درمان لاغری صورت وگونه ها

اگر شما بیش از 35 سال سن دارید و متوجه تغییراتی مانند عمیق شدن خطوط اطراف بینی و دهان یا بروز سایه در نزدیکی چانه و فک خود شده‌اید، به‌احتمال‌زیاد دچار لاغری صورت گشته‌اید. صورت لاغر به علت تضعیف و تحلیل چربی‌ها و استخوان‌های صورت ایجاد می‌شود. خوشبختانه، و نوآوری‌های پزشکی گزینه‌های بسیاری برای درمان و رفع لاغری صورت و جوان‌سازی آن در اختیار ما قرار می‌دهد. لاغری صورت از سن 35 سالگی شروع می‌شود. بدین‌صورت که خطوط صورت عمیق‌تر شده و تغییرات ظریفی در چهره ایجاد می‌گردد.

4ca5a864a340b06d0b3f57c7143ee5b5c50bb4502

فرایند لاغر شدن صورت چگونه پیش می‌رود؟


در ابتدا تغییرات بسیار ظریف و به‌آرامی رخ می‌دهند. هنگامی که در مسیر 40 سالگی قرار می‌گیریم، در همه ما حجم صورت روند کاهشی خود را آغاز می‌کند. در سن 50 سالگی اثرات آن کاملاً مشخص است. بسیاری از زنان احساس خواهند کرد زیبایی قبل خود را ازدست‌داده‌اند. و برای گرفتن یک عکس خوب از خودشان، چندین باریک عکس را تکرار می‌کنند! صورت شما در حال لاغر شدن است اگر موارد زیر را تجربه می‌کنید:

تغییر کلی شکل صورت

به نظر می‌رسد زیبایی صورت شما کاهش‌یافته است. اگر شما مرد هستید و به آینه نگاه می‌کنید، احساس می‌کنید جذابیتتان کاهش‌یافته است. دلیل آن کاهش یافتن "منحنی اوجی" است. منحنی اوجی، دو انحنای ظریف S مانند است که بر روی چهره افراد جوان دیده می‌شود. چهره‌های جوان دارای یک منحنی مقعر در ناحیه خارجی ابروها هستند، تقریباً جایی که پلک بالا و پایین به هم می‌رسند، سپس در ادامه یک منحنی محدب درست بالای دهان شکل می‌گیرد. همگام با افزایش سن ما، این منحنی‌ها تغییر شکل پیداکرده درنتیجه جذابیت چهره ما کاهش می‌یابد.

چین‌خوردگی صورت

 شما متوجه خطوطی خواهید شد که از گوشه بینی به سمت کناره‌های دهان می‌رود. آن‌ها با گذر زمان عمیق‌تر می‌شوند (ما به آن‌ها خطوط خنده می‌گویم). خطوط دیگری نیز از لبه دهان آغازشده و به سمت پایین و یا فک می‌روند. این خطوط چین‌خوردگی‌های صورت نامیده می‌شوند.

کاهش برجستگی‌های صورت

 خط فک شما نسبت به قبل کاهش می‌یابد همانند گونه‌ها. در این حالت صورت کمتر برجسته به نظر می‌رسد.

لاغر شدن گونه‌ها

 قسمت میانی چهره به‌صورت ویژه‌ای دچار کاهش حجم می‌شود. وقتی قسمت میانی چهره حجمش کاهش یابد، نیروی جاذبه گونه‌ها را به سمت پایین می‌کشد و ساختار چهره دچار تغییر می‌شود.

برجسته شدن استخوان‌های صورت

ناحیه استخوانی زیر چشم نمایان‌تر می‌شود. آن قسمت از گونه که حجم دار به نظر می‌رسید، کم‌کم لاغر شده و منقبض به نظر می‌رسد. استخوان‌های گونه شما برجسته به نظر می‌رسند که می‌تواند زیبایی صورت را تحت تأثیر قرار دهد.

فرورفتگی

 در شقیقه‌های شما نواحی فرورفته به وجود می‌آید.

ایجاد سایه

 شما متوجه ظاهر شدن سایه‌هایی در ناحیه چانه و دو طرف بینی، بالای دهان خواهید شد.

1-1

چرا دچار لاغری صورت می‌شویم؟


آیا راه‌کاری وجود دارد تا از کاهش حجم صورت جلوگیری کند؟ هم بله وهم خیر. تا حد زیادی، صرف‌نظر ازآنچه انجام می‌دهیم پس از 40 سالگی دچار لاغری صورت خواهیم شد. بااین‌حال، سبک زندگی می‌تواند در کاهش دادن شتاب لاغری صورت مؤثر باشد.

  در اینجا فهرست کاملی از عواملی مؤثر بر چهره، آورده شده است:

از دست دادن کلاژن

 کاهش کلاژن‌های پوست، بخشی از روند طبیعی افزایش سن است. کلاژن‌ها پوست ما را حفظ کرده و در جوانی آن را حجیم نشان می‌دهند. پس از 30 سالگی روند کاهشی آن‌ها آغاز می‌شود.

کاهش وزن زیاد

 اگرچه فرم کلی بدن را زیباتر می‌کند اما سن چهره را افزایش می‌دهد.

رژیم‌های غذایی متناوب

 در این حالت صورت شما مدام در حال انقباض و انبساط است. به‌خاطر از دست دادن طبیعی کلاژن‌ها،  با بالا رفتن سن حالت ارتجاعی پوست کاهش می‌یابد. درنهایت پوست نمی‌تواند خود را با این شرایط تطبیق دهد، درنتیجه ظاهر صورت پیرتر به نظر می‌رسد.

استرس، بیماری‌ها و افسردگی

تحقیقات نشان می‌دهد که این عوامل در سرعت دادن به لاغری صورت بسیار مؤثر هستند.

1-2

درمان لاغری صورت


متخصصین ما در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف تخصص لازم را در تمام روش‌های درمانی جراحی و غیرجراحی لاغری صورت، دارا هستند. ما قادریم در مورد نگرانی‌هایتان با شما به گفتگو بپردازیم. ما شرایط شما را ارزیابی کرده و بهترین شیوه را برای درمان لاغری صورت شما پیشنهاد خواهیم کرد، به‌نحوی‌که ظاهر شما به‌صورت کاملاً طبیعی جوان‌تر به نظر برسد.

گونه‌ها یکی از سه‌نقطه عطف چهره را تشکیل می‌دهند، آن‌ها به چهره تناسب می‌بخشند و ساختار کلی چهره را ترسیم می‌کنند. چانه، بینی و گونه‌ها  سه‌نقطه عطف چهره هستند که به آن تناسب و زیبایی می‌بخشند، اگر یکی از این موارد در فردی از تناسب خارج شود، احتمالاً از چهره خود ناراضی خواهد شد. ممکن است استخوان‌های گونه دارای عمق باشند بنابراین امکان دارد در طول زمان، چهره افراد تخت یا توخالی به نظر برسد. با انتخاب بهترین درمان لاغری صورت  و  با حجم دادن به گونه‌ها توسط هر یک از روش‌های زیر، بیماران می‌توانند تأثیر بسیار مثبتی را در خطوط صورت خود مشاهده کنند. اطلاعات لازم را در خصوص افزایش حجم و انجام گونه گذاری بدون جراحی و با جراحی کسب کنید تا از تمام گزینه‌های پیش رویتان آگاهی به دست آورید.

پروتز گونه‌ها

در این روش با کمک جراحی و به کمک کاشت گونه‌ها برجسته خواهند شد، به‌نحوی‌که ساختار چهره شما بیشترین تناسب مدنظر را به‌دست می‌آورد. به عمل جراحی پروتز گونه‌ها "مالارپلاستی" (malarplasty) می‌گویند. عمل گونه گذاری به جهت تقویت گونه‌ها صورت می‌پذیرد که اغلب هدف آن زیبا ساختن چهره بیمار است. ولی مزایای دیگری هم دارد ازجمله:

  • پروتز گونه می‌تواند استخوان‌های عقب‌رفته گونه را برجسته سازد و درمان لاغری صورت باشد ، ممکن است این نقص در اثر وراثت یا تحلیل بافت استخوان در طول روند پیری ایجاد شود. پروتز گونه شمای کلی صورت را تحت تأثیر قرار داده و چهره فرد را از حالت تخت و یک نواخت بودن خارج می‌سازد.
  • افتادگی پوست و تخریب بافت چربی صورت نیز تا حد زیادی با این عمل پوشش داده می‌شود، شبیه آنچه در عمل لیفت با نخ (کشیدن پوست صورت) اتفاق می‌افتد.
  • برجسته‌سازی استخوان‌های گونه بر چاق کردن صورت تاثیر خواهد داشت، به‌خصوص ظاهر چشم را بسیار بهبود می‌بخشد.

پروتز گونه از طریق یک برش از مسیر داخل دهان کاشته می‌شود. پروتز سلیکنی از طریق برش در جای خود قرارگرفته و بعدازآن بافت‌های بدن بازسازی‌شده و خود را با پروتز وفق می‌دهند. به‌طورمعمول  درمان لاغری صورت با این فرآیند حدود سه روز طول می‌کشد. تورم و کبودی ناشی از عمل به‌تدریج ظرف دو تا سه هفته بهبود می‌یابد . پروتز گونه یک وضعیت دائمی به چهره می‌دهد، اما در صورت لزوم با کمک جراح پلاستیک می‌توان آن را خارج کرد.

تزریق چربی

شاید انتقال چربی از یک قسمت بدن و تزریق آن به قسمت دیگر ساده به نظر برسد، اما دست‌آوردهای آن را نمی‌توان نادیده گرفت. انتقال چربی و تزریق آن در صورت، به یک روش پرطرفدار جهت درمان لاغری صورت تبدیل شده است، تزریق چربی در گونه یکی از پرطرفدار ترین این اعمال است. این روش در بازگرداندن جوانی و اصلاح خطوط صورت بسیار مؤثر است. پایداری آن‌هم نسبتاً طولانی است. ازآنجاکه طی روند پیری سلول‌های چربی صورت از دست می‌روند، اضافه کردن سلول‌های چربی جدید به این مناطق، به‌طور چشمگیری زیبایی صورت را بازمی‌گرداند. علاوه بر آن  تزریق چربی را می‌توان در مناطق دیگر صورت نیز استفاده کرد، ازجمله: پلک‌ها، زیر آرواره و قسمت‌های دیگر صورت که دچار فرورفتگی و تحلیل‌شده‌اند. این روش ساده و فرایند آن کاملاً مشخص است. به‌طورمعمول یک بی‌حسی موضعی و یا یک آرام‌بخش سبک برای بیمار استفاده می‌شود. سلول‌های چربی از منطقه موردنظر (معمولاً از شکم، باسن، ران) جمع‌آوری‌شده و سپس با استفاده از یک سوزن مخصوص در ناحیه گونه جهت افزایش حجم، تزریق می‌شود. ازآنجاکه سلول‌های چربی تزریقی متعلق به خود بدن است، هیچ خطر پس‌زدن چربی، واکنش‌های آلرژیک و یا عوارض جانبی دیگر وجود ندارد. پس از تزریق چربی در گونه باید انتظار کمی کبودی و تورم را برای حدود دو هفته بعد از عمل داشته باشید. ممکن است تورم مقداری بیشتر طول بکشد. ممکن است برای اصلاح موقعیت چربی‌ها به تزریق مجدد هم نیاز باشد.

 تزریق ژل

گزینه سوم برای افزایش حجم گونه‌ها تزریق ژل است. این ژل‌ها با بدن سازگار بوده و تأثیر بسیار خوبی بر زیبایی صورت خواهند داشت. آن‌ها حجم ازدست‌رفته را تا حدود زیادی جبران می‌کنند. امروزه انواع مختلفی از ژل‌ها در بازار وجود دارد، هرکدام از آن‌ها مزایای خود را دارند. بسیاری از جراحان پلاستیک برای حجم‌دادن به گونه‌ها از برندهای تجاری "Perlane" یا Radiesse"" استفاده می‌کنند.

یک برند جدید هم به‌تازگی به بازار عرضه‌شده است:"JUVEDERM Voluma XC".  این ژل به‌صورت ویژه‌ای برای افزایش حجم گونه‌ها طراحی‌شده است. درواقع، این ژل اولین و تنها ژلی است که برای این هدف خاص تأییدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) را به دست آورده است. این ژل از مشتق اسید هیالورونیک، ساخته‌شده است. مولکول قندی که به‌طور طبیعی در پوست انسان یافت می‌شود. این ژل می‌تواند حجم ازدست‌رفته را دوباره پر کرده و خطوط طبیعی صورت را بازگرداند، درنتیجه فرد جوان‌تر به نظر می‌رسد. برای بسیاری از بیماران، تا دو سال بعد از تزریق اثر ژل باقی می‌ماند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است