لایه‌برداری و پاکسازی پوست صورت

face of young beautiful healthy woman and reflection in the mirror

استفاده از خدمات اختصاصی لایه‌برداری پوست صورت هم‌اکنون در کلینیک زیبایی تخصصی صدف در دسترس همگان می‌باشد. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید از دسترسی سریع به جلسات مشاوره با کارشناسان متخصص ما برخوردار شده و از محیط منحصربه‌فرد و تجهیزات پیشرفته این کلینیک برای رفع مشکلات پوستی همچون چین‌وچروک، خطوط ریز ایجادشده و تغییر رنگ پوست خود استفاده نمایید.

در کلینیک صدف، لایه‌برداری شیمیایی پوست صورت توسط یک جراح پلاستیک با تجربه و متخصص در این حوزه انجام می‌شود و شما می‌توانید از خدمات مشاوره مناسب در این رابطه بهره ببرید. مشاور می‌تواند درباره روش لایه‌برداری مناسب با توجه به نوع پوست و وضعیت سلامتی شما اظهارنظر کرده و توصیه‌های لازم را در اختیار شما قرار دهد. در حالت کلی استفاده از روش‌های لایه‌برداری ضعیف‌تر برای تمام انواع پوست مناسب است، اما هنگام استفاده از این روش‌ها می‌بایست نسبت به پوست‌های بسیار لطیف یا تیره دقت کافی وجود داشته باشد. علاوه بر این بسیاری از روش‌های لایه‌برداری نیازمند یک دوره پیش درمانی است که معمولاً به مدت دو هفته ادامه پیدا می‌کند و به‌این‌ترتیب لایه‌برداری پوست برای بیمار با بالاترین اثربخشی امکان‌پذیر می‌شود. طول مدت درمان در این حالت معمولاً 30 دقیقه است. بااین‌وجود، ممکن است به بیمار توصیه شود برای درمان برخی از نواحی پوست خود از یک دوره درمانی تشکیل‌شده از چند جلسه لایه‌برداری استفاده نماید.

آیا تمایل دارید زمان را به عقب بازگردانده و ظاهری جوان‌تر و زیباتر داشته باشید؟ روش درمانی لایه‌ برداری پوست صورت می‌تواند پوست شمارا شاداب کرده و به‌این‌ترتیب ظاهر شمارا بلافاصله پس از درمان و بدون عوارض جانبی معمول در روش‌های درمانی تهاجمی مبتنی بر عمل جراحی، چند سال جوان نماید.

لایه‌برداری پوست چیست؟


لایه‌برداری پوست در حقیقت سلول‌های مرده را حذف کرده و فرآیند رشد سلول‌های جدید را تحریک می‌کند. انجام این کار باعث ایجاد پوست شاداب‌تر و درخشان‌تر می‌شود. به این منظور از یک محلول شیمیایی ‌بر روی پوست و یا روش میکرودرم استفاده می‌شود. به‌این‌ترتیب لایه بالای پوست برداشته‌شده و لایه زیرین نرم‌تر و صاف‌تر پوست نمایان می‌شود.

این روش درمانی در سراسر جهان برای درمان مشکلات پوستی همچون چین‌وچروک و خطوط ایجادشده بر روی پوست، جای زخم، تغییر رنگ پوست و آسیب‌دیدگی به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید به‌طور گسترده استفاده می‌شود و نتایج حاصل از آن می‌تواند زندگی فرد را تغییر دهد!

چرا به روش درمانی لایه‌برداری شیمیایی نیاز داریم؟


قرار گرفتن در معرض نور خورشید، باقی ماندن جای جوش بر روی پوست یا پیر شدن پوست می‌توانند باعث شوند وضعیت و ساختار پوست شما تغییر کرده و ظاهر آن غیریکنواخت، چروکیده و ایجاد لک صورتنموده یا نامناسب به نظر برسد. در صورتی‌که شما به دنبال داشتن پوستی صاف‌تر و جوان‌تر هستید، بهتر است به این روش درمانی توجه کنید. در این روش درمانی از یک محلول شیمیایی برای صاف کردن ساختار پوست از طریق برداشتن لایه‌های خارجی آسیب‌دیده آن استفاده می‌شود. اگر تمایل دارید پوست شما بلافاصله پس از درمان و بدون نیاز به ریکاوری یا استراحت لایه‌برداری شده و شفاف‌تر شود، می‌توانید از روش میکرودرم آبریژن استفاده کنید. به‌هرحال گاهی اوقات ترکیبی از این دو روش می‌تواند برای شما بهترین نتایج ممکن را به همراه داشته باشد.

لایه‌برداری شیمیایی چگونه عمل می‌کند؟


همه روش‌های لایه‌برداری با سایش آرام پوست با یک محلول شیمیایی غیر سمی جهت برداشتن لایه‌های بالای پوست انجام می‌شوند. تقبل هزینه پیلینگ پوست صورت و انجام این کار باعث تحریک تولید کلاژن جدید و تجدید سلول‌های مرده و درمان لک صورت می‌شود و به‌این‌ترتیب ظاهر پوست جوان‌تر، شاداب‌تر و سالم‌تر خواهد شد.

لایه‌برداری و پیلینگ شیمیایی یک درمان بدون درد برای شفاف سازی پوست است، هرچند بعضی از روش‌های لایه‌برداری ممکن است باعث ایجاد ورم محدود در نواحی تحت درمان یا پوست لایه‌برداری شده برای مدت چند روز پس از درمان شود. در این حالت یک فرد متخصص و آموزش‌دیده می‌تواند توصیه‌های لازم را به شما درباره نوع مناسب لایه‌برداری ارائه کند و با برنامه‌ریزی یک الگوی درمان مناسب، شمارا از دستیابی به بهترین نتایج ممکن پس از تکمیل درمان مطمئن نماید.

فرآیند درمان


فرآیند درمان در این حالت با ملاقات با پزشک جهت مشاوره آغاز می‌شود. در این زمان پزشک متخصص وضعیت پوست شما را بررسی کرده و فرآیند آماده‌سازی پوست جهت لایه‌برداری را برای شما توضیح می‌دهد. در ادامه، شما نیاز به آماده کردن پوست خود برای یک دوره دو هفته‌ای قبل از مراجعه به کلینیک جهت لایه‌برداری کامل خواهید داشت. اکثر افراد می‌توانند بلافاصله پس از تکمیل لایه‌برداری به خانه یا محل کار خود بازگشته و فعالیت‌های عادی خود را از سر گیرند. پس از درمان لازم است فرد مراقبت کافی از پوست خود داشته و تغییرات اندکی در لوازم‌آرایشی خود ایجاد نماید. در طول چند هفته پس از لایه‌برداری، پوست فرد حساسیت بیشتری نسبت به نور خورشید خواهد داشت و به همین خاطر لازم است از کرم‌های ضد آفتاب با سطح SPF برابر 30 یا بالاتر در طول این دوره استفاده شود.

بلافاصله پس از لایه‌برداری بیمار چه احساسی خواهد داشت؟


 • اریتم متوسط تا شدید (قرمزی پوست)
 • ورم دور چشم (چشم‌های بادکرده)
 • حساسیت یا خشکی پوست (که برای رفع خشکی پوست می توان از مرطوب کننده ها استفاده نمود)

چه تعداد جلسه درمانی لایه‌برداری برای فرد بیمار نیاز است؟


لایه‌برداری پوست صورت با گلیکولیک اسید می‌بایست هر دو تا چهار هفته تکرار شود تا به‌این‌ترتیب دستیابی به نتایج موردنظر امکان‌پذیر گردد. این فرآیند معمولاً شامل یک مجموعه شش جلسه‌ای لایه‌برداری است. علاوه بر این، جلسات لایه‌برداری شیمیایی می‌بایست معمولاً هر دو سال یک‌بار بر روی فرد تکرار گردد.

طول مدت درمان و بهبودی


کل فرآیند درمان در این حالت معمولاً به حدود 30 دقیقه زمان نیاز دارد. در این حالت برخی از لایه‌برداری‌های شیمیایی به‌تنهایی بر روی پوست انجام‌شده و نیازی به دوره بهبودی ندارند. سایر روش‌های لایه‌برداری نیازمند یک دوره درمان هستند و ممکن است به مقدار کم نیازمند ریکاوری باشند یا باز هم بدون ریکاوری انجام شوند. به‌هرحال حداکثر طول دوره بهبودی در این حالت می‌تواند بین 7 تا 10 روز باشد. پس از درمان فرد بیمار می‌بایست به‌طور دائم از کرم‌های ضد آفتاب بر روی پوست خود استفاده کند، زیرا در این شرایط پوست فرد حساس‌تر از قبل خواهد بود. پس از انجام همه انواع لایه‌برداری‌های شیمیایی فرد می‌تواند به‌راحتی از کلینیک خارج شده و فعالیت‌های عادی خود را شروع نماید.

مزایای لایه‌برداری پوست


مزایای اصلی لایه‌برداری پوست به شرح زیر هستند:

 • لایه‌برداری سریع پوست برای بازیابی جوانی و شادابی آن و نیز بهبود وضعیت ظاهری پوست
 • این روش را می‌توان برای جوان کردن پوست اطراف چشم‌ها و دهان و به‌طورکلی در ناحیه صورت، گردن، دست‌ها، بازو و سینه نیز مورداستفاده قرار داد.
 • امکان استفاده از این روش برای کاهش جای باقیمانده از جوش یا زخم بر روی پوست، از بین بردن اثرات باقیمانده از جراحت‌های پوستی، کاهش خطوط و چین‌وچروک‌های پوست، از بین بردن مشکلات مربوط به تغییر رنگ پوست، لکه‌های ایجادشده بر روی پوست و سایر موارد مانند آن وجود دارد.

 

نتایج مورد انتظار این روش درمانی چه هستند؟


 • کاهش تأثیرات بجا مانده از لکه‌های پوستی که باعث تیره به نظر رسیدن یا تغییر رنگ پوست شده است
 • حذف آسیب‌های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید شامل خطوط ریز، چین‌وچروک‌ها و لکه‌های پوستی
 • بهبود جای جوش، کاهش تورم و نیز محو کردن جای زخم بر روی پوست
 • کاهش نواحی تغییر رنگ داده و هماهنگ کردن ظاهر پوست در نقاط مختلف آن
 • تحریک تولید کلاژن برای برآمده‌تر کردن و نرم‌تر کردن پوست
 • از بین بردن سلول‌های پوستی مرده
 • دستیابی به‌ظاهر پوست جوان‌تر، شاداب‌تر و جذاب‌تر برای فرد

برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن با استفاده از این روش درمانی، متخصصان پوست این کلینیک از یک دوره درمانی تشکیل‌شده از 2 تا 4 جلسه درمانی با توجه به نوع پوست و شرایط فردی برای بیماران متقاضی استفاده خواهند کرد.

آیا استفاده از روش لایه‌برداری پوست برای همه افراد مناسب است؟


لایه‌برداری پوست را می‌توان برای درمان یک مجموعه کلی از مشکلات پوستی شامل چین‌وچروک، خطوط ریز، جای جوش و زخم، رفع لک صورت ناشی از افزایش سن، منافذ بزرگ‌شده پوست، نواحی تیره پوست و نیز پوست آسیب‌دیده به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مورداستفاده قرارداد. لایه برداری صورت به‌طور خاص زمانی برای شما ایده آل است که به دنبال بازیابی جوانی و شادابی پوست خود باشید. به‌این‌ترتیب در صورت تمایل می‌توانید با یکی از متخصصان ما جهت مشاوره درباره لایه‌برداری پوست و اطلاع از بهترین روش درمانی مناسب برای شما ملاقات کرده و صحبت نمایید.

چه کسانی برای لایه‌برداری شیمیایی پوست مناسب نیستند؟


 • زنان باردار
 • زنان شیرده
 • افراد دچار عفونت فعال تبخال
 • افراد دارای آلرژی به عناصر استفاده‌شده در محلول شیمیایی برای لایه‌برداری

لطفاً قبل از شروع درمان با پزشک خود درباره هرگونه آلرژی یا حساسیت احتمالی صحبت و مشاوره کنید.

پس از لایه‌برداری پوست چه اتفاقی می‌افتد؟


پس از اولین جلسه لایه برداری پوست ، بیمار با بهبود فوری در وضعیت پوست خود مواجه می‌شود. به‌این‌ترتیب فرد احساس نرمی و جوانی در پوست خود خواهد داشت. با ادامه درمان در طول مدت سه جلسه این نتایج واضح‌تر و مشهودتر خواهند شد و فرد بیمار می‌تواند از ظاهر پوست جوان‌تر و سالم‌تر خود به‌طور کامل لذت ببرد.

هزینه استفاده از این روش درمانی چقدر است؟


هزینه درمان با روش لایه‌برداری شیمیایی به نوع لایه‌برداری مناسب با توجه به شرایط فرد بستگی دارد. به همین خاطر همواره به افراد بیمار توصیه می‌شود از جلسات مشاوره رایگان با متخصصان این کلینیک استفاده کرده و از بهترین روش لایه‌برداری مناسب برای خود و نیز هزینه لایه برداری پوست به‌طور دقیق مطلع شوند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است