با هزينه‌اي مقرون‌به‌صرفه در اختيار شما قرار دهيم.

1

چال گونه چيست؟


چال گونه طبيعي، ناشي از يک شکاف کوچک در يکي از ماهيچه‌هاي گونه به نام ماهيچه شيپوري مي‌باشد. هرچند داشتن چال گونه يک صفت ارثي محسوب مي‌شود، اما مي‌توان با انجام يک عمل چال گونه با حداقل تهاجم (به نام ديمپل پلاستي) نيز آن را بر روي گونه ايجاد کرد. با وجود آنکه علت اصلي ايجاد چال گونه، وجود يک نقص در ماهيچه‌هاي صورت است، اما در بسياري از فرهنگ‌ها چال گونه را يک مشخصه بسيار جذاب براي هر فرد مي‌دانند. چال خنده در هر فرد نشانه جواني و زيبايي است و باعث زيباتر شدن لبخند آن شخص مي‌شود. در افرادي که چال خنده از زمان تولد در صورت آن‌ها وجود دارد، ممکن است با افزايش سن و تغيير وضعيت پوست، ماهيچه‌ها و وزن بدن، اين چال از بين برود و يا عمق آن کاهش پيدا کند.

روش ايجاد چال گونه


اين عمل در شرايط بي‌حسی موضعي انجام مي‌شود و شما در تمام طول مدت عمل، بيدار و آسوده خواهيد بود. انجام عمل ايجاد چال خنده در حدود 45 دقيقه زمان مي‌برد و شما مي‌توانيد بلافاصله بعد از اتمام عمل به خانه بازگرديد.

چال خنده طبيعي معمولاً هنگامي تشکيل مي‌شود که يک نقص کوچک در ساختار ماهيچه‌هاي ناحيه گونه (که در اغلب موارد ماهيچه شيپوري است) به وجود بيايد. در نتيجه پوست موجود بر روي ماهيچه‌اي که دچار نقص شده است، به سمت داخل گود مي‌افتد و به بافت همبند زير آن متصل مي‌شود و يک چال بر روي پوست ايجاد مي‌شود که حالت ظاهري زيبايي (شبیه لبخند) در صورت ايجاد مي‌کند.

عمل جراحي ايجاد چال گونه، مي‌تواند اين فرايند طبيعي را شبيه‌سازي کند. براي ايجاد چال خنده، يک برش کوچک و بدون درد از طرف داخل دهان بر روي گونه شما ايجاد مي‌شود. بنابراين روي سطح پوست گونه بر روي صورت، هيچ گونه زخمي ايجاد نمي‌شود و جاي زخم يا بريدگي باقي نمي‌ماند. يک بخيه کوچک و قابل جذب نيز از سمت داخل گونه بر روي زخم آن زده مي‌شود و قسمت زير سطح پوست در نقطه‌اي که چال ايجاد شده است را مي‌بندد. وقتي که اين بخيه زده مي‌شود، بر روي لايه سطحي پوست يک گود افتادگي ايجاد مي‌شود. بلافاصله بعد از اتمام عمل، چال گونه‌اي که ايجاد مي‌شود، حتي وقتي لبخند نمي‌زنيد نیز وجود دارد، اما بعد از گذشت چند روز و گاهي بعد از چند هفته، اين چال فقط در هنگامي که لبخند مي‌زنيد يا صورت خود را حرکت مي‌دهيد، ظاهر مي‌شود. شکافي که بين پوست داخلي و ماهيچه زير آن به وجود مي‌آيد باعث مي‌شود که حتي بعد از جذب شدن بخيه هم يک چال به صورت دائمي بر روي گونه باقي بماند.

جراحي ايجاد چال گونه را مي‌توان بر روي گونه‌هاي مختلف با هر شکل و اندازه‌اي انجام داد، اما برخي از گونه‌ها به لحاظ شکل بهتري که دارند، مي‌توانند کانديداي بهتري براي اين عمل باشند. شما مي‌توانيد خودتان در مورد محل دقيق چال گونه تصميم بگيريد و ما هم مي‌توانيم در جلسه مشاوره قبل از عمل، بهترين و مناسب‌ترين نقطه صورت براي ايجاد چال گونه را براي شما تعيين کنيم.

جراحي ايجاد چال گونه، يک عمل جراحي ايمن و مؤثر مي‌باشد، اما در عين حال امکان اصلاح و برگشت نتايج آن نيز وجود دارد. همچنين اين عمل هيچ‌گونه عوارض جانبي به دنبال ندارد. فقط ممکن است تا چند روز بعد از عمل، اندکي ورم يا خون‌مردگي در محل زخم شما وجود داشته باشد. شما مي‌توانيد فعاليت‌هاي عادي و روزمره خود را از روز بعد از عمل دوباره از سر بگيريد. به‌علاوه، يک دوره آنتي‌بيوتيک براي جلوگيري از عفونت زخم براي شما تجويز مي‌شود که تا 5 روز بعد از جراحي ايجاد گونه بايد مصرف کنيد.

آيا چال خنده را مي‌توان بدون جراحي نیز ايجاد کرد؟


اگر چال گونه از زمان تولد بر روی گونه‌های شما وجود نداشته باشد، امکان آنکه بتوانید با روش‌هایی از قبیل تمرین‌های عضلات صورت، چال خنده ماندگاری برای خود بسازید، وجود ندارد. برخی از افراد سعی کرده‌اند به جای عمل جراحی دیمپل پلاستی، با سوراخ کردن گونه‌های خود، بر روی آن چال خنده ایجاد کنند. اما متأسفانه نتایج حاصل از سوراخ کردن گونه می‌تواند بسیار متغیر و محدود باشد. علاوه بر آن، خیلی از افراد با سوراخ کردن گونه‌های خود برای داشتن چال گونه مشکل دارند و نمی‌توانند این کار را به راحتی انجام دهند.

آیا شما کاندیدای خوبی برای جراحی چال گونه هستید؟


اغلب افرادی که از نظر سلامت عمومی، وضعیت خوبی داشته باشند می‌توانند کاندیدای عمل دیمپل پلاستی باشند. در زمان جلسه مشاوره‌ای که قبل از انجام این عمل برای شما ترتیب داده می‌شود، با انجام معاینات مربوطه و بررسی سوابق پزشکی شما مشخص می‌شود که آیا کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید یا خیر.

جراحی ایجاد چال گونه چگونه انجام می‌شود؟


عمل ایجاد چال گونه (دیمپل پلاستی) یک عمل جراحی است که می‌توان آن را تحت بی‌حسی موضعی انجام داد. قبل از این عمل ابتدا نقطه مورد نظر برای ایجاد چال نشانه‌گذاری می‌شود و شما کاملاً از موقعیت مورد نظر برای چال گونه مطلع خواهید بود. در زمان عمل، یک شکاف کوچک از داخل دهان بر روی ماهیچه شیپوری گونه زده می‌شود تا یک چال گونه با ظاهر طبیعی بر روی صورت شما ایجاد کند. بریدگی داخل دهان شما با بخیه‌های قابل جذب بسته می‌شود و شما می‌توانید اغلب فعالیت‌های روزمره خود را به فاصله کوتاهی بعد از اتمام عمل مجدداً شروع کنید.

از آنجا که این عمل از طریق داخل دهان انجام می‌گیرد، بنابراین هیچ‌گونه آثار زخم یا جراحی از خارج بر روی گونه و صورت شما باقی نخواهد ماند.

مدت زمان عمل جراحی چال گونه


معمولا عمل جراحی

چال گونه یک عمل سریع و نسبتاً بدون درد است که به شکل سرپایی انجام می‌گیرد. انجام این عمل در حدود 45 دقیقه طول می‌کشد تا کامل شود. این عمل در شرایط بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. برای ایجاد چال خنده، جراحی از سمت داخل دهان انجام می‌شود و بنابراین هیچ‌گونه آثار زخم یا جراحت بر روی سطح پوست صورت به جا نمی‌گذارد.

آیا می‌توانم در مورد عمق و محل چال گونه خود تصمیم بگیرم؟


در جریان جلسه مشاوره قبل از عمل، پزشک اطلاعاتی در مورد بهترین نقطه و عمق مناسب چال گونه به شما ارائه می‌کند که شما می‌توانید بر اساس آن، شکل چال گونه خود را پیش‌بینی کرده و در مورد آن تصمیم بگیرید.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی چال گونه کدام است؟


به منظور بهبودی سریع و مناسب بعد از جراحی ایجاد چال گونه، پیروی از دستورالعمل‌های مربوط به مراقبت بعد از عمل اهمیت بسیار زیادی دارد. لازم است تا چند روز بعد از عمل، هر روز چند مرتبه از یک دهان‌شویه حاوی مواد ضدعفونی‌کننده برای تمیز کردن هر گونه جرم احتمالی استفاده کنید. همچنین داروهای آنتی‌بیوتیک مناسبی برای شما تجویز می‌شود تا به بهبودی سریع‌تر محل زخم کمک کند.

برگشت چال گونه حاصل از جراحی


با وجود آنکه نتایج عمل زیبایی چال گونه، ماندگاری طولانی و مناسبی دارد اما این به معنی برگشت‌ناپذیری و دوام همیشگی همه چال‌ گونه‌ها نیست. در واقع چال گونه ایجاد شده ممکن است تا حدی برگشت‌پذیر باشد.

بازگشت آثار این عمل هنگامی اتفاق می‌افتد که بافت داخلی گونه آزاد شود و پوست گونه از ماهیچه زیرین آن جدا شود. البته در مورد این عمل نیز به مانند همه عمل‌های زیبایی دیگر، استثناهایی وجود دارد.

آیا این عمل خطری به همراه دارد؟


عمل جراحی چال گونه هیچ گونه خطرات و عوارض جانبی به دنبال ندارد، فقط ممکن است اندکی درد به صورت موقتی داشته باشید و تا چند روز بعد از عمل کمی ورم در محل گونه وجود داشته باشد که به خودی خود برطرف خواهد شد.

بهبودی بعد از عمل دیمپل پلاستی


بخیه‌های داخل دهان ظرف حدود دو هفته جذب خواهند شد و پوست محل جراحی نرم شده و ظاهر طبیعی خود را باز خواهد یافت. وقتی که بافت داخلی گونه‌ها بهبود پیدا می‌کند، ماهیچه گونه را به پوست متصل می‌کند و در نتیجه هنگام لبخند زدن، یک چال گونه بر روی پوست ایجاد می‌شود. زمان لازم برای اتصال ماهیچه و پوست و ایجاد شدن چال خنده، ممکن است بسته به سرعت بهبودی بافت‌ها و میزان بافت برداشته شده از گونه، از چند روز تا چند هفته متغیر باشد. اما معمولاً ظهور چال گونه به شکل طبیعی، چند هفته زمان می‌برد.به این پست امتیاز دهید.
ایجاد چال گونه و لپ (خنده) با جراحی
2.33 از 3 رای