تزریق چربی به لب برای بزرگ و برجسته‌سازی آن

1

همانطور که سن‌مان بالا می‌رود، بسیاری از ما کاهش حجم لب‌ را تجربه می‌کنیم. علاوه بر بالا رفتن سن، عوامل محیطی، مصرف دخانیات و شکل‌گیری مجموعه‌ای از چین‌ها یا چروک‌های عمیق، می‌توانند باعث شوند تا لب‌های ما همیشه نازک و جمع‌شده به ‌نظر برسند. این علائم نه تنها سن اشخاص را معلوم می‌کند، یا سن‌شان را بالاتر نشان می‌دهد،  بلکه باعث خجالت و سرافکندگی آن‌ها می‌شود.

در کلینیک زیبایی تخصصی صدف برای افزایش حجم لب از تزریق چربی استفاده می‌شود. این روش راه‌حلی دائمی برای برطرف کردن مشکل لب‌هایی است که یا به طور طبیعی نازک‌اند یا با بالا رفتن سن، حجم‌شان تحلیل رفته است. تزریق چربی حتی می‌تواند با صاف کرن چین و چروک‌های اطراف لب به صاف‌تر و برجسته‌تر کردن لب نیز کمک کند.

در کلینیک صدف، پزشکان با استفاده از روش تزریق چربی به برجسته کردن و بازگردان جوانی به لب‌ها اقدام می‌کنند. این تکنیک به منظور بازگرداندن حجم از دست رفته، با برداشت مقداری چربی از ناحیه شکم و پهلو، سپس فرآوری کردن و تزریق دقیق  این چربی اصلاح‌شده در نواحی خاصی از صورت انجام می‌پذیرد. بخشی از این چربی تزریق شده مانند پرکننده‌ای زنده و طبیعی عمل می‌کند.

تزریق چربی درون لب در کلینیک صدف


پزشکان ما در کلینیک تخصصی زیبایی صدف، به چند روش حجم لب را افزایش می‌دهند که یکی از جدید‌ترین آن‌ها تزریق چربی برای بزرگ کردن لب است که تا این‌ زمان روش بسیار محبوبی به حساب می‌آید. در طی این روش، سلول‌ها و بافت چربی از بخشی دیگر از بدن شخص گرفته شده و به نواحی خاصی از لب تزریق می‌شود. رایج‌ترین نواحی برداشت چربی ران، باسن، شکم، کمر و بازو است.

این روش برتری‌هایی نسبت به روش‌های تزریق ژل‌ لب و کاشت ایمپلنت دارد. به طور مثال تزریقات چربی راه‌حلی دائمی به شمار می‌آید که اکثراً ژل‌های تزریقی فاقد آن هستند و با این‌که کاشت ایمپلنت‌ هم راه‌حل دائمی برای لب‌های نازک است، ولی کاشت چربی به پزشکان ما اجازه می‌دهد تا بهتر بتوانند شکل طبیعی‌تری برای لب‌ها ایجاد کنند. از کاشت چربی می‌توان برای صاف کردن چروک‌های عمیق اطراف دهان اشخاص تحت درمان نیز استفاده کرد. هرچند بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که با کشیدن پوست صورت که روشی کمتر تهاجمی است این خطوط را به حداقل برسانند.

نتایج تزریق چربی برای افزایش حجم لب از تزریق ژل‌های کلاژن و مواد قابل تزریقی مانند بوتاکس بسیار بیشتر است و خطر واکنش‌ حساسیتی را ندارد چون این روش متکی بر بافت و چربی گرفته شده از ناحیه فوقانی بدن خود افراد است. برخی افراد که لب‌های بسیار نازک دارند یا کسانی که خواهان تغییرات بنیادی در ظاهر لب‌هایشان هستند، ممکن است بخواهند روش‌های مختلف ضخیم‌سازی لب را ترکیب کنند. به منظور فرم و شکل دهی اطراف ایمپلنت و ارائه ظاهری طبیعی‌تر می‌توان از کاشت چربی به همراه ایمپلنت‌های لب‌ استفاده کرد. به طور کلی این روش می‌تواند با دیگر درمان‌های تزریقی ترکیب شود تا باعث بهتر شدن نتایج گردد.

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

مزایای تزریق چربی برای افزایش حجم لب‌ها چیست؟


وقتی‌ تزریق چربی را برای افزایش حجم لب‌هایتان انتخاب می‌کنید، از این جهت که می‌دانید از چربی بدن خودتان برای بهسازی لب‌هایتان استفاده می‌شود، خاطرتان آسوده است. اگر واکنش‌های حساسیتی دارید ، تزریق چربی ممکن است بهترین گزینه برای شما نسبت‌ به‌ دیگر پرکننده‌های زیر پوستی باشد و در ضمن از شر چرب‌های اضافه نیز راحت می‌شوید. بهتر از همه اینکه ظاهرلب‌هایتان را می‌توان به بهترین شکل، فرم‌دهی کرد.

سوالات رایج


از تزریق چربی درون لب چه انتظاری می‌رود؟

اشخاصی که حاضر هستند برای بهبود ظاهر لب‌هایشان، تزریق چربی به لب انجام دهند، وقتی این روش به تنهایی انجام می‌شود فقط باید چند ساعت برای کامل شدن آن منتظر بمانند و افراد تحت درمانی که تزریق چربی را با دیگر روش‌ها جراحی و غیر جراحی ترکیب می‌کنند بایستی منتظر یک دوره بهبود طولانی‌تر باشند. ممکن است کمی تورم‌ و قرمزی‌ بعد از استفاده از این روش به‌وجود آید اما بایستی در کمترین زمان بهبود یابند. اگر تورم یا دردی  طولانی داشتید، بایستی فوراً با پزشکان ما تماس بگیرید.

اگر از داشتن لب‌های نازک چروک‌های لب خسته شده‌اید، می‌توانید با تزریق چربی ظاهر لب‌هایتان را بهبود دهید و خودباوری و اعتماد به نفس خود را نیز بالا ببرید. از دستکاری زیاد در لب‌هایتان دست بردارید، لب‌های شما می‌تواند صاف و جوان شود، زمان را ده سال یا بیشتر به عقب برگردانید.

آیا تزریقات حجیم سازی لب آسیبی را درپی دارد؟

چون لب‌ها نواحی حساسی هستند، (به دلیل وجود تعداد زیادی ریشه‌های عصبی) اغلب پیش از بی‌حس کردن این ناحیه از یک میز جراحی دندانپزشکی استفاده می‌شود که شامل دو تزریق به لب بالایی و دو تزریق به لب پایینی است که به میزان زیادی از درد و ناراحتی بسیار از افراد تحت درمان می‌کاهد.

بعد از انجام حجیم‌سازی چه انتظاری می‌توانیم داشته باشم؟

نتایج معمولاً بعد از درمان فوراً ظاهر می‌شوند. بعد از انجام این روش درمانی ممکن است تورم، کبودی و قرمزی به وجود آید ولی معمولاً  در طی چند روز از بین می‌روند. چند دقیقه مالیدن گاه و بیگاه یک کیسه یخ می‌تواند موجب کاهش تورم شود. نتایج واقعی معمولاً دو هفته بعد از برطرف شدن تورم دیده می‌شوند.

آیا در حجیم سازی لب از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود یا بی‌هوشی؟

بی‌حسی یا بیهوشی تنها زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که تزریق‌ چربی در بیمارستان انجام شود.

آیا مردان هم می‌توانند از حجیم سازی لب استفاده کنند؟

بله، مردان هم می‌توانند از حجیم سازی لب بهره بگیرند. به طور کلی هر کس که به دنبال افزایش حجم و شکل دهی لب‌های پژمرده و نازک است، می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای این روش درمانی باشد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است