عمل جراحی زیبایی لاغر کردن و لیفت ران و ساق پا و نقش لیپولیز و لیپوساکشن

11

با بالا رفتن سن و تاثیر جاذبه زمین بر اندام ما و همچنین تاثیرات تغییرات وزنی، پوست ران دچار شل‌شدگی می‌شود و چربی‌های ران حالت افتادگی پیدا می‌کنند. در صورتی که چربی اضافی تنها در ران‌ها باشد، می‌توان به جای عمل لیفت ران، تنها عمل لیپوساکشن را انجام داد. البته در برخی موارد که قابلیت ارتجاعی پوست بیمار بسیار کم است و پوست او بسیار شل است، برای برطرف کردن شل‌شدگی پوست، انجام لیفت ران و لیفت ساق پا ترجیح داده می‌شود.

 

در صورتی که تنها چند کیلو با وزن ایده‌آل خود فاصله دارید اما با این حال مقادیر زیادی چربی موضعی در ناحیه داخلی یا خارجی ران‌های خود دارید که باعث می‌شود حجم عضلانی پاها پیدا نباشد و خطوط طبیعی که در فرم پاها وجود دارد پنهان شوند، انجام لیپوساکشن توسط جراحان ماهر ما می‌تواند راه حل ایده‌الی برای شما باشد.

لاغر کردن ران


برداشتن چربی از ناحیه بیرونی ران‌ها و لاغر کردن پا می‌تواند ظاهر بسیار زیباتری به پاها بدهد. علاوه بر این برداشتن چربی ناحیه داخلی ران‌ها نه تنها موجب زیباتر شدن فرم پاها می‌شود بلکه برای خود شخص نیز راحتی بیشتری هنگام لاغر کردن ران به همراه دارد چرا که چربی داخلی ران‌ها موجب می‌شود پاها در هنگام راه رفتن بر روی یکدیگر سایش داشته باشند که برای شخص ناخوشایند است.

2

قسمت خارجی ران‌ها

 انجام لیپوساکشن از راه های لاغر کردن پا بوده و میتوان ، چربی‌های اطراف لگن را خارج کرد و فرم بهتری به ناحیه بیرونی ران‌ها داد. معمولا انجام لیپوساکشن در ناحیه بیرونی ران‌ها همزمان با انجام لیپوساکشن در اطراف باسن و همچنین ناحیه داخلی ران‌ها انجام می‌شود تا فرم کلی این ناحیه بهبود پیدا کند. منظور از ناحیه داخلی ران‌ها، قسمتی بالای ران است که بین دو پا قرار دارد.

قسمت داخلی ران‌ها

در لاغر کردن پا با برداشتن چربی‌های ناحیه داخلی ران‌ها، می‌توان مطمئن شد که قسمت داخلی ران‌ها دیگر روی یکدیگر سایش ندارند و خطوط داخلی ران با یکدیگر تلاقی ندارند و دو خط مجزا از یکدیگر خواهند بود که به زیبایی تا پایین ران امتداد دارند و در این حالت فرم ران‌ها بسیار زیباتر است. قسمت داخلی ران معمولا بیشتر دارای بافت‌های نرم است و کمتر از ماهیچه‌های فیبروزی تشکیل شده است و این امر باعث می‌شود که بتوان بسیار راحت‌تر و سریع‌تر مقادیر چربی بیشتری را از این ناحیه خارج کرد. برای رسیدن به بهترین نتایج حاصل از لیپوساکشن ناحیه داخلی ران‌ها لازم است پزشک از کانولای بسیار باریک برای لیپوساکشن استفاده کند و در هنگام حرکت دادن کانولا، احتیاط‌های لازم را به عمل آورد.

 

به همین خاطر، بسیار مهم و ضروری است که برای انجام عمل لیپوساکشن ران پای خود، به یک جراح ماهر و باتجربه مراجعه کنید تا مطمئن باشید که این کار را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد و چربی بیش از حدی از این ناحیه استخراج نمی‌کند.

ساق پا

هرچند در ساق پاها مقدار چربی بسیار کمتری نسبت به ران‌ها وجود دارد، اما با این حال می‌توان با استفاده از لیپوساکشن در این ناحیه، علاوه بر لاغری پا فرم بهتری به ساق پاها و ناحیه اطراف مچ پاها داد تا خطوط و قوس‌های تشکیل دهنده‌ی فرم ساق پای شما بسیار زیباتر شوند. انجام لیپوساکشن در اطراف زانو نیز عمل بسیار شایعی است. وجود چربی بیش از حد در اطراف زانو باعث اعوجاج در کشیدگی پاها می‌شود و موجب می‌شود فرم کلی پاها نامتناسب شود.

برخلاف چربی داخل شکم، چربی موجود در پاها در میان ساختار‌های عمقی پا ذخیره نمی‌شود. این موضوع بدین معناست که انجام لیپوساکشن در ناحیه ران، اطراف زانو و ساق پا بسیار سطحی‌تر است ودر واقع به پوست نزدیک‌تر است.

 

از آنجایی که انجام لیپوساکشن ساق پا کار بسیار ظریف و حساسی است و احتمال آسیب‌پذیری در این ناحیه بیشتر است، بسیار مهم و ضروری است که برای انجام این کار به جراح ماهر و باسابقه‌ای مراجعه کنید که در انجام عمل زیبایی ران تجربه بالایی دارد و با بهترین راه‌هایی که به فرم دهی ایده‌آل پا منتهی می‌شود آشنایی کامل داشته باشد و در حین انجام این عمل هیچ آسیبی به عروق و عصب‌های پا وارد نکند.

لاغری و لیفت ران و ساق پا در کلینیک صدف


لیپوساکشن ران و ساق پا

 

بهترین کاندید برای لیپوساکشن ران پا افرادی هستند که هم از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ روحی در سلامتی به سر می‌برند و وزن فعلی آن‌ها به وزن ایده‌ال آن‌ها نزدیک است، اما در نواحی باسن، ران و ساق پا دارای چربی‌های موضعی و اضافه‌ای هستند که حالتی طبیعی ندارد و در فرم بدن آن‌ها ظاهر ناخوشایندی ایجاد کرده است.

برای انجام لیپوساکشن چند برش بسیار کوچک در نزدیکی ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود. عرض این برش‌ها تنها در حدی است که سر کانولای باریک از پوست عبور کند و معمولا در حد چند میلی‌متر است. جراحان ما برای شکستن و یا ذوب کردن سلول‌های چربی به منظور استخراج آسان آن‌ها از یکی از تکنیک‌های زیر استفاده می‌کنند:

لیپوساکشن تامسنت: در این روش از یک محلول سالین که با ماده‌ی بیحس‌کننده و داروی تنگ‌کننده‌ی عروق ترکیب شده است، استفاده می‌شود و این محلول در محل مورد نظر تزریق می‌شود تا این ناحیه از این مایع اشباع شود. سپس کانولای لیپوساکشن وارد ناحیه مورد نظر می‌شود و با حرکات متناوب به سمت جلو و عقب سلول‌های چربی از هم شکسته می‌شوند تا بتوان آن‌ها را آسان‌تر با ساکشن از ناحیه مورد نظر استخراج کرد.

لیپوساکشن پاور: این روش مشابه با لیپوساکشن تامسنت است با این تفاوت که جراح شما از یک کانولای مخصوص استفاده می‌کند. این کانولا دارای ویبره (حالت لرزشی) است و با سرعت بسیار بالاتری و به صورت خودکار به سمت عقب و جلو حرکت می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که حجم بسیار بیشتری از چربی از بدن استخراج شود و به این خاطر که دامنه حرکتی کانولا کمتر است، بروز کبودی در دوره‌ی ریکاوری بسیار کمتر است.

لیپوساکشن اولتراسونیک: در این روش از یک پروب که امواج اولتراسونیک منتشر می‌کند استفاده می‌شود. این امواج تنها سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهند و به بافت‌ها و ماهیچه‌های اطراف هیچ آسیبی نمی‌زنند. جراحان معمولا برای انجام لیپوساکشن در نواحی که بیشتر عضلانی است، از روش لیپوساکشن اولتراسونیک استفاده می‌کنند چرا که این روش دوره‌ی ریکاوری بسیار راحت‌تری برای بیمار به همراه دارد.

لیپوساکشن لیزری: این روش برای فرم‌دهی‌های دقیق و ظریف و همچنین برای برطرف کردن شل‌شدگی پوست بسیار مناسب است. در این روش سلولهای چربی با لیزر شکسته می‌شوند و میزان خونریزی در حین لیپوساکشن نیز به حداقل رسانده می‌شود. امواج لیزری همچنین موجب تحریک پوست به تولید کلاژن بیشتر و در نتیجه کشیده شدن پوست و رفع شل‌شدگی آن می‌شوند.

 بعد از ان که سلول‌های چربی با لیپوساکشن استخراج شدند جراح شما یک گن فشاری مخصوص به شما می‌دهد. پوشیدن این گن باعث می‌شود که مایع تامسنت باقی مانده در ناحیه مورد نظر بیرون بیاید و همچنین پوست شما به فرم جدیدی که پاهای شما پیدا کرده است، منطبق شود.

معمولا برش‌های کوچک ایجاد شده باز گذاشته می‌شوند تا مایعات اضافی از درون آن به راحتی بیرون بیایند و دوره‌ی ریکاوری پس از لیپوساکشن راحت‌تر و سریع‌تر طی شود. به بیماران توصیه می‌شود که بعد از انجام لیپوساکشن، راه بروند تا جریان خون در پاها بیشتر شود. از آنجایی که پاها، نسبت به تنه یا بازوهای شما، فاصله‌ی بیشتری با قلب دارند، ریکاوری و بهبودی آن پس از لیپوساکشن ممکن است کمی ‌بیشتر طول بکشد.

جراحی لیفت ران و ساق پا

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

 

آیا عمل لیفت ران و ساق پا برای من مناسب است؟

شما در صورتی ممکن است تصمیم به انجام عمل لیفت ران و ساق پا بگیرید که بخواهید:

  • چربی‌های اضافه و همچنین پوست اضافه‌ی ران پا را خارج کنید.
  • ظاهر ناهموار یا افتاده‌ی پوست خود را برطرف کنید.
  • شکل و فرم طبیعی پاهای خود را دوباره بازیابی کنید.

جراحی ران یک عمل جراحی به منظور برطرف کردن شل‌شدگی و افتادگی پوست ران و همچنین خارج کردن توده‌های اضافی چربی در ران است. تکنیک‌های مورد استفاده برای انجام این جراحی بستگی به ناحیه‌ی دقیق انجام جراحی و نوع اصلاحات مورد نظر در این ناحیه می‌باشد. انجام جراحی لیفت ران معمولا بین 2 تا 3 ساعت زمان می‌برد. زمان دقیق عمل زیبایی ران به پیچیدگی آن بستگی دارد.

برای انجام لیفت ران در قسمت داخلی ران‌ها، برش‌های کوچکی ایجاد می‌شود. این برش از محل چین بین ران و باسن شروع می‌شود و تا خط میانی باسن امتداد می‌یابند. بسته به این که میزان پوست اضافی در این ناحیه چقدر باشد، ممکن است یک برش اضافی دیگر نیز در امتداد ناحیه داخلی ران ایجاد شود. برای لیفت ناحیه خارجی ران، برش‌های بزرگتری ایجاد می‌شود. این برش‌ها در امتداد استخوان لگن هستند.

از آنجایی که جراحی لیفت ران یک جراحی اختصاصی است که برای هر شخص با شرایط مختلف متفاوت است، برش‌های ایجاد شده در این جراحی نیز در هر یک از بیماران متفاوت است. هرچند برش‌های ایجاد شده در این جراحی ممکن است بزرگ باشند اما جراحان سعی می‌کنند این برش‌ها را در نواحی ایجاد کنند که با اکثر لباس‌ها یا حتی لباس شنا، پوشیده شود و نمایان نباشد.

در صورتی که قرار باشد عمل لیپوساکشن و جراحی لیفت ران هر دو انجام شوند، عمل لیپوساکشن در ابتدا انجام می‌شود و سپس برش‌های جراحی ایجاد می‌شوند.

بعد از ایجاد برش جراحی، پوست و چربی‌های زیر آن از ساختارهای زیرین جدا می‌شوند و سپس پوست و چربی اضافه جدا می‌شوند. در برخی موارد خاص، قبل از بستن زخم جراحی، یک لوله باریک در محل زخم جراحی قرار داده می‌شود تا بعد از جراحی، مایعات اضافی از درون زخم جراحی به راحتی بیرون بیایند. بعد از بخیه زدن برش‌ها، زخم جراحی پانسمان می‌شود و به منظور کاهش تورم و کبودی، ران‌ها با باند فشاری، بانداژ می‌شود.

بعد از جراحی، محل برش‌های جراحی متورم و کبود خواهد بود. داشتن درد نیز یک عارضه‌ی شایع است که البته به راحتی با داروهای مسکن کنترل می‌شود. احتمالا پزشک از شما می‌خواهد که تا مدتی بگذارید بانداژ فشاری روی پای شما بماند تا از میزان تورم پاها کاسته شود. بسیار مهم است که بعد از انجام این جراحی، در اولین زمان ممکن شروع به راه رفتن کنید.

اغلب بیماران ظرف 1 تا 3 هفته بعد از جراحی می‌توانند به محل کار خود بازگردند. درست است که بعد از جراحی پیاده‌روی توصیه می‌شود اما لازم است تا مدتی از انجام هرگونه فعالیت پرفشار مانند دویدن، حرکات جهشی، کارهای سنگین در خانه، رابطه جنسی یا هر فعالیت دیگری که بر محل زخم جراحی فشار می‌آورد، اجتناب کنید. روند بهبودی شما تا چندین هفته ادامه دارد و به تدریج تورم پاها برطرف می‌شود و همچنین جای زخم جراحی نیز کم‌کم محو می‌شود.به این پست امتیاز دهید.
عمل جراحی زیبایی لاغر کردن و لیفت ران و ساق پا و نقش لیپولیز و لیپوساکشن
5 از 1 رای