درمان و بستن منافذ باز پوست صورت

منافذ پوست به سوراخ‌های کوچکی گفته می‌شود که از درون آن‌ها موهای پوست رشد می‌کند و سبوم (چربی طبیعی پوست) به سطح پوست تراوش می‌کند. برآورد می‌شود که منافذ پوست بدن به حدود دو میلیون و شانزده هزار عدد می‌ر‌سد. این منافذ در پوست سالم معمولا" آنقدر کوچک هستند که با چشم قابل مشاهده نیستند. منافذ پوست برای عملکرد طبیعی بدن انسان حیاتی می‌باشد. این منافذ نه تنها به آزاد شدن مواد سمی بدن از طریق عرق کمک می‌کنند، بلکه با انتشار سبوم در سطح پوست، باعث مرطوب نگه داشتن پوست می‌شوند. اما از آن‌جا که افراط  در هیچ چیز خوب نیست، منافذ باز پوست نیز می‌تواند منجر به مشکلات بسیاری گردد، از ظاهر چرب پوست گرفته تا انتشار آکنه. اغلب افراد از عوارض حاد پوستی مانند آکنه ناشی از منافذ باز پوست رنج می‌برند. به همین دلیل است که امروزه افراد مختلف برای بستن منافذ پوست و خلاص شدن از مشکلات پوستی خود، به محصولات مختلف آرایشی و بهداشتی و خود درمانی پوست، متوسل می‌شوند

علت باز شدن منافذ پوست چیست؟


 منافذ پوست، خود به خود باز و یا بسته نمی‌شود. با این حال، منافذ مسدود ممکن است بزرگتر به نظر برسد. باز شدن منافذ پوست می‌تواند به دلایل ارثی باشد. پوست برخی از افراد در بدو تولد دارای منافذ بزرگ است. پوست چرب، کمی ضخیم‌تر از پوست معمولی یا خشک است. این امر باعث می‌شود که منافذ پوست چرب، بازتر و بزرگ‌تر به نظر برسد. عدم مراقبت و یا مراقبت ناکافی از پوست نیز می‌تواند باعث بازشدن منافذ پوست شود. اگرچربی و یا سلول‌های مرده پوست در داخل یا اطراف این منافذ تجمع یابد، باعث بزرگتر شدن ظاهر منافذ پوست و حتی بدتر از آن، باعث تشکیل دانه‌های سرسیاه پوست می‌گردد.

اشعه مضر خورشید، عامل اصلی آسیب پوست و ایجاد منافذ بزرگ آن است. تماس بیش از حد با نور خورشید باعث می‌شود که پوست ضخیم‌تر از حد طبیعی گردد. پوستی که ضخیم‌تر باشد، منافذ بازتر و بزرگتری خواهد داشت. سایر علل منافذ باز پوست شامل رژیم غذایی و یا شیوه زندگی ناسالم، هورمون‌ها و نیز انسداد منافذ با مواد آرایشی می‌باشد.

چرا منافذ باز پوست یک مشکل تلقی می‌شود؟


 منافذ باز و بزرگ پوست اغلب منجر به آکنه، جوش‌های سر سیاه، لکه‌های پوستی و چرب شدن پوست می‌شود.

چگونه می‌توان مشکل منافذ باز پوست را برطرف نمود؟


در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف،  متخصصین پوست ما در طراحی و تهیه طرح درمان جامع و شخصی بر اساس نیازهای منحصر به فرد شما تلاش می‌کنند،آن‌ها در درمان منافذ باز پوست صورت و سایر بیماری‌های پوستی، تجربه بسیاری دارند. اهداف شما، بودجه و میزان تحمل دوران بهبودی، مسائلی است که برای کمک به شما، مد نظر قرار می‌دهند.

لیست زیر شامل برخی از موثرترین روش‌های درمان منافذ باز پوست است:

نور شدید پالسی

نور شدید پالسی و یا IPL، نوعی از رفع منافذ باز پوست صورت با لیزر است که در آن طول موج‌های مختلف نور برای درمان انواع مختلف بیماریهای پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طبق نظر پزشکان و متخصصان پوست، طول موجهای مختلف نور دارای قابلیت‌های متفاوتی برای هدف قرار دادن و درمان انواع مختلف بیماری‌های پوستی و نیز بستن منافذ باز پوست هستند. نور لیزر با شدت بالا باعث تحریک پوست برای تشکیل کلاژن می‌شود و نهایتا" منجر به کوچک شدن منافذ پوست می‌گردد. یکی از مزایای عمده تکنیک درمان با نور شدید پالسی این است که هنگامی که نور لیزر یک بخش واحد از پوست را مورد هدف قرار می‌دهد، بخش‌های اطراف آن تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد و در نتیجه آسیب‌های پوستی به حداقل می‌رسد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک تکنیک زیبایی کاملا" شناخته شده است که عموما" به منظور ایجاد پوستی بی‌عیب و نقص، عاری از آکنه و جوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعلاوه، این تکنیک زیبایی برای بستن منافذ پوست بسیار مفید است. بر خلاف سایر تکنیک‌های زیبایی، میکرودرم ابریژن یک روش تهاجمی نیست و به جوان کردن مجدد پوست کمک می‌کند. در این فرایند، سطحی‌ترین و یا بیرونی‌ترین لایه پوست با عمل سایش به آرامی لایه برداری می‌شود، در نتیجه باعث از بین بردن عناصر سمی و گرد و خاک از پوست و نهایتا" رفع انسداد منافذ پوست می‌گردد. همچنین، این روش با افزایش تشکیل کلاژن، به بستن منافذ باز پوست کمک می‌کند.

a3

لایه برداری با لیزر اسپکترا

درمان زیبایی لایه برداری با لیزر اسپکترا یکی دیگر از انواع درمان با لیزر است. این تکنیک با وجود اینکه تاثیر دائمی ندارد، اما برای کوچک کردن منافذ پوست و صاف و یکدست شدن پوست بسیار موثر و کارآمد می‌باشد. این روشی کاملا" غیر تهاجمی است و از نور لیزر 1060mm کربن، به منظور کوچک کردن منافذ پوست استفاده می‌کند. این درمان در دو مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول، لیزر در حالت "اسپکترا" شروع به انتشار پالس‌های لیزر برای گرم کردن لایه‌هایی از بافت پوست و کلاژن می‌کند. در مرحله دوم، لیزردر حالت "کیو سوئیچ" به طور سطحی و سریع لایه نازکی از پوست را جدا می‌کند، در نتیجه موجب از بین بردن ناخالصی‌ها و آلودگی‌های پوست می‌شود. اما کار واقعی توسط ذرات کربنی انجام می‌شود که از لیزر منتشر می‌گردد. این ذرات کربن به منافذ پوست وارد شده و بلافاصله با جذب نور و انرژی لیزر، شروع به انفجار و سوختن می‌کنند. این عمل موجب تحریک تولید کلاژن در دیواره داخلی منافذ پوست شده و در نتیجه به طور مستقیم موجبات انقباض منافذ پوست را فراهم می‌کند.

میکرونیدلینگ یک راهکار بسیار مؤثر برای جوانسازی شکل ظاهری و ساختار پوست شما به صورت کاملاً طبیعی و نیز برطرف کردن عوارضی از قبیل آثار کشیدگی پوست و جای جوش و آکنه می‌باشد. با تقبل هزینه میکرونیدلینگ که از آن با عنوان “تحریک کلاژن‌سازی” هم نام برده می‌شود، از طریق بهبود رنگ و ساختار پوست باعث جوانسازی و زیباسازی آن می‌شود و در عین حال نیازی به استراحت بعد از عمل نیز ندارد. خطرات و عوارض میکرونیدلینگ در سطح حداقلی و بسیار کم می‌باشد.به این پست امتیاز دهید.
درمان و بستن منافذ باز پوست صورت
1.5 از 2 رای