تزریق ژل بهتراست یا تزریق چربی؟

ta

این قابل انکار نیست، طبیعت، حجم چهره‌ی ما را که یک از عوامل جوان‌تر به نظر رسیدن می‌باشد را از ما می‌رباید. در مناطقی  از صورت که شروع به از دست دادن کلاژن و چربی می‌کنند تغییراتی ایجاد می‌شود که آن تغییرات ظاهر ما را خسته نشان می‌دهد و موجب می‌شود پوست شروع به شل شدن کند. در نتیجه چین‌ و چروک و دیگر ضایعات پوستی بیشتر نمایان شوند. خوشبختانه، گزینه‌های فراوانی وجود دارد که با بازگرداندن مجدد حجم به صورت، موجب جوان‌تر به نظر رسیدن می‌شود.

فیلرها و تزریق چربی در موارد خاصی مفید هستند. برای بیماری فیلر ممکن است گزینه‌ی مناسب باشد و برای دیگری می‌توانیم از تزریق چربی استفاده کنیم تا نتیجه‌ی بهتری حاصل شود. میانگین ماندگاری بسته به تفاوت مواد تزریق متغیر است. پزشکان اذعان می‌کنند، این دو ماده قابل تزریق خطراتی همچون واکنش بافت، عفونت و یا عوارض دیگر را به همراه دارند. اخیراً ثابت‌ شده است که خطر مواد قابل تزریق بسیار نادر است. مشاوره می‌تواند به تعیین شیوه‌ی خصوصی‌تر درمان کمک و نگرانی‌هایتان را رفع کند.

کدام ‌یک بهتر است، فیلرها یا پیوند چربی؟


ماده‌ی تزریق فیلر می‌تواند در پر کردن خطوط ظاهرشده از اخم و خطوط ریز و همچنین فرم‌دهی چهره استفاده شود. معمولاً خطوط اخم شامل خطوط بینی و خط لبخند (ماریونت) می‌باشد. خطوط ریز لب و چین‌ و چروک دور چشم و گوشه چشم (پنجه‌کلاغی) مثالی برای خطوط ریز می‌باشد. با برجسته‌سازی گونه و قلوه‌ای کردن لب می‌توان فرم آن را تغییر داد که این کار معمولاً با تزریق انجام می‌شود.

ta1

امروزه در روش تزریق چربی، برای پردازش چربی از دستگاه‌های تمیز استفاده می‌شود. این روش برای بازگرداندن سن با استفاده از کاهش حجم صورتی که بیش ‌از حد رشد داشته انجام می‌شود، در چند سال گذشته شرایط جوانسازی پوست بهبود یافته که تنها خاص لیفت پوست نیست.

ta2

در مورد شما، کدام‌ یک بهتر است تزریق ژل یا چربی؟ در ادامه‌ی این مقاله، شما می‌توانید این دو روش را با هم مقایسه کنید و سپس نتیجه بگیرید تزریق چربی بهتر است یا ژل.

فرد مناسب


تزریق چربی

ta3

هر فرد بزرگسالی با هدف منطقی و امیدوارانه ممکن است برای انجام پیوند چربی به صورت گزینه‌ی مناسبی باشد. داشتن سلامتی فیزیکی قابل ‌قبول نیز قبل از اقدام به هر گونه انتخاب، عمل جراحی زیبایی ضروری می‌باشد. اگر چه داشتن گونه‌هایی پرتر یا لب‌های قلوه‌ای یک آرزوی است؛ اما با تزریق چربی می‌توان به این هدف رسید. بیشتر افرادی که بالای 40 سال سن دارند و دارای نشانه‌های بزرگسالی زیادی در چهره‌ی خود می‌باشند پیوند چربی به‌ صورت برای آن‌ها مناسب می‌باشد.

فیلر پوستی

ta4

اغلب اشخاصی که فیلر پوستی را انتخاب می‌کنند افراد بالای 35 سال می‌باشند که پیری زودهنگام را تجربه کرده‌اند. هر چند افراد جوان‌تر در سن 20 سال اغلب فیلر را برای کسب زیبایی بیشتر انتخاب می‌کنند.

اگر شما از هر یک از این نگرانی‌ها رنج می‌برید می‌توانید شخص مناسبی برای فیلر پوستی باشید:

  • خطوط عمیق بینی و دهان و رفع خط لبخند
  • وجود خط سیگاری‌ها در اطراف دهان
  • کاهش حجم گونه‌ها و برجسته‌سازی گونه
  • نازکی و بدون فرم بودن لب‌ها
  • عمل جراحی بینی بدشکل نظیر بینی استخوانی
  • عقب‌افتادگی چانه

مدت ماندگاری چربی و فیلرها


تزریق چربی

وقتی تزریق چربی با دقت انجام شود یک‌ راه‌ حل دائمی برای خطوط عمیق، چین‌ و چروک و گودرفتگی چهره محسوب می‌شود. معمولاً درمان بدون استفاده از سلول‌های بنیادی بالغ موجب ماندگاری حدود 40% از چربی تزریق‌شده می‌شود. معمولاً جلسات متعدد تزریق چربی برای رسیدن به نتیجه‌ی نهایی و دلخواه ضروری می‌باشد. با استفاده از سلول‌های بنیادین بالغ چربی اصلاح‌شده بیشترین میزان ماندگاری را می‌توان انتظار داشت.

فیلرهای پوستی

مدت‌زمان ماندگاری آن متفاوت است. فیلرهای اسید هیالورونیک بسته به محل و عمق تزریق از 6 تا 9 ماه و یا حتی بیشتر دوام ‌دارند. ماندگاری لب‌ها نسبت به چین ‌و چروک اطراف بینی و دهان یا اطراف چشم بیشتر نیست. اسید هیالورونیک زمانی که به ‌منظور پنهان کردن ورم اطراف چشم تزریق می‌شوند بیش از یک سال ماندگاری دارند.

مزایا و معایب


چربی

مزیت‌ها شامل، این است که در عوض استفاده از مواد شبیه‌سازی‌شده مثل فیلرها، از سلول‌های بدن خودتان استفاده می‌شود، علاوه بر این ماندگاری سلول‌ها در محل جدید 1 تا 3 سال یا حتی بیشتر طول می‌کشد.

معایب شامل، دوره‌ی بهبودی بسته به میزان تزریق چربی متغیر است و تکرار درمان غالباً در یک یا چند جلسه و در عرض یک تا دو سال ضروری می‌باشد.

فیلرها

در رابطه با فیلرهای پوستی، یقیناً اولین چیزی را که می‌توان بیان کرد این است که این روش برای رفع چین‌ و چروک‌های پوست شما یک گزینه‌ی غیرتهاجمی ارائه می‌کند. این روش تزریق برای رها کردن فیلر در زیر پوست بسیار مناسب می‌باشد. این روش بدون بریدگی، بدون خونریزی و ایجاد جای زخم کم است و میزان درد کاملاً قابل‌ کنترل می‌باشد.

هر چند این موضوع وجود دارد که، فیلرهای پوستی یک حل دائمی نیستند؛ و عاقبت پوست شما مجدداً به شکل سابق باز می‌گردد که معمولاً 6 ماه تا یک سال و گاهی اوقات در زمانی کمتر اثر خود را از دست می‌دهند و چین‌ و چروک‌ها دوباره شروع به بازگشت می‌کنند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است