زاویه‌دار کردن فک و صورت با جراحی و تزریق

18

"تغییر زوایای صورت" و یا "اصلاح خطوط چهره"، اصطلاح کلی برای نوعی جراحی پلاستیک ( جراحی زیبایی فک ) است که به‌منظور دستیابی به یک چهره ایدهال صورت می‌پذیرد. در این روش می‌توان با تغییر شکل و یا تغییر خطوط صورت، از طریق عمل‌هایی همچون تغییر موقعیت اجزای صورت و یا برجسته کردن آن‌ها، می‌توانید چهره موردنظر خود را به دست آورید. این عمل جراحی پلاستیک سلیقه‌ای است و  به تمایلات افراد بستگی دارد. معمولاً برای ایجاد هماهنگی و افزایش تقارن صورت از این روش بهره گرفته می‌شود. برای زاویه دار کردن چانه از روش‌ها و ابزارهای مختلفی استفاده می‌شود، به‌عنوان‌مثال می‌توان با کاشت ایمپلنت (پروتز)، حذف و یا تغییر موقعیت چربی‌ها و تراش استخوان، به نتایج دلخواه دست‌یافت.

در کلینیک تخصصی صدف، هدف ما کمک به شماست تا با ایجاد تقارن و هماهنگی جذاب در صورت خود، احساس اعتمادبه‌نفس شما در خصوص ظاهرتان افزایش یابد.

عمل جراحی زیبایی زاویه‌دار کردن صورت در کلینیک تخصصی صدف


چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی اصلاح زوایای صورت هستند؟

 • زنانی که تمایل دارند چهره آن‌ها ظریف‌تر، لطیف‌تر و زنانه‌تر به نظر برسد.
 • مردانی که می‌خواهند ظاهری مردانه‌تر و خوش‌ترکیب‌تر داشته باشند.
 • افرادی که تحت عمل تغییر جنسیت قرار می‌گیرند.
 • افراد مسنی که در اثر افزایش سن دچار افتادگی پوست و چین‌وچروک‌های زیاد شده‌اند، ترکیب و زوایای صورت این افراد براثر این عوامل، دستخوش تغییرات خواهد شد.

قبل از فرایند عمل جراحی زاویه‌دار کردن صورت

در قدم اول، با تقبل هزینه زاویه سازی صورت فرد تحت تصویربرداری سیتی اسکن (CT) قرار می‌گیرد تا تصاویر دقیقی از استخوان‌ها و بافت‌های نرم صورت به دست آید. بر اساس نتایج به‌دست‌آمده، جراحان ما می‌توانند در خصوص مسائل موجود و نحوه برطرف کردن آن‌ها با متقاضیان به گفت‌وگو بپردازند. روش‌های که می‌تواند به فرد کمک نماید موردبحث قرار می‌گیرد، حتی مواردی همچون تغییر ساختارهای آناتومیک در نواحی مختلف صورت. به‌واسطه تجهیزات مدرن و پیشرفته ما، جراحان قادرند، بافت اسکار و برش‌های موردنیاز بر روی صورت را به حداقل ممکن به رسانند.

فرایند عمل جراحی اصلاح زوایای صورت

19

در فرایند جراحی زاویه دار کردن فک و صورت از روش‌ها و متدهای جراحی مختلفی کمک گرفته می‌شود، ازجمله: جراحی زیبایی بینی، ریتیدکتومی  یا جراحی زیبایی لیفت صورت، اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش، بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک‌ها، اصلاح زاویه چانه زاویه و غیره.

نواحی متداولی که تحت جراحی زاویه دار کردن صورت قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از:

 1. اصلاح گونه‌ها. کاشت (پروتز) گونه و یا تزریق چربی به‌طور خاص برای بیمارانی طراحی‌شده است که گونه آن‌ها ضعیف شده، گود شده و یا مسطح گشته است. با استفاده از این روش گونه‌ها دوارتر شده، برجسته‌تر می‌شوند و هماهنگی بیشتری با صورت پیدا خواهند کرد، درنتیجه فرد جوان‌تر به نظر خواهد رسید.
 2. اصلاح چانه.
 • بزرگ و برجسته کردن چانه.
  • جراحی کاشت (پروتز) چانه برای بیمارانی که دچار چانه‌ای ضعیف هستند توصیه می‌شود، این روش باعث می‌شود هماهنگی و تقارن بین بینی، پیشانی و چانه افزایش یابد، درنتیجه چانه در نمای صورت برجسته‌تر به نظر خواهد رسید. مهم است که قبل از عمل جراحی یک برآورد مناسب از کل هزینه ی پروتز چانه داشته باشید تا به این ترتیب بتوانید درباره این روش درمانی تصمیم گیری نهایی را انجام دهید.
  • ژنیوپلاستی (جراحی زیبایی چانه)، در این روش موقعیت چانه تغییر داده می‌شود تا هماهنگی اجزای صورت افزایش پیدا کند.
 • جراحی کاهش حجم چانه (منتوپلاستي). برای بیمارانی که چانه آن‌ها بیش‌ازحد برجسته است، تغیر شکل استخوان و بافت‌برداری چانه به‌منظور کاهش حجم آن توصیه می‌شود.
 1. جراحی فک. بیمارانی که تمایل دارند سایز قسمت پایین صورت خود را افزایش دهند، پروتز و یا ایمپلنت چانه توصیه می‌شود. به کمک این روش زوایای فک اصلاح‌شده و ظاهر چهره فرد بیشتر مردانه می‌گردد. همانند جراحی چانه، اگر بیمار احساس می‌کند بیش‌ازحد فک برجسته‌ای دارد، به کمک جراحی فک می‌توان اندازه فک را کاهش داد.
 • اصلاح خط فک مربعی. درگذشته کاهش عرض بالای فک (فک تحتانی زیر ناحیه گوش‌ها)، غیرممکن به نظر می‌رسید. اما در حال حاضر، داستان متفاوت است. به کمک جراحی خط فک مربعی، جراح بخش کورتکس فک را برش داده و ظاهر فک را اصلاح می‌کند. جراحی اصلاح خطوط فک، یک جراحی تکمیلی محسوب می‌شود که شما را از نتایج به‌دست‌آمده راضی خواهد کرد. حتی اگر از جراحی کنونی اصلاح خطوط فک خود راضی نباشید، شما می‌توانید دوباره از طریق این جراحی حجم فک خود را کاهش دهید.
 1. عمل جراحی لیفت صورت یا ریتیدکتومی. به کمک این روش، ظاهر صورت جوان‌تر شده و از طراوت بیشتری برخوردار می‌گردد. جراحی لیفت صورت هم در مردان و هم در زنان قابل‌اجرا می‌باشد.
 2. کشیدن ابرو (لیفت پیشانی و یا بروپلاستی). جراحی لیفت ابروها یک عمل جراحی زیبایی محسوب می‌شود که پوست ناحیه پیشانی به‌منظور کاهش چین‌وچروک‌ها و اصلاح افتادگی آن کشیده می‌شود. از طریق این روش شیارهای عمیق پیشانی، خطوط خنده و گریه، در ناحیه بالای ابرو و یا پیشانی اصلاح می‌گردند.
 3. جراحی پلک (بلفاروپلاستی). در جراحی پلک پوست اضافی اطراف چشم برداشته می‌شود. پوست اضافی و پف‌های ایجادشده در اطراف چشمان شما را خسته‌تر و مسن‌تر از آنچه که واقعاً هستید و یا می‌خواهید به نظر برسید، نشان می‌دهد.
 4. جراحی گوش (اوتوپلاستی). اوتوپلاستی شکل دیگری از عمل جراحی پلاستیک است که هم در مردان و هم در زنان قابل‌اجرا است. در این روش جراحی می‌توان به تغییر شکل و یا موقعیت گوش‌ها پرداخت.

خطرات و عوارض جانبی


خطرات و عوارض جانبی مرتبط با اصلاح جراحی زاویه دار کردن صورت می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

عفونت (به‌ندرت اتفاق می‌افتد). اگر شما چربی‌های اضافی را حذف کرده باشید، ممکن است در اطراف ناحیه برش عفونت ایجاد شود. معمولاً در چنین مواقعی جراح برای شما انتی بیوتیک تجویز خواهد نمود.

اسکار کلوئیدی. اسکار (جای زخم) کلوئیدی زمانی پدید می‌آید که ناحیه برش خورده، قرمز و برجسته می‌شود. ظاهر آن‌ها برای افراد خوش‌آیند نیست، بنابراین اگر این نوع از اسکار رخ دهد، می‌توان آن را از طریق جراحی برداشت و دوباره محل را بخیه نمود.

بافت اسکار. بافت اسکار (جای زخم) پاسخ طبیعی سیستم ایمنی بدن است که در نواحی تحت جراحی قرارگرفته، رخ می‌دهد. معمولاً مدتی پس از عمل جراحی محو می‌شوند.

سؤالات رایج


اگر من عمل جراحی زاویه دار کردن فک را انجام دهم، ظاهر من به‌طور چشمگیری تغییر خواهد کرد؟ آیا خانواده و دوستان من باز من را خواهند شناخت؟

این موضوع به حجم عمل‌های انجام‌شده بستگی خواهد داشت. اگر قصد انجام جراحی کاملی بر روی صورت خود داشته باشید، مسلماً نتایج آن چشمگیر خواهد بود.

نتایج جراحی اصلاح زوایای صورت چه مدت دوام خواهند داشت؟

این موضوع بستگی به شرایط فرد و نوع عمل دارد. به‌عنوان‌مثال اگر در فرایند جراحی خود از پروتز و یا ایمپلنت استفاده کرده باشید، ممکن است در طول زمان پروتز دچار فرسودگی و یا استهلاک شود.

اگر از پروتز یا ایمپلنت استفاده کنم، آیا آن را حس خواهم کرد؟

این عارضه بسیار نادر است، چراکه پروتزها از مواد خاص زیست سازگار تهیه می‌شوند. آن‌ها برای نهایت هماهنگی و در درج مناسب در محل دلخواه، به‌صورت ویژه طراحی می‌شوند.

آیا برای زیبایی بیشتر به‌صورت جداگانه باید تحت جراحی اصلاح فک مربعی و جراحی چانه قرار بگیرم؟

نه، نیازی نیست. این فکر که برای به دست آوردن چهره‌ای زیباتر باید تحت جراحی جداگانه فک و چانه قرار بگیرید، صرفاً یک پیش‌داوری است.

آیا در روند جراحی به عصب‌ها آسیبی نمی‌رسد؟

پس از تعیین دقیق موقعیت عصب‌ها، می‌توان به اصلاح و برش استخوان‌ها پرداخت، درنتیجه از ایجاد آسیب‌دیدگی در عصب‌ها جلوگیری به عمل خواهد آمد. بااین‌حال، این موضوع باعث می‌شود که جراحی اصلاح فک مربعی هنوز سخت به نظر به رسد.

آیا صرفاً با جراحی چانه می‌توانم تغییری در خود ایجاد کنم؟

پاسخ مثبت است. شکل جلوی چانه و زاویه دار کردن صورت نقش تعیین‌کننده‌ای در ظاهر صورت ما دارد. شما می‌توانید صرفاً با جراحی قسمت جلوی چانه خود، تغییرات زیادی در خود ایجاد نمایید.

آیا اعصاب چانه در اثر عمل جراحی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند؟

این به مهارت جراح شما بستگی دارد، امیدوارم پاسخ این سؤال کاملاً واضح باشد. اگر شما تصاویر زیر را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که برش استخوان‌ها آن‌هم به‌صورت ظریف و در خطوط منحنی چقدر دشوار می‌باشد.

در صورت استفاده از پروتز و یا ایمپلنت، در بیان احساسات چهره اختلالی ایجاد نمی‌شود؟

خیر این اتفاق نخواهد افتاد. لبخند شما طبیعی به نظر خواهد رسید و چهره شما بی‌روح نخواهد شد. شما با استفاده از یک پروتز کوچک از طریق جراحی پلاستیک"اریستوکرات" تنها ظرف 30 دقیقه می‌توانید جوانی خود را دوباره به دست آورید.

آیا لیفت پیشانی موجب ریزش مو نخواهد شد؟

ریزش مو به‌ندرت اتفاق می‌افتد زیرا برش‌های ایجادشده بسیار کوچک بوده و در حدود 2 الی 3 میلی‌متر در نزدیکی خط موی شما می‌باشد. همچنین ازآنجاکه خط برش جراحی نامرئی است، شما هنوز می‌توانید از مدل موی دلخواه خود مثل دم‌اسبی استفاده نمایید.به این پست امتیاز دهید.
زاویه‌دار کردن فک و صورت با جراحی و تزریق
1 از 1 رای