صاف شدن و نرمی پوست صورت

saf-shodan2-340x240

پوست زیبا، باید لطیف، صاف و شاداب باشد. اگر پوستی تیره، زبر، چرب و پوسته پوسته داشته باشید، ممکن است احساس خجالت کنید. مراقبت از پوست با محصولات بدون نسخه تنها می‌تواند بر بیرونی‌ترین لایه‌ی پوست تاثیر بگذارد و در بهترین حالت باعث تسکین برخی از علائم پوست شود و در واقع اغلب به بهبود کیفیت پوست کمکی نمی‌کند. یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به درمان و مراقبت از پوست از بین بردن سلول‌های پیر و مرده‌ی پوست است که امکان رشد سلول‌های جدید را فراهم می‌کند. چندین گزینه‌ی درمانی جهت ایجاد پوستی نرم و صاف وجود دارند که باعث افزایش تولید کلاژن پوست می‌گردند.

راه‌های درمانی


ماسک

در حال حاضر ماسک‌های صورت در مکان‌ها و سالن‌های زیبایی رایج هستند، اما تعداد مارک، مواد و برچسب‌هایی که روی ماسک‌ها فوایدشان نوشته شده و برای جذب مشتری می‌باشد، زیاد هستند. در صورتی‌که با ماسک‌های صورت آشنا نیستید، این ماسک‌ها درمان‌های پوستی هستند که مثل یک نرم‌کننده، روغن یا سرم جذب نمی‌شوند بلکه طی یک‌ زمانی روی سطح پوست می‌نشیند. ادعا می‌شود که ماسک‌ها با خاصیت‌های جذب چربی، پوست را از آلودگی‌ها پاک می‌کنند و می‌توانند صورتتان را در عرض چند دقیقه تمیز و نرم و صاف کنند.

لایه‌برداری‌های شیمیایی

لایه‌بردار روشی است که برای بهبود ظاهر پوست صورت، گردن و دست‌ها استفاده می‌شود. یک محلول شیمیایی به پوست زده ‌می‌شود که باعث می‌‌شود پوست لایه‌ برداری شود. پوست جدید تازه ایجاد شده معمولاً نسبت به پوست قدیمی صاف و نرم‌تر و چین‌ و چروک آن کمتر است. پوست جدید هم‌چنین به‌ طور موقت نسبت به نور خورشید حساس‌تر است. سه نوع اساسی از لایه‌برداری وجود دارد:

میکرودرم آبریژن

میکرودرم آبریژنیک درمان ضد پیری آسان و مؤثر است که نه‌ تنها روی صورت، بلکه روی بدن هم می‌توان آن را انجام داد. میکرودرم ابریژن یک لایه‌بردار مکانیکی اساساً قدرتمند است که با یک دستگاه میکرودرم ‌آرایشی و بهداشتی با سری الماسی انجام می‌شود. میکرودرم ابریژن از یک قطعه دستی که دارای تکنولوژی خلأ می‌باشد استفاده می‌کند، بنابراین نیازی به هیچ‌گونه حرکت بلوره‌ها از طریق سری نیست. خود سری الماسی پوست را لایه‌برداری می‌کند و مکنده، پوست مرده را از بین می‌‌برد. سری‌های مختلفی (درجه‌های مختلف سختی) موجود و در دسترس هستند، بنابراین درمان مورد نیاز هر فرد می‌‌تواند با توجه به شرایط پوستی و نوع پوست خود آن فرد انجام شود.

هیدرودرم ابریژن

پوست شما برای سالم و شاداب بودن نیاز به تغذیه دارد، اما برخی از درمان‌های لایه‌برداری سوزش‌آور و برای کسانی که پوست حساسی دارند خیلی سخت است. هیدرودرم ابریژن جدیدترین تکنولوژی درمان پوست می‌باشد که از نیروی طبیعی آب و اکسیژن استفاده می‌کند تا پوستی سالم و آب‌رسانی شده ایجاد کند. متخصصان از این روش استفاده می‌کنند تا به ‌آرامی اما به ‌طور کامل پوست را بدون استفاده از کریستال‌های سخت یا قطعات دارای بافت پاک‌سازی کنند. هیدرودرم ابریژن با آب‌رسانی نهایی پوست شما را دوباره زنده می‌‌کند.

میکرونیدلینگ

فرایند میکرونیدلینگ شامل ایجاد کانال‌های میکروسکوپی از طریق سطح پوست می‌شود که منجر به ایجاد بافت جدید و آزادسازی فاکتورهای رشد طبیعی پوست که ترمیم و درمان اسکار و تجمع رنگ‌دانه‌ها در بافت‌ها را افزایش می‌دهد، می‌شوند. با ایجاد شدن حداقل آسیب پوستی طی فرایند میکرونیدلینگ، روند طبیعی درمان پوست، تولید فیبرهای الاستین و کلاژن جدید را آغاز می‌کند که این‌ها پوست را ضخیم کرده و ظاهر چین‌وچروک‌ها، جای اکنه، آسیب‌های ناشی از نور خورشید، ترک‌های بعد از بارداری را کاهش می‌دهند.

لیزر

در مورد استفاده‌ی لیزر همه‌چیز به استفاده از پرتوهای نور برمی‌گردد. لیزر پوست آسیب‌دیده‌ی نامطلوب را لایه به لایه به‌ صورت بسیار دقیق از بین می‌برد. پرتو لیزر استفاده‌ شده در بازسازی پوست با لیزر، لایه خارجی پوست به نام اپیدرم را برمی‌دارد. این کار به‌طور هم‌زمان پوست زیرین که درم نام دارد را گرم می‌کند. این کار برای تحریک رشد فیبرهای کلاژن جدید انجام می‌شود. هنگامی‌که محل لیزر درمان می‌شود پوست جدیدی که ایجاد می‌شود صاف‌تر و نرم‌تر و محکم‌تر است.

آی پی ال

نور شدید پالسی که به آی پی ال معروف است، ضربان‌های نور با شدت بالا را که توسط کامپیوتر کنترل می‌شوند و در پوست شما نفوذ کرده و لایه‌های زیر سطح را گرم می‌کنند، ایجاد می‌کنند. IPL قادر به انجام دو فرایند به‌ صورت هم‌زمان است. طی درمان، طول‌موج IPL، برای اینکه انرژی توسط ملانین ناخواسته و عروق خونی کوچک شکسته (تخریب‌شده)، جذب شود، بهینه می‌شود. جذب حرارت باعث می‌شود سلول‌های ملانین شکسته شوند و عروق شکسته شده (تخریب‌شده) انعقاد یابند (بسته شوند). مدت کمی پس از درمان، سلول‌های رنگدار یا ملانین بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف به‌طور کامل شکسته می‌شوند. ضایعات عروقی (عروق عنکبوتی) هم‌چنین منعقد می‌شوند و کوچک می‌شوند، بسیاری از آن‌ها باهم ناپدید می‌شوند. در هفته‌های بعد از درمان، ذرات بسیار کوچک کنونی ملانین توسط سیستم پاک‌کننده خود بدنتان که رنگ‌دانه‌های چند پارچه (تکه‌تکه شده) را جذب می‌کنند، حذف می‌شوند. هیچ اثری و یا اثر کمی از لکه‌های رنگ‌دانه اولیه یا عروق عنکبوت مانند باقی می‌مانند. IPL پوست شما را شاداب‌تر، صاف‌تر و نرم‌تر می‌کند.

رادیو فرکوئنسی

انرژی رادیوفرکوئنسی (RF) به‌طور مؤثر بافت‌های پوستتان را جوان‌سازی و سفت می‌کند. در این نوع درمان، یک ژل درمانی مخصوص برای راحتی و ایمنی روی پوستتان زده می‌شود. سپس درمان رادیوفرکانسی (آر اف) درون اعماق بافت‌های پوستی برای تحریک تولید کلاژن و الاستین آغاز می‌شود. این فرایند ایمن است و آنچه شما حس می‌کنید احساس گرما طی هر پالس می‌باشد و پوستتان نرم و سالم می‌شود.

هایفوتراپی

هایفوتراپی به معنای امواج فراصوتی متمرکز با شدت بالا می‌باشد. هایفوتراپی یک تکنولوژی پیشرفته آرایشی و زیباسازی است که می‌تواند به‌طور قابل‌ توجهی قسمت‌های مختلف صورت را سفت و لیفت کند، نشانه‌های پیری را کم کند و وضع صورتتان را در یک جلسه بهبود بخشد که این اثرات تا دو سال ماندگار است.

بهبودی


بسته به نوع درمان، ممکن است نیازی به دوره بهبودی نباشد و یا به چند روز استراحت در خانه نیاز داشته باشید. به منظور مرطوب نگه داشتن پوست تا زمانی که لایه بیرونی جدید طی ۵ تا ۷ روز شکل بگیرد از پانسمان استفاده خواهد شد. تمیز نگه داشتن نواحی تحت درمان مهم است. در ابتدا ممکن است قرمزی قابل توجهی وجود داشته باشد. احتمال دارد این حالت از چند هفته تا چند ماه باقی بماند اما اغلب با مواد آرایشی پس از عمل قابل پنهان شدن خواهد بود. حساسیت به لمس یا احساس آفتاب سوختگی خفیف نیز انتظار می‌رود. بلافاصله متوجه بهبود چشمگیر در کیفیت و ظاهر پوست خود خواهید شد. نشانه‌های نامحسوس تداوم بهبود پوست معمولاً طی ۶ تا ۱۲ ماه رخ می‌دهد. پس از درمان برای سال‌های بسیاری از پوستی جوان، صاف، نرم و سالم لذت خواهید برد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است