درمان و اصلاح لبخند لثه‌ای با بوتاکس

shutterstock_131921447

در میان تمامی حالاتی که انسان به چهره خود می‌دهد، خوشایندترین و پیچیده‌ترین آن‌ها خنده است. تعریف خنده از دیدگاه فیزیولوژیکی و آناتومیک، نتیجه‌ی نمایان شدن دندان‌ها و لثه‌ها بر اثر انقباض گروهی از عضلات، در یک سوم پایینی صورت می‌باشد. داشتن طرح لبخند و خنده‌ای زیبا تحت تاثیر سه عامل می‌باشد: دندان‌ها، لثه‌ها و لب‌ها. لبخند لثه نما لبخندی است که در هنگام خندیدن، لب بالایی باید به صورت متقارن به سمت بالا نرود . نمایان شدن ارتفاعی بیش از 3 میلی‌متر از لثه در هنگام خندیدن، تحت عنوان "لبخند لثه‌نما" یا "لبخند لثه‌ای" شناخته می‌شود و نیاز به اصلاح طرح لبخند میباشد .

برای درمان لبخند لثه‌ای روش‌های درمانی مختلفی مانند جراحی زیبایی لثه ، جراحی فک همراه با ارتودنسی ،ارتودنسی یا برداشتن قسمتی از استخوان فک وجود دارد. تزریق بوتاکس می‌تواند راه حلی ابتدایی و موقتی برای اصلاح طرح لبخند در چنین مواردی باشد، چرا که این روش بسیار آسان و ایمن است، در این روش دوزهای پایین با هزینه‌ی مناسب تزریق می‌شوند، انجام آن بسیار سریع است، خطرات بسیار کمی به دنبال دارد و نتایج آن قابل بازگشت هستند.

چه عواملی موجب داشتن لبخند لثه‌ای می‌شوند؟


لبخند لثه ای کودکان و بزرگسالان می‌تواند بر اثر عوامل زیر ایجاد شود:

  1. داشتن دندان‌های کوچک که ارتفاع زیادی از آن با لثه پوشانده شده است. این حالت می‌تواند به طور ژنتیکی یا بر اثر فرسایش دندان ایجاد شود.
  2. کوتاه بودن ارتفاع لب بالایی یا در اصطلاح بالا بودن خط لب
  3. انقباض بیش از حد عضله‌ی بالابرنده‌ی لب در هنگام خنده
  4. رشد بیش از حد فک بالایی در جهت عمودی که یک بدفرمی ژنتیکی در استخوان‌بندی فرد محسوب می‌شود
  5. پوشیده بودن بخش زیادی از دندان توسط لثه
  6. ترکیبی از دو، یا چند مورد از دلایل بالا
  7. پیوند لثه تحلیل رفته جهت درمان تحلیل لثه

34

درمان لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس چگونه است؟


در کلینیک فوق‌تخصصی زیبایی صدف شما می‌توانید شاهد موثر بودن نتایج اثبات شده‌ی تزریق بوتاکس در اصلاح لبخند لثه ای باشید. با کمک متخصصین تزریق بوتاکس ما، می‌توانید بدون نیاز به جراحی و گذراندن دوره‌ی ریکاوری به نتایج واقعی و موثر دست پیدا کنید.

در کلینیک فوق‌تخصصی زیبایی صدف ما یک راه حل سیستماتیک و سازمان‌یافته برای رسیدن به کیفیت داریم. سیاست این درمانگاه بر مراقبت‌های مسئولانه متمرکز شده است و بر همین اساس، نحوه‌ی مراقبت از بیماران باید موثر، اختصاصی، بیمار‌محور و متناسب با نیاز‌های هر یک از بیماران باشد.

محور اصلی خدمات ارائه شده در کلینیک فوق‌تخصصی زیبایی صدف، کیفیت بالای خدمات مراقبتی است و به همین خاطر است که ما ارائه‌ی که بهترین خدمات به شما را تضمین می کنیم. این خدمات نه تنها در حین انجام درمان بلکه قبل و بعد از درمان نیز از اهمیت زیادی برخوردارند . به همین خاطر است که کلینیک زیبایی صدف به یک سیستم کیفی رسمی پایبند است.

در واقع بوتاکس حاوی نوعی پروتئین است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم تولید می‌شود. این پروتئین با مسدود کردن پالس‌های عصبی موجب شل شدن عضلات می‌شود می‌شود. در واقع تحرک و انقباضات عضلانی هستند که موجب بروز چین و چروک صورت می‌شوند و به همین دلیل تزریق بوتاکس موجب کم شدن تحرک عضله و در نتیجه رفع چین و چروک‌ها و اصلاح لبخند لثه ای می‌شود.

این پروتئین به عنوان یک ماده‌ی تعدیل‌کننده‌ی عصبی (با نام‌های تجاری مختلف مانند بوتاکس، زئومین یا دایسپورت) با دقت در عضله‌ی بالا برنده‌ی لب‌ها تزریق می‌شود و این کار موجب می‌شود در هنگام خندیدن لب‌ها کمتر بالا بیایند و در نتیجه میزان نمایان شدن لثه‌ها کم شود.

تزریق بیش از حد بوتاکس موجب فلج شدن عضله‌ای می‌شود که در هنگام خندیدن تحرک دارد و می‌تواند موجب ایجاد اختلال در خنده شما شود. در صورتی که لبخند لثه‌ای بر اثر بزرگ بودن فک بالا ایجاد شده باشد، برای اصلاح طرح لبخند لثه ای در این حالت لازم است فک بالایی خود را جراحی کنید تا  ارتفاع فک با جراحی کوتاه شود.

تزریق بوتاکس موجب کم شدن حرکت لب و بالا رفتن آن در هنگام خنده می‌شود و از نمایان شدن بیش از حد لثه‌ها جلوگیری می‌کند. بسیاری از افراد  مایل به انجام  این روش درمانی برای اصلاح لبخند لثه ای خود هستند چرا که کاملا کم-تهاجمی است.

mezoterapiya-min

تزریق بوتاکس برای رفع لبخند لثه‌ای چگونه انجام می‌شود؟


در تزریق بوتاکس برای رفع طرح لبخند لثه ای  نیازی به بیهوشی نیست. البته ممکن است پزشک، با کمپرس سرد یا با استفاده از کرم مخصوص، موضع مورد نظر را به صورت موضعی بیحس کند. میزان درد ناشی از تزریق بسیار ناچیز است.

برای درمان لبخند لثه‌ای لازم است چند تزریق انجام شود. به طور معمول ممکن است در هر طرف دو تزریق انجام شود، البته ممکن است تعداد تزریق‌ها کمتر یا بیشتر باشد. تزریق‌ برای اصلاح لبخند لثه ای توسط سرنگی با سوزن بسیار باریک و در دو طرف بینی انجام می‌شود و انجام تزیق‌ها تقریبا 5 دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. بعد از گذشت 3 تا 4 روز به تدریج میزان بالا آمدن لب در هنگام خندیدن کمتر و کمتر می‌شود و شکل خنده‌ی شما تغییر می‌کند و میزان کمتری از لثه‌های شما در هنگام خندیدن نمایان خواهند بود و شما می‌توانید بدون داشتن محدودیت و با اطمینان به نفس کامل لبخند بزنید و از لبخند زیبای خود لذت ببرید. نتایج نهایی درمان لبخند لثه ای، طی دو هفته بعد از تزریق بوتاکس مشخص می‌شوند.

مزایای درمان با تزریق بوتاکس چیست؟


در صورتی که بوتاکس در نزدیکی عضلاتی که حرکت زیادی دارند تزریق شده باشد، مثلا عضلات درگیر در هنگام غذا‌خوردن و حرف‌زدن،  فعالیت این گروه از عضلات به مرور به حالت عادی باز می‌گردد.

روند بهبودی بیماران حدودا 10 روز بعد از تزریق بوتاکس آغاز می‌شود. بعد از حدود 14 روز نتایج نهایی تزریق بوتاکس نمایان خواهند شد. تا کنون، جراحی فک و لثه‌ها تنها راه اصلاح لبخند لثه‌ای محسوب می شدند، اما این روش‌ها بسیار هزینه‌بر و دردناک هستند. تزریق بوتاکس به طور قطع، تفاوت چشمگیری در لبخند لثه‌ای ایجاد می کند اما نتایج آن تنها 3 تا 4 ماه ماندگاری دارد.

نتایج درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟


به طور میانگین، با تقبل هزینه تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای 4 تا 6 واحد بوتاکس تزریق می‌شود. 5 واحد بوتاکس در هر طرف از خط بالای لب (در محل تلاقی لب بالا و بینی) و سه واحد در هر طرف از بینی (محل تلاقی بینی و گونه) تزریق می‌شود. البته با تقبل هزینه تزریق بوتاکس و برای رسیدن به نتایج مورد نظر، این دوزها برای هر شخص تاحدودی تغییر می‌کند. نتایج تزریق بوتاکس برای طرح لبخند دندان حدودا بین 3 تا 4 ماه ماندگاری دارد و شما بدون هیچ مشکلی می‌توانید در صورت دلخواه تزریق بوتاکس را تکرار کنید یا انجام تزریق بوتاکس را متوقف کنید. در صورت تکرار تزریق در ناحیه مورد نظر، نتایج درمانی تا 6 ماه ماندگاری خواهند داشت.

اقدامات بعد از درمان با بوتاکس چیست؟


با تقبل هزینه اصلاح طرح لبخند ، تزریق بوتاکس تنها 5 تا 10 دقیقه زمان می‌برد. بعد از تزریق بوتاکس از شما خواسته می‌شود که تا یک هفته از دست زدن به ناحیه مورد نظر و ماساژ دادن آن خودداری کنید. بعد از انجام تزریق، پزشک شما در مورد اقدامات و دستورالعمل‌های لازم بعد از تزریق بوتاکس به شما اطلاعات کاملی می‌دهد. بعد از اتمام تزریق نیازی به ماندن در کلینیک نیست و شما می‌توانید کلینیک را ترک کرده و به انجام کارهای روزانه خود ادامه  دهید.

این روش چه عوارض جانبی دارد؟


عوارض تزریق بوتاکس بسیار خفیف و موقتی هستند و شامل قرمزی پوست، تورم و کبودی پوست می‌شوند. برای جلوگیری از گسترش و نفوذ کردم ماده‌ی تزریق شده به عضلات مجاور، و جلوگیری از   عوارض بوتاکس لازم است حداقل تا 4 ساعت پس از تزریق بوتاکس از دست زدن به ناحیه مورد نظر و ماساژ دادن آن خودداری کنید.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟


معمولا هزینه‌ اصلاح لبخند لثه‌ ای در مقایسه با جراحی لثه، قطعا  بسیار کمتر و خوشایندتر است. از آن جایی تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ ایکار بسیار تخصصی است، برای محاسبه‌ی قیمت بوتاکس  ، کل پروسه‌ی درمانی به عنوان یک درمان حرفه‌ای محاسبه می‌شود و در این مورد تعداد واحد‌های بوتاکس تزریق شده محاسبه نمی‌شود بنابراین قیمت تزریق بوتاکس در افراد مختلف، متفاوت است.

اگر درمان با بوتاکس را متوقف کنم چه اتفاقی می‌افتد؟


در این صورت، لبخند شما به حالت قبلی باز می‌گردد. شما می‌توانید هر زمانی که دوست داشتید، البته در صورتی که شرایط آن را داشته باشید و کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس باشید، بعد از مدتی دوباره درمان با بوتاکس را شروع کنید.

بسیاری از افراد، هم مردان و هم زنان،  به طور منظم تزریق بوتاکس را انجام می‌دهند، چرا که این روش آسان است و نتایج آن نیز در مقایسه با روش‌های قبلی مانند جراحی، بسیار طبیعی‌تر است.

بهترین نتایج به دست آمده ماندگاری نتایج مدت زمان ریکاوری طول جلسه درمانی بی حسی میزان خطرات و عوارض امکان ادامه‌ی کار
1 تا 2 روز 3 تا 4 ماه 1 تا 2 روز 20 تا 30 دقیقه بدون بیحسی یا بیحسی با کمپرس سرد پایین در همان روز


به این پست امتیاز دهید.
درمان و اصلاح لبخند لثه‌ای با بوتاکس
3 از 2 رای