درمان و رفع خط اخم بین دو ابرو

چین و چروک بین دو ابرو را خطوط اخم می‌نامند. کسانی‌که بین ابروهایشان خط اخم یا چین و چروک وجود دارد، بسیار جدی و عصبانی به نظر می‌رسند و کسانی‌که خط اخم بزرگ و شدیدی دارند اغلب مسن‌تر از آنچه که واقعاً هستند به‌نظر می‌رسند. چند راه برای از بین بردن خط اخم بین ابروها وجود دارد اما به منظور درک این‌که چگونه می‌توان از شر این خطوط رها شد، شما باید بدانید که چین و چروک پوست چگونه ایجاد می‌شوند.

ما  در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف نه تنها به مهارت و تجربه خود در ارائه روش‌های درمانی زیبایی بلکه به توانایی خود برای برقراری ارتباط با مشتریان افتخار می‌کنیم و توقعات واقع‌بینانه و صحیح مشتریان را برآورده می‌سازیم. ما در راه و روش خود صادق و امین هستیم. و به‌شدت معتقد به مشورت در تصمیم‌گیری هستیم و اینجاییم تا با دانش و بینش به مشتریان خود کمک کنیم تا یک انتخاب درست و آگاهانه برای درمانِ خطوط اخم و دیگر چین و چروک‌ها داشته باشند.

c1

انواع خط و خطوط اخم بین دو ابرو


خطوط اخم پویا

به خودتان در آینه نگاه کنید و اخم کنید. آیا در حال حاضر شما هیچ‌گونه خطوط اخمی در صورت دارید؟

وقتی شما عضلات را شل کنید خطوط ناپدید می‌شوند، این چیزی است که ما به آن خط اخم پویا می‌گوییم. به عبارت ساده‌تر چین و چروک‌ها تنها زمانی ظاهر می‌شوند که ماهیچه‌ها حرکت می‌کنند. ازاین‌رو اصطلاح خط اخم پویا استفاده می‌شود.

خطوط اخم ایستا

در آینه به خودتان نگاه کنید و قبل از اخم کردن و در حال اخم به خطوط بین دو ابرو توجه کنید. آیا شما هیچ‌گونه خطوط اخمی قبل اخم و در حین اخم دارید؟

اگر خطوط اخم حتی در حالتی که شما آرام هستید و اخم نکرده‌اید روی صورت شما وجود دارد، خطوط اخم پویا به خطوط اخم ایستا تبدیل شده‌اند. خطوط اخم ایستا به معنی وجود خطوط اخم حتی در حالت آرامش است و نیاز به از بین بردن خط اخم دارید .

خطوط اخم ایستا زمانی رخ می‌دهد که پوست به طور مداوم و در طول زمان در یک جهت چین و چروک می‌خورد (زمانی که کیفیت و سفتی پوست به‌دلیل پیری از دست رفته و پوست شل شده است) و چروک‌های ایستا، چروک‌های دائمی می‌شوند و درنتیجه این ویژگی‌های دائمی و ناخواسته روی صورت شما می‌ماند.

درجه‌ی خطوط اخم


خطوط اخم پویا

اگر شما خطوط اخم پویا دارید، خودتان می‎توانید با مراجعه به «مقیاس مِرز» که در زیر نشان داده شده است درجه آن را تعیین کنید. سعی کنید زیاد اخم کنید و یک عکس از خودتان بگیرید و آن را با مقیاس زیر مقایسه کنید.

c2

خطوط اخم ایستا

اگر شما خطوط اخم ایستا دارید، نیز می‌توانید با مراجعه به مقیاس زیر درجه آن را مشخص کنید. بدون اینکه اخم کنید یک عکس از خودتان بگیرید و آن را با مقیاس زیر مقایسه کنید.

C3

درمان خطوط اخم بین ابروها


بوتاکس

همان‌طور که در بالا توضیح داده شد دلیل ریشه‌ای تشکیل چین و چروک، انقباض و انبساط ماهیچه‌ها است؛ به همین دلیل مصرف بیش از حد کرم‌ها و لوسیون‌های کاهش‌دهنده‌ی چین و چروک هرگز مانند روش‌های درمانی پزشکی تأییدشده برای کاهش چین و چروک مانند از بین بردن خط خنده و اخم، کارآمد نیست.

قبل از اینکه در مورد بوتاکس توضیح بیشتری بدهیم، شما نگران نباشید از اینکه جدی یا افسرده به نظر می‌رسید و حالات چهره خود را از دست داده‌اید. این نگرانی تنها زمانی به‌جاست که دکتر شما تجربه‌ای ندارد.

بوتاکس می‌تواند برای حذف یا درمان خط اخم بین دو ابرو استفاده شود. زمانی که بوتاکس خط اخم به عضلات مربوطه تزریق می‌شود، انتقال‌های عصبی از سیگنال‌های مغز به عضلاتی که خطوط اخم را تشکیل می‌دهند، متوقف می‌شود.

مدت‌زمان استراحت یا مدت‌زمان بازگشت سلامتی فرد برای روش درمانی بوتاکس ابرو بسیار کم است و شما می‌توانید درمان با بوتاکس را در وقت ناهار و استراحت و زمان برگشت به دفتر کارتان داشته باشید و بدون اینکه کسی بفهمد شما این روش درمانی زیبایی را انجام دهید. تزریق بوتاکس خط اخم عمل زیبایی است که با هدف کاهش چروک و برجسته ساختن نقاط تزریق انجام می‌شود تا زیبایی بیشتر، جوانی دوباره و به تبع آن اعتماد به نفس بالاتر را برای بیمار به ارمغان بیاورد. نحوه تزریق بوتاکس ساده، با هزینه پایین و عوارض جانبی اندک است. هزینه بوتاکس صورت بستگی به تعداد تزریق های مورد نیاز بیمار دارد. تعداد واحدهای تزریق مورد نیاز شما بطور معمول با توجه به میزان فعال بودن عضلات تعیین می شود.

ژل‌ها

ژل‌های پُرکننده از مواد زیست تخریب‌پذیر مانند هیالورونیک‌اسید ساخته شده‌اند. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در تمام موجودات زنده یافت می‌شود و در عرض چند ساعت تجزیه می‌شود. پُرکننده‌های هیالورونیک‌اسید برای درمان خط اخم با تزریق ژل هم‌بسته و دارای اتصالات عرضی هستند تا اطمینان حاصل شود که بدن در عرض چند ساعت آنها را از طریق متابولیسم دگرگون نمی‌کند و اجازه می‌دهد که برخی از این پُرکننده‌ها برای مدت 3 ماه تا یک سال بعد از تزریق دوام بیاورند و در محل تزریق‌شده باقی بمانند. تزریق چربی و ژل‌ها می‌توانند به آنهایی که نشانه‌های پیری در چهره خود دارند بسیار کمک کنند. این ژل‌ها که توانایی حجم‌دهندگی دارند به لایه‌های بافت پوست یا بر روی استخوان تزریق می‌شوند تا به صورت ظاهری خطوط اخم ایستا را بهبود بخشند و زیبایی چهره را افزایش دهند. از تزریق ژل میتوان برای از بین بردن خط خنده استفاده نمود.

بسته به درجه و نوع خطوط اخمی که شما دارید، ژل‌ها می‌توانند به صورت خیلی سطحی و درست زیر لایه‌ی رویی پوست شما تزریق شوند و خطوط چین و چروک را صاف کنند.

لیزر

لیزر CO2 صاف‌کننده، از روش های رفع خط اخم و یک استاندارد طلایی برای صاف کردن سطح پوست به منظور درمان تأثیرات پیری روی صورت است و روش درمان به شرح زیر می‌باشد:

 لیزر به لایه‌های بالایی پوست نفوذ می‌کند و کلاژن و روکش لایه‌ی بالایی پوست را تحریک و ترمیم می‌کند. فرایند جوان‌سازی طبیعی پوست به کاهش ظاهر خطوط اخم و چین و چروک کمک می‌کند.

هر درمان با لیزر CO2 صاف‌کننده، بین 15 تا 45 دقیقه طول می‌کشد و اکثر بیماران با 1 تا 5 جلسه درمان بهترین نتایج را می‌بینند. از آنجایی که درمان با لیزر CO2 با کمک سلول‌های طبیعی پوست انجام می‌شود، به طور معمول 1 تا 3 هفته طول می‌کشد تا تأثیر خود را نشان دهد و در افراد مختلف نتایج متفاوت است.

سفت کردن پوست با روش اولترا

اولترا یک روش بدون جراحی و غیرتهاجمی برای صورت، گردن و قفسه سینه است که با استفاده از اولتراسوند روند ترمیم طبیعی بدن، پوست شل افتاده را بالا می‌برد و سفت می‌کند.

دستگاه FDA (دستگاه پاک‌کننده) که در این روش درمانی استفاده می‌شود، از یک انرژی ایمن اولتراسوند برای تحریک لایه‌های عمیق و پشتیبان پوست بدون ایجاد اخلالی در سطح پوست استفاده می‌کند.

نتایج بعد از دوره 2 تا 3 ماهه آشکار می‌شوند و در برخی بیماران بهبود کامل تا 6 ماه طول می‌کشد. اگرچه نتایج اولتراسوند مانند نتایج عمل جراحی نیست، با این وجود اولتراسوند یک جایگزین جذاب برای آنهایی است که هنوز برای عمل جراحی آمادگی ندارند.

برخلاف لیزرها که از بیرون به داخل پوست نفوذ می‌کنند، اولتراسوند به سطح پوست کاری ندارد و به طور خاص عمق و ساختار بافت پوست (جایی که کلاژن‌ها زندگی می‌کنند) را مورد هدف قرار می‌دهد. تکنولوژی اولتراسوند مورداستفاده، از داخل و بیرون کار می‌کند تا پوست صورت، گردن و قفسه سینه را بالا ببرد و سفت کند.

واکنش پوست به این انرژی، ترمیم پوست فرسوده است که به وسیله‌ی تحریک کلاژن‌های جدید و سلول‌های تازه انجام می‌شود. سفت شدن و بالا رفتن یا تغییر تدریجی پوست و درنتیجه جوان‌تر شدن چهره نتایج این کار است.

میکرودرم و لایه‌برداری شیمیایی

میکرودرم (پیلینگ مکانیکی) و لایه‌برداری شیمیایی روش‌هایی با تهاجم خیلی کم برای رفع خط اخم هستند که زمان کمی برای بهبودی لازم دارند و حداقل ناراحتی و رنج را دارند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این روش‌ها نتایج طولانی مدت برای بهبودی پوست ندارند. با این حال هر دو روش در صاف کردن پوست فرسوده و پیر موفق هستند و به پوست طراوت و جلوه زیبایی می‌دهند.

IPL (آی پی ال)

روش IPL روشی است برای جوان‌سازی پوست که آسیب‌های ناشی از نور خورشید و رنگ‌دانه‌های غیریکنواخت پوست را اصلاح می‌کند و تولید کلاژن و خاصیت الاستینی پوست را افزایش می‌دهد تا پوست جوان‌تر شود و جلوه و درخشش داشته باشد.

روش میکروسوزن

این روش از سال‌های دور با پیشرفت میکرو پزشکی استفاده شده است (روشی که پوست را تحریک می‌کند تا به طور طبیعی و با خیال راحت خود را ترمیم و بازسازی کند) و باعث تشکیل پوستی صاف، روشن، سالم و جوان‌تر می‌شود.

روش درمانی جراحی

ایجاد خطوط اخم کاملاً طبیعی هستند و به دلیل پیری در صورت ظاهر می‌شوند. خطوط اخم معمولاً در شکل خطوط یا چین و چروک بین چشم‌ها ظاهر می‌شود. روش جراحی خطوط اخم می‌تواند چین و چروک روی پیشانی و بین چشم‌ها را کاهش دهد.

عمل جراحی درمان خط اخم تحت بیهوشی موضعی یا کلی انجام می‌شود. این کار اغلب با ترکیب کشیدن ابرو یا پلک انجام می‌شود و ممکن است با کشیدن یکی از آنها نیز انجام شود. در درمان خط اخم ماهیچه‌های چین‌دهنده و ماهیچه‌های پروسروس (ماهیچه‌هایی که از بخش پایین استخوان بینی به منطقه میانی بین دو ابروها کشیده شده‌اند) برداشته می‌شوند تا خطوط اخم کاهش یابد. همچنین عمل بالا بردن پیشانی نیز برای از بین بردن خطوط اخم و چین و چروک‌های پیشانی انجام می‌شود. این کار با برش ماهیچه‌های چین‌دهنده و پروسروس انجام می‌شود.

به طور معمول زمان بهبودی برای این روش درمانی 2 هفته طول می‌کشد. بیمار می‌تواند بعد از انجام عمل و در همان روز به خانه برود. هزینه روش جراحی برای خطوط اخم در مقایسه با روش‌های بدون جراحی بسیار زیاد است.به این پست امتیاز دهید.
درمان و رفع خط اخم بین دو ابرو
2 از 1 رای