رفع و درمان پف زیر چشم با روش‌های جراحی و بدون جراحی

چشم را دریچه‌ای به روح می‌نامند اما وقتی که پوست پلک‌ها شروع به افتادن کرده و زیر چشم پف می‌کند و بزرگ‌تر می‌شود این دریچه‌ها دچار تاری و سختی دید می‌شوند. همچنین پف کردن زیر چشم و آویزان شدن پلک‌ها صورت را پیرتر از آنچه هست و شما را پیرتر و خسته‌تر از آنچه واقعاً هستید نشان خواهد داد.
کلینیک تخصصی زیبایی صدف به شما کمک می‌کند که جوانی، هشیاری و سلامتی به پلک‌های افتاده شما بازمی گرداند. گاهی اوقات از عمل رفع پف زیر چشم به عنوان یک عمل جزئی لیفت پوست یاد می‌شود، بلفاروپلاستی یا عمل رفع افتادگی پلک چشم به دلیل سطح رضایتی که در افراد ایجاد می‌کند تبدیل به یکی از محبوب‌ترین عمل‌ها نزد مردان و زنان شده است.

هیچ کس پف زیر چشم و پلک‌های افتاده را دوست ندارد. آن‌ها اغلب ما را خسته‌تر و پیرتر از آنچه واقعاً هستیم نشان می‌دهند و با خواب عمیق و استراحت هم بهتر نمی‌شوند.
خوشبختانه بیش از یک راه برای از بین بردن پف بالای چشم وجود دارد. در کلینک زیبایی صدف ما با اکوپلاستیک و جراحی زیبایی به بیماران در رفع پف چشم آنها کمک می‌کنیم.
Untitled
چه چیزهایی باعث به وجود آمدن پف زیر چشم می‌شوند؟

برای فهمیدن این موضوع که از بین بردن پف زیر چشم و درمان پلک‌های افتاده چگونه است در وهله اول بهتر است دلیل به وجود آمدن پف زیر چشم را بدانیم. عوامل زیادی علت پف زیر چشم هستند و در غالب اوقات بیش از یکی از این دلایل و عوامل باعث ایجاد پف در زیر چشم می‌شوند. ما در مورد سه دلیل که از همه شایع‌تر است توضیحاتی ارائه می‌کنیم.

شایع‌ترین دلیل برای ورم زیر چشم از دست رفتن بافت‌های چربی بالای گونه درست در زیر چشم است. این بافت چربی که درست در زیر پوست قرار دارد در سراسر صورت وجود دارد. با افزایش سن این بافت تحلیل رفته و "تخلیه باد" می‌شود و این فرایند در بالای گونه‌ها و در زیر چشم با سرعت بیشتری انجام می‌شود. با این تخلیه باد ناخواسته، پلک‌ها در زیر چشمان شما پف کرده به نظر می‌رسند.
دلیل دیگر پف زیر چشم سپتیوم اربیت است. سپتیون اربیت پرده‌ای است که چربی‌ها را در زیر چشم و چین‌های پوست را در جای خود نگه می‌دارد. با افزایش سن به طور طبیعی سپتیوم اربیت ضعیف شده و چربی‌های زیر آن به سمت بیرون متورم شده و به پوست فشار می‌آورد. این تورم چربی باعث به وجودآمدن پف بالای چشم یا افزایش آن می‌شود.
علاوه بر دلایل فوق برخی از افراد به صورت ژنتیکی در زیر چشمان خود چربی اضافی دارند که از زمان تولد با آنهاست. این عامل ژنتیکی هم یکی از دلایل شایع پف زیر چشم است.

چگونگی انجام فرایند در کلینیک زیبایی صدف

برای درمان پف چشم خود با متخصصین مشورت کنید.

برای اینکه متوجه شوید که آیا برای درمان پف زیر چشم خود نیازی به ژل‌های تزریقی یا جراحی دارید یا نه حتماً با جراحان زیبایی در کلینیک زیبایی صدف مشورت کنید. جراحان زیبایی مختلف، نظرات متفاوتی در موردروش درمان برای پلک‌های پف کرده شما دارند بنابراین پیدا کردن و انتخاب جراح قابل اعتماد و مجرب از اهمیت زیادی برخوردار است.
در زمان مشاوره در دفتر ما، جراحان ما به دقت به حرف‌ها و نکات مهمی که شما درباره پف چشم بیان می‌کنید گوش فرا داده و علت پف زیر چشم شما را بررسی کرده و در مورد برنامه درمانی برای رسیدن به آناتومی منحصربفرد صورت که خواسته شماست با شما گفتگو خواهند کرد. ما به شما عکس قبل و بعد از عمل برطرف کردن پف چشم بیماران دیگر را نشان داده و در مورد نحوه انجام کار و انتظاراتی که باید پس از عمل داشته باشید با شما صحبت خواهیم کرد و اطلاعات لازم را به شما می‌دهیم.
اگر به این تیجه برسیم که شما نیاز به تزریق ژل دارید در همان جلسه مشاوره، انتخاب راه درمان را نهایی خواهیم کرد. این نوع درمان معمولاً بین 15 تا 30 دقیقه به طول می‌انجامد. اگر جراحی برای رفع پف زیر چشم بهترین راه حل برآورد شود، شما می‌توانید برنامه درمانی خود را در پایان همان جلسه یا در جلسه‌ای دیگر به صورت مفصل دریافت کنید. به هر حال این نکته حائز اهمیت است که در کلینیک ما به شما برای انجام درمان توسط ما هیچ گونه فشاری وارد نخواهد شد.

درمان‌های غیرجراحی برای رفع پف زیر چشم

معمولاً ژل‌ها و پر کننده‌های پوستی راه حل‌های درمان پف زیر چشم بدون نیاز به عمل جراحی هستند. پر کننده‌های پوستی ژل‌هایی هستند که از ماده‌ای به نام تشکیل شده‌اند. این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد که با تزریق آن، کمبود اسید هیالورانیک در بدن در آن قسمت از بافت صورت که تزریق انجام می‌شود جبران می‌شود.
برای آن دسته از افراد که پف زیر چشم آنها به دلیل خالی شدن بالای گونه است، ژل‌های تزریقی می‌تواند چربی‌های از دست رفته را از پلک به بالای گونه منتقل کند. افرادی هم که پف زیر چشمشان به دلیل تجمع چربی اضافه در زیر پلک چشم به وجود آمده است می‌توانند از مزایای این روش درمانی متناسب با آناتومی صورت خود بهره ببرند. ما در کلینیک زیبایی صدف معمولاً از ژل‌های وایوما و درمان پف زیر چشم با لیزر  برای درمان غیرجراحی استفاده می‌کنیم همچنین از رستالین یا انواع دیگر هم استفاده می‌شود.
اکثر افراد در همان روز درمان یا از فردای درمان غیر جراحی پف زیر چشم می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود به صورت عادی ادامه دهند. برخی از افراد ممکن است حساسیت‌های جزئی از جمله قرمزی و تورم را در 7 تا 10 روز پس از درمان پف چشم تجربه کنند که البته احتمال بروز این عوارض کم است.

رفع پف زیر چشم با کمک عمل جراحی

معمولاً پزشکان کلینیک ما برای افرادی که پف زیر چشمشان به دلیل تجمع چربی اضافی در زیر پلک است، عمل جراحی را برای رفع آن توصیه می‌کنند.
پزشکان در جراحی رفع پف زیر چشم، چربی‌های زیر پلک را برداشته یا آن را تعدیل می‌کنند. در برخی از افراد همزمان با عمل رفع پف زیر چشم، پوست اضافی آنها هم برداشته می‌شود.
اکثر افراد تا یک هفته بعد از عمل می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند. بهبود کامل معمولاً تا 6 هفته ممکن است طول بکشد که این زمان به سرعت طبیعی بدن شما در پاسخ به درمان و میزان پیگیری و جدیت شما در رعایت دستورات پس از عمل که جراح به شما می‌دهد بستگی دارد.

 

محاسن عمل رفع پف زیر چشم (بلفاروپلاستی)

  •  افزایش عمومی اعتماد به نفس و عزت نفس
  •  از بین رفت ظاهر خسته
  •  آرایش پذیری بهتر صورت و چشم‌ها
  •  از بین رفتن پیری زودرس
  •  بهبود ظاهر / ظاهر جوان‌تر
  •  بهبود بینایی در برخی موارد

دوران بهبود و ریکاوری پس از عمل رفع پف زیر چشم

شکافی که توسط جراح زیبایی برای عمل ایجاد می‌شود به دقت انتخاب شده تا با استفاده از محل چروک‌های طبیعی صورت
، جای زخم عمل به حداقل ممکن رسیده و در حد امکان مخفی و نامشخص باشد. ایجاد تورم و کبودی در ناحیه عمل کاملاً طبیعی بوده ولی پس از چند روز پس از عمل بهبود یافته و جای زخم صورتی رنگ جراحی هم به مرور کم رنگ شده و از بین می‌رود. بخیه‌ها هم معمولاً بین 3 تا 7 روز پس از عمل کشیده می‌شود و به شما توصیه می‌شود که یک هفته استرحت کرده و پس از آن به امور روزمره و کار خود برگردید.

هزینه‌های رفع پف زیر چشم

مبلغ مشخص و دقیقی نمی‌توان برای رفع پف زیر چشم ارائه داد و برای هر بیمار متناسب با شرایط و روش‌های درمانی مورد نیاز و مورد به مورد متفاوت خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با کلینیک زیبایی صدف تماس حاصل فرمایید.به این پست امتیاز دهید.
رفع و درمان پف زیر چشم با روش‌های جراحی و بدون جراحی
5 از 1 رای