جوان‌سازی و رفع چین‌وچروک دور لب

21

خطوط ریز و چین‌ و چروک دور لب ممکن است، در نتیجه روند طبيعي پيري و يا مصرف سيگار در اطراف دهان ايجاد شوند. خطوط عمودی لب در اطراف دهان، گاهی اوقات در اثر سيگار كشيدن ايجاد می‌شوند و در افراد غیر سیگاری هم ممكن است در طول زمان درنتیجه جمع کردن لب‌ها ايجاد شوند. این می‌تواند شامل حرکات تکراری مانند اخم كردن، مکیدن از طریق نی و یا نوشیدن از سر بطری‌های آب باشد. جمع شدن مکرر لب‌ها در این حرکات می‌تواند به ايجاد چروک دور لب كه به "خطوط رژ لب" نيز معروف هستند، منجر شود. اين خطوط موجب آزار بيماران می‌شوند چراکه فرد را از لحاظ ظاهری مسن‌تر جلوه می‌دهد.

 

تیم پزشکي ما در کلینیک صدف می‌تواند در تصمیم‌گیری در مورد درمان مناسب براي بازيابي ظاهر طبيعي و زيباي لب و دهان به شما كمك كند. در مشاوره اولیه، آن‌ها شمارا از تمام گزینه‌های موجود آگاه ساخته و هر روش را با جزئیات كامل به شما توضيح می‌دهند.

جوان‌سازی لب و دهان در کلینیک صدف


خطوط اطراف دهان

لایه‌برداری پوست اطراف دهان

لایه‌برداری پوست اطراف دهان ظاهر خطوط ریز را با برداشتن لایه‌های مختلف پوست کاهش می‌دهد. فرآیند لایه‌برداری پوست باعث تحریک تولید کلاژن و درنتیجه ایجاد بافتی صاف‌تر و کاهش چین‌وچروک و خطوط پوست می‌شود.
لایه‌برداری پوست اطراف دهان ممکن است تحت یک بی‌حسی موضعی انجام شود، اما اغلب با سایر اعمال جراحی زیبایی ترکیب می‌شود. هرگونه درد یا ناراحتی بعد از رفع چروک دور لب را می‌توان با داروهای مسکن بدون نسخه مانند تینلول یا ناپروکسن درمان کرد.
دوره بهبودی 10-7 روز طول می‌کشد که در طی آن‌ یک پیشرفت فوری و قابل‌مشاهده اتفاق می‌افتد. مقداری قرمزی ممکن است پس از عمل رخ دهد، اما در طی چند هفته پس از عمل محو می‌شود و شما با پوستی صاف‌تر و جوان‌تر در اطراف لب‌ها مواجه می‌شوید.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی برای پاک‌سازی خطوط سطحی لب، موجب افزایش صافی پوست شده و می‌تواند با هر یک از درمان چروک دور لب بالا استفاده شود.

لیزر فرکشنال غیرتخریبی

روش درمان چین و چروک دور لب با لیزر فرکشنال غیرتخریبی  پوست را گرم کرده اما موجب تخریب پوست نمی‌شود. تکنولوژی اربیوم برای هدایت حرارت از راه هزاران ستون به نواحی عمیق‌تر پوست است. قسمت‌هایی از پوست که در معرض دریافت گرما نیستند، دست نخورده باقی مانده و بهبود بسیار سریع‌تر اتفاق می‌افتد.
با حرارت دادن ستون‌های کوچک لایه‌های عمیق پوست، تولید کلاژن تحریک می‌شود و این خود موجب حجم‌دهی به پوست و کاهش چین‌وچروک‌ها می‌شود.
تکنولوژی لیزر فرکشنال تحولی در روش‌های درمانی لیزری بوده است. در لیزرهای سنتی متداول لایه‌برداری در تمام سطح پوست انجام شده و منجر به ازکارافتادگی طولانی‌مدت برای بیماران می‌شود. لیزر فرکشنال از تکنولوژی انتقال انرژی عمیق به هزاران نقطه پوست استفاده می‌کند، که در آن برخی از جزایر پوست دست‌نخورده باقی می‌ماند تا به تسریع روند بهبودی  کمک کند. این شیوه، امکان بهبود سریع‌تر را فراهم آورده، و دوره ازکارافتادگی و خطر ابتلا به عفونت و عوارض عمومی را کاهش می‌دهد.

لیزر فرکشنال تخریبی

لیزر فرکشنال تخریبی یکی از مؤثرترین و قوی‌ترین درمان‌های لیزری برای افرادی است که به دنبال جوان‌سازی کامل صورت و یا تمرکز بر نواحی دارای مشکل مانند دور چشم یا دهان هستند. این لیزر می‌تواند موجب بهبود قابل‌توجهی در موارد زیر شود:‌

  • خطوط لب عمودی ( "خطوط فرد سیگاری")
  • خطوط ریز و سیاه اطراف دهان
  • بافت پوست، ازجمله ناصافی‌های پوست
  • خطوط ریز
  • چین‌وچروک‌های عمیق‌تر
  • بافت مخرب پوست پیر

نتایج برای یک دوره زمانی طولانی باقی می‌مانند و به‌طورمعمول پس از 2-1 جلسه تکرار، نیازی به تکرار مجدد وجود ندارد. دوره بهبودی این روش درمانی معمولاً 1 هفته است و نتایج بلافاصله ظاهر نمی‌شوند، اما در طول ماه‌های بعدی  با افزایش کلاژن، بهبودی همچنان ادامه می‌یابد.

 

بهبود چشمگیرتر خطوط لب عمودی عمیق‌تر با ترکیبی از لیزر فرکشنال تخریبی و غیر تخریبی و یا لایه‌برداری عمیق مانند پوست بیکر حاصل می‌شود. ما از طریق مجموعه‌ای از گزینه‌ها شما را در یافتن  بهترین رویکرد متناسب با نوع پوست و نیازهای شما یاری می‌کنیم.

جراحی زیبایی بوتاکس و یا دیسپورت برای خطوط خنده

بوتاکس و دیسپورت از درمان‌های بسیار محبوب برای چین‌وچروک و خطوط لبخند هستند. آن‌ها ایمن، مؤثر و طولانی‌مدت می‌باشند. بوتاکس و دیسپورت چنانچه بامهارت و چیره‌دستی تزریق شوند، نتایج بسیار طبیعی خواهند داشت.
عملکرد بوتاکس و دیسپورت از طریق مسدود کردن تکانه‌های عصبی و شل کردن عضلات کوچک که باعث چین‌وچروک می‌شوند، است. تزریق بوتاکس چنانچه توسط یک متخصص زیبایی ماهر صورت گیرد، درجه درمان بوتاکس لب به‌راحتی کنترل‌شده و  تضمینی است برای این‌که که شما هنوز هم قادر به لبخند طبیعی بدون ایجاد ظاهری عمل شده و یا غیرطبیعی هستید.

لیفت لب یا کوچک کردن لب

اگر شما احساس می‌کنید که لب بالا یا پایین شما نامتناسب و یا بیش‌ازحد بزرگ هستند، لیفت سانترال لب یا کوچک کردن لب ممکن است برای شما مناسب باشد. به‌علاوه لیفت لب موجب بهبود ظاهر کلی صورت می‌شود، چراکه این امکان را فراهم می‌آورد که هنگام خندیدن لب بالایی مشخص‌تر باشد- که به ایجاد ظاهری شاداب و بسیار جوان‌تر کمک می‌کند.

لیفت لب ممکن است بسته به سطح راحتی بیمار و همچنین شدت جراحی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام ‌شود. در مشاوره اولیه، جراح ما نوع بیهوشی را با توجه به روش مورداستفاده به شما پیشنهاد خواهد کرد.
جراحی لیفت لب شامل یک برش در پایه بینی و برداشتن یک بخش از پوست است. برش‌ها در چین‌های  طبیعی زیر سوراخ‌های بینی پنهان‌شده و هیچ زخم آشکاری به‌جا نمی‌گذارند.
در مورد لب پایین، جراحی شامل ایجاد یک برش افقی در داخل لب، برداشتن بافت و چربی اضافی، سپس بخیه بدون ایجاد زخم قابل‌مشاهده است.

جوان‌سازی و بزرگ کردن لب با تزریق ژل

بزرگ کردن یا جوانسازی لب‌ با استفاده از تزریق ژل یک روش جراحی یا غیر جراحی است که باعث بهبود و جوان‌سازی ظاهر لب می‌شود.
با افزایش سن، پوست اطراف دهان و لب‌ها چروک شده و حجم آن کم می‌شود. تزریق ژل و جراحی جوان‌سازی لب به‌طورخاص برای افرادی مناسب است که درگذشته سیگاری بوده‌اند و دارای خطوط عمیقی هستند که در پوست اطراف لب بروز می‌کنند- که به "خطوط افراد سیگاری" نیز معروف هستند.
انواع مختلفی از جوان‌سازی لب وجود دارند که برای بزرگ کردن و یا بهبود ظاهر لب به کار می‌روند. جراح پلاستیک شما گزینه‌های موجود را مطرح  کرده و در جلسه مشاوره اولیه مزایا و معایب هر روش را توضیح می‌دهد.

انواع ژل‌ها برای جوان‌سازی و بزرگ کردن لب‌ها

تزریق چربی (انتقال چربی)

در واقع تزریق چربی شامل انتقال چربی از یک قسمت از بدن بیمار (مانند ران‌ها) به لب‌ها است. چربی بدن خود بیمار  دارای مزایای بیشتری نسبت به ژل‌های رشد کرده در محیط آزمایشگاه است. دوام آن‌ها بیشتر بوده و دارای ظاهر و احساس طبیعی‌تر هستند.

تزریق ژل به لب

ژل‌های لب، مواد شفافی هستند که ساختار آن‌ها به اسید هیالورونیک که در بدن شما یافت می‌شود، شباهت بسیاری دارد. ژل‌ها موجب بازیابی حجم و پری لب‌ها شده و در حدود 6 ماه یا بیشتر دوام می‌آورند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است