بزرگ و برجسته کردن لب با تزریق ژل به لب

لب‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های زیبایی صورت هستند. اکثر مردم خواهان لب‌های پُر و حجیم‌تر هستند. این خواسته می‌تواند با استفاده از مواد طبیعی که در بدن یافت می‌شوند، برآورده شود. تزریق ژل لب روش درمانی ساده، ایمن و موقتی است که می‌تواند لب‌های کوچک و نازک را حجیم و بزرگ کند. این روش درمانی همچنین قادر به متعادل کردن لب‌های نامتقارن یا کاهش پیدایش خطوط ظریفی که در لب‌ها به صورت عمودی هستند، می‌باشد. در واقع با بزرگ کردن لب های خود میتوانید زیبایی صورت خود را دو چندان نمائید. از تزریق ژل برای حجیم کردن دیگر نواحی صورت از جمله تزریق ژل به گونه، چانه و ... از بین بردن چین و چروک صورت نیز بهره گرفته می شود.

افزایش حجم لب با روشی بدون نیاز به عمل جراحی و غالبا با تزریق ژل لب ، یک درمان بسیار محبوب است که توسط تیم ما ارائه شده است. تزریق ژل به لب یک روش مناسب برای کسانی است که می‌خواهند لب‌های حجیم و پُر داشته باشند. افزایش حجم لب بدون نیاز به عمل جراحی روشی امن و کارآمد برای افزایش حجم لب است که می‌تواند لب‌هایی را که پیر و پژمرده شده‌اند را ترمیم، بزرگ و حجیم کند؛ همچنین می‌تواند بین لب بالایی و پایینی تعادل ایجاد کند.

چه قسمتی از لب می‌تواند حجیم شود؟


حجیم کردن لب میتواند در منطق مختلف انجام شود:

  • مرز یا حاشیه شنگرف یا خط بیرونی لب به منظور ایجاد حدود وعرض لب‌ها و بهتر کردن خطوط رژ لب.
  • هدف قرار دادن بخش گوشتی لب بالایی و پایینی به منظور حجم دادن و پُر کردن لب‌ها و جمع کردن قسمت‌هایی ازلب که آویزان شده‌اند.
  • محدوده انحنای لب بالایی که حالتی برجسته دارد به منظور افزایش محدوده و حد فاصل لب‌ها
  • محل اتصال دو لب یا خطوطی که از اطراف دهان به سمت پایین هستند به منظور ایجاد یک ظاهر جوان و شاد
  • خطوط ماریونت (خطوط غم از گوشه‌ی لب‌ها متمایل به پایین) همچنین معروف به خطوط پاپیت

مرز و لبه بوسه گاه که از لب بالایی به سمت بینی می‌رود، می‌تواند محدوده‌ی بیشتری برای لب‌ها در نظر گرفته شود.

  • خطوط اطراف دهان یا خطوط عمودی ظریفی که اغلب به دلیل سیگار کشیدن بر روی لب بالایی ایجاد می‌شود را نیز می‌توان با روش تزریق ژل کاهش داد.

روش تزریق ژل شامل چه مراحلی می‌شود؟


قبل از درمان: قبل از شروع بزرگ کردن لب بدون جراحی به منظور بی‌حس کردن محل درمان، بی‌حس‌کننده موضعی به مدت 15 تا 30 دقیقه به کار برده می‌شود.

روش درمان: تزریق ژل به پوست شما و در محل‌های دقیق و از پیش تعیین شده انجام می‌شود. پس از آن دکتر معالج برای صاف کردن مواد تزریق شده، محل درمان را ماساژ می‌دهد. در حین انجام کار، شما کاملاً هشیار و بیدار هستید. در طول انجام کار توسط پزشک، شما می‌توانید با استفاده از یک آینه نتایج کار را مشاهده کنید.

بعد از درمان: شما باید به مدت 6 ساعت از لمس کردن یا استفاده از مواد آرایشی در محل پرتز لب اجتناب کنید. این توصیه به منظور جلوگیری از ایجاد عفونت بعد از تزریق ژل در لب پیشنهاد می‌شود. در روز درمان دستورالعمل مخصوص برای بعد از درمان به شما داده خواهد شد. نتایج درمان بلافاصله قابل‌مشاهده است و حدود 6 تا 12 ماه باقی می‌ماند. به دلیل اینکه نتایج نسبتاً موقتی هستند، می‌توان نوع و محل درمان را با توجه به تغییر صورت شما در طول گذشت زمان، تغییر داد. با این کار چهره‌ی طبیعی شما همیشه حفظ خواهد شد.

2

روش برجسته کردن لب می‌تواند محدوده‌ی لب‌ها، شکل و حد فاصل مرز لب‌ها را افزایش دهد.

3

بالا بردن گوشه‌ها و کناره‌های بیرونی لب باعث ایجاد ظاهری جوان‌تر می‌شود.

تزریق ژل لب دکتر صلاحی

 آیا روش درمان دارای درد است؟


لب‌ها یک منطقه حساسی در صورت هستند. طیف وسیعی از داروهای بیهوشی مانند یک کیسه یخ، کرم بی‌حس کننده و بی‌حس کننده عصب دندان، بسته به ترجیح و خواست شما ارائه می‌شود. علاوه بر این پزشکان از محصولاتی که حاوی مواد بی‌حس کننده هستند استفاده می‌کنند، بنابراین روش درمانی نسبتاً راحت و بدون درد است.

آیا نتایج درمان بلافاصله قابل مشاهده است؟


پس از عمل پروتز لب با تزریق ، لب‌ها اغلب کمی متورم می‌شوند. این به این معنی است که نتیجه‌ای که بلافاصله بعد از درمان مشاهده می‌شود ممکن است نتیجه نهایی نباشد. با گذشت چند روز تورم به وجود آمده معمولاً به صورت خودبه‌خود برطرف می‌شود. با تقبل هزینه تزریق ژل برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب و موردنظر توصیه می‌شود طی 2 تا 4 هفته بعد از اولین جلسه‌ی درمان پرتز لب با ژل ، محل درمان را ماساژ یا مالش دهید. این کار همچنین باعث افزایش زمان تأثیر درمان خواهد شد.

نتایج درمان چه مدت دوام می‌آورد؟


نتیجه‌ی بزرگ کردن لب با تزریق ژل معمولاً بین 6 تا 12 ماه به طول می‌انجامد. طول عمر این محصولات متغیر است و هر فرد ممکن است نتیجه‌ای متفاوت به دست آورد. شما می‌توانید یک برنامه منظم برای پیگیری درمان برای عمل پروتز لب  خود به منظور حفظ نتیجه‌ی اولیه داشته باشید.

تزریق ژل چیست؟


ژل‌های تزریقی موادی هستند که اغلب برای ترمیم جای زخم، چین و چروک و اثرات افسردگی در پوست استفاده می‌شوند. با تقبل هزینه تزریق ژل صورت این مواد اغلب نوعی بافت نرم هستند که به منظور تزریق به پوست برای بهبود ظاهر آن، طراحی شده‌اند. به طور کلی ژل حجم دهنده از انواع مختلفی از مواد مصنوعی - ساخت دست انسان و مواد طبیعی ساخته شده‌اند. این مواد بسته به میزان استفاده به سطح استانداردهای مختلف توسعه یافته‌اند.

کدام نوع از روش‌های تزریق ژل برای حجیم کردن لب استفاده می‌شود؟


متداول‌ترین تزریق ژل به صورت برای لب بوده و  هیالورونیک اسید (مانند رستالین و جوودرم) است. هیالورونیک اسید یکی از روان‌ترین و مجذوب‌ترین مواد طبیعت است. این ماده در سرتاسر بدن و همچنین در اکثر موجودات زنده یافت می‌شود. هیالورونیک اسید کاربردهای زیادی دارد مانند: دادن قابلیت ارتجاعی به پوست، حجیم نشان دادن مانند بزرگ کردن لب و دادن ظاهری جوان به پوست. رستالین و جوودرم ژل‌های استریل غیر حیوانی، دارای اتصالات عرضی و هیالورورنیک اسید (HA) هستند و در آزمایشگاه تولید می‌شوند و حاوی هیچ‌گونه DNA حیوانی و انسانی نیستند. این مواد از بین همه‌ی پُرکننده‌های موجود در بازار، دارای بهترین مشخصه‌های ایمنی هستند زیرا این مواد تنها نوع پُرکننده هستند که قابلیت برگشت‌پذیری دارند. این محصولات برای استفاده در چین و چروک‌های لب و بینی مورد تأیید FDA هستند و برای مناطق دیگر به صورت «بدون برچسب» (به صورت تأیید نشده) استفاده می‌شوند.

چه کسانی نباید از روش تزریق ژل استفاده کند؟


اگر شما باردار یا در حال شیردهی هستید از  روش تزریق ژل صورت استفاده نکنید.

عوارض جانبی


عوارض جانبی پزشکی که ممکن است ناشی از پرُکننده‌های پوستی مانند جوودرم و رستالین (تزریق ژل) باشد، چیست؟

اگر شما قبلاً در اطراف دهانتان زخم‌های سرد داشته‌اید (تبخال‌های ظاهری ساده) ممکن است این روش درمانی، شیوع و بروز آن را تحریک کند. شما باید نسخه یا تجویزی از قرص‌های خوراکی تبخال، فامویر یا آسیکلوویر داشته باشید.

اگر باردار یا در حال شیردهی هستید از تزریق ژل استفاده نکنید، زیرا ایمنی این محصولات برای دوران حاملگی و شیردهی مورد تأیید قرار نگرفته است.

عوارض جانبی ظاهری که ممکن است رخ دهد چیست؟

ممکن است بعد از عمل تزریق به مدت 24 تا 72 ساعت لب‌های شما متورم باشد. توصیه می‌شود به مدت 48 ساعت از ورود به اجتماع اجتناب کنید. همچنین برخی افراد ممکن است با گذشت زمان باز هم از ظاهر لب های خود ناراضی باشند. نکته ای که بسیاری از این اشخاص نمی دانند این است که یک روش جراحی زیبایی وجود دارد که به منظور کوچک کردن لب ها و متناسب کردن آن ها با سایر اجزای صورت طراحی شده است و دیگر نیاز به نگرانی در این مورد نیست.

پس از درمان ممکن است برخی واکنش‌هایی که مربوط به تزریق هستند اتفاق بیفتد، مانند متورم شدن، قرمزی، درد، خارش، تغییر رنگ و حساسیت به لمس در محل تزریق. این مشکلات در طول 2 تا 10 روز خود به خود برطرف می‌شود.

ممکن است بلافاصله پس از درمان یک کبودی خفیف یا کمی سرخ شدن در محل تزریق ظاهر شود و به مدت 2 تا 10 روز طول بکشد.

چگونه می‌توان از کبود شدن جلوگیری کرد؟

به منظور جلوگیری از تورم و کبودی شما باید:

  • دو هفته قبل و دو روز بعد از درمان از آسپیرین، اکسدرین، ایپوبروفن، ناپروکسن یا ادویل استفاده نکنید. استفاده از تیلنول اغلب مفید است.
  • به مدت دو تا سه روز قبل یا بعد از درمان ویتامین E استفاده نکنید (استفاده از مولتی ویتامین مشکلی ندارد).
  • به مدت 24 ساعت بعد از درمان، از هرگونه ورزش به جز پیاده‌روی بپرهیزید.
  • دو هفته قبل از درمان قرص آرنیکارا مصرف کنید.


به این پست امتیاز دهید.
بزرگ و برجسته کردن لب با تزریق ژل به لب
1 از 2 رای