لیفت و بالا کشیدن لب‌ها

لیفت و بالا کشیدن لب، یک عمل جراحی برای بالا بردن لب بالایی است که باعث شاداب‌تر و ریلکس‌تر شدن لبخند می‌شود. لیفت لب دو نوع دارد: لیفت لب بالا و لیفت گوشه لب.

 • لیفت لب بالا: در این عمل، پوستی که در فاصله بین قاعده بینی تا لب بالایی قرار دارد کوتاه‌تر می‌شود. با این کار مقدار بیشتری از بخش صورتی لب و دندان‌ها دیده می‌شود و لب‌ها ظاهری جوان‌تر و پرتر می‌یابند.
 • لیفت گوش لب: تنها شامل گوشه‌های دهان می‌شود و برای بیمارانی طراحی شده است که احساس می‌کنند صورتشان دارای یک حالت اخم دائمی است.

جراحی بالا کشیدن لب بالا یک عمل برجسته‌سازی لب است که نتایج آن طولانی مدت بوده و شخص را از تزریق مواد ژل‌ها و ایمپلنت‌های لب بی‌نیاز می‌کند. کلینیک تخصصی زیبایی صدف یک مرکز تخصصی در زمینه بالا کشیدن طبیعی لب‌ها با استفاده از دو تکنیک لیفت لب بالای شاخ گاوی و لیفت لب ایتالیایی است. نتیجه جراحی لیفت لب، چه برای جوانان و چه برای افراد مسن، دائمی بوده و بار هزینه‌های اضافی ناشی از تکرار تزریق ژل‌ها جهت برجسته‌سازی لب را از دوش بیمار برمی‌دارد.

2

پیش از جراحی لیفت لب چه کارهایی انجام می‌شود؟


پس از جلسه مشاوره‌تان در کلینیک صدف، ما برای شما یک وقت عمل تعیین می‌کنیم. نه برای لیفت لب بالا ، نه لیفت سانترال لب  و نه برای لیفت گوشه لب به هیچگونه آزمایش پیش از عمل نیاز نیست، زیرا عموماً این عمل‌ها با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند. البته، بهتر است، از 2 هفته قبل از عمل مصرف سیگار و آسپرین را متوقف کنید.

پیش از شروع عمل، در مورد مقدار پوستی که باید برای به دست آوردن بهترین نتیجه برداشته شود با شما صحبت خواهیم کرد. ما لب بالایتان را بر مبنای نتیجه مورد نظرتان، برای جراحی علامت‌گذاری خواهیم کرد. از آنجا که در خصوص تمام موارد عمل جلوی یک آینه با شما صحبت خواهد شد، نتیجه کاملاً مطابق موافقت‌های صورت گرفته بین شما و جراح خواهد بود. پیش از عمل با هر یک از این دو روش، به شما گفته خواهد شد که دقیقاً چه مقدار پوست برداشته خواهد شد.

لیفت لب بالا چگونه انجام می‌شود؟


جراحی‌های لیفت لب یکی از انواع جراحی زیبایی لب است که در مطب و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند. در اینجا به بیهوشی داخل وریدی نیاز نیست زیرا تنها با بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر دیگر بیمار دردی را احساس نخواهد کرد. ما برای انجام لیفت لب بالا تنها پوست قاعده بینی را برش می‌دهیم. ما عضلات یا اعصاب را قطع نمی‌کنیم، زیرا معتقدیم که این اجزاء صورت باید وضعیت طبیعی خود را حفظ کنند.

یک برش دقیقاً زیر بینی ایجاد شده و نوار باریکی از پوست و بافت از آنجا برداشته می‌شود. لب، بالا برده شده و در وضعیت جدیدش قرار می‌گیرد که با این کار حدود 3 میلیمتر از دندان نمایان شده و حجم قسمت صورتی لب به طور دائمی افزایش می‌یابد. این عمل حدوداً 90 دقیقه طول می‌کشد.

در نتیجه لیفت لب، دهان و لب‌ها شکل خوشایندتر و با طروات‌تری به خود می‌گیرند. همچنین، مقدار بیشتری از دندان‌ها دیده شده و بیمار تقریباً همیشه ریلکس‌تر و خوشحال‌تر به نظر می‌آید.

در عمل لیفت لب بالا چقدر پوست برداشته می‌شود؟

مقدار پوست برداشته شده به جنسیت و شرایط هر بیمار بستگی دارد. قبل از عمل، فاصله قاعده بینی تا مرز بالایی لب بالا اندازه‌گیری می‌شود.

لیفت گوشه لب چگونه انجام می‌شود؟


لیفت گوشه لب نیز یک عمل سرپایی است. در این عمل، گوشه‌های دهان با استفاده از بخیه‌های قابل جذب بالا برده می‌شوند. ما برای لیفت گوشه لب نیز مثل لیفت لب بالا، تنها پوست را بالا برده و به عضلات و اعصاب دست نمی‌زنیم. مراحل این عمل عبارتند از:

 • برداشتن یک برش مثلثی کوچک از پوست گوشه دهان که باعث می‌شود مقدار بیشتری از قسمت صورتی لب دیده شود
 • آزادسازی عضله پايين بَرَنده گوشه دهان

در کل، جراح باید دقت کند از کناره‌های لب‌ها بیش از اندازه پوست برندارد، چون این کار باعث ایجاد حالت «لبخند جوکر» می‌شود. ما کاملاً دقت می‌کنیم که این اتفاق نیفتد.

آیا می‌توان لب‌ها را با ژل بالا برد؟


بله، اما تنها در برخی موارد. اگر فاصله بینی و لب بالا زیاد باشد، ژل‌های تزریق شده لب را به جای بالا به بیرون می‌رانند. این منجر به حالت «لب اردکی» می‌شود. معمولاً بیمارانی که دچار لب اردکی می‌شوند کاندیدای لیفت لب بالا هستند. در این حالت اول باید لب بالا برده شده و بعداً با کمک ژل برجسته شود.

بنابراین، ژل‌ها برای بزرگ کردن لب عالی هستند، اما به اندازه عمل لیفت توانایی بالا بردن لب را ندارند. در واقع، گاهی اوقات استفاده از ژل لب بالایی را بلندتر نشان داده و باعث حالت لب اردکی می‌شود.

بهبودی بعد از عمل چگونه خواهد بود؟


به محض پایان عمل لیفت لب می‌توانید مطب را ترک کرده و برای گذراندن دوره بهبودی به خانه بروید.

بعد از هر دو نوع عمل لیفت لب، می‌بایست چند روز اول غذاهای نرم مصرف شود. می‌توانید 3 تا 4 روز بعد از جراحی به سر کارتان برگردید، اما در این زمان هم هنوز ورم داشته و تا چند هفته در لبتان احساس سفتی خواهید کرد. بخیه‌های مورد استفاده ما قابل جذب هستند، بنابراین نیازی نیست برای کشیدن آن‌ها مجدداً به مطب مراجعه کنید. ظرف 1 تا 2 هفته ورم به طور قابل توجهی کم می‌شود و بعد از یک ماه بخش اعظم ورم فروکش می‌کند. اگر بیماری بعد از دو سه هفته هنوز هم در نزدیکی محل برش دچار قرمزی بود، از او خواسته می‌شود تا به مدت کوتاهی از مقدار کمی از کرم‌های استروئیدی بدون نسخه استفاده کند. پزشکان کلینیک صدف تاکنون صدها عمل لیفت لب انجام داده‌اند و در تمام این موارد قرمزی اسکار بعد از مدتی به تدریج از بین رفته است.

لیفت لب (کوتاه کردن لب بالا) چه مزایایی دارد؟


معمولاً فاصله قاعده بینی تا لب بالا در مردان بیشتر است و اغلب هنگامی که دهان خانم‌ها باز و ریلکس است، دندان‌های جلویی‌شان کمی پیدا است. لیفت لب برای کوتاه کردن لب بالا و نمایان‌تر کردن دندان‌های بالا انجام می‌شود.

مناسب‌ترین گزینه‌ها برای لیفت لب چه کسانی هستند؟


کاندیداهای این نوع عمل، بیمارانِ دارای علائم زیر هستند:

لیفت لب بالا

 • هنگام لبخند زدن دندان‌هایشان دیده نمی‌شود
 • فاصله بینی تا لب بالایی‌شان زیاد است (بیش از 5/1 سانتی‌متر)
 • لب‌های تخت و نازکی دارند
 • از آنجا لب‌هایشان جای کافی برای گسترش عمودی ندارد، تزریق ژل باعث اردکی شدن لب‌هایشان می‌شود.

لیفت گوشه لب

 • اخم دائمی
 • گوشه لب‌ها رو به پایین است

ریسک‌ها و عوارض احتمالی لیفت لب


اگرچه معمولاً لیفت لب ناراحتی خاصی برای بیماران ایجاد نکرده و نتایج خوبی تولید می‌کند، اما احتمال بروز عوارض و خطراتی نیز وجود دارد که لازم است آن‌ها را بشناسید؛ بعضی از این عوارض و خطرات عبارتند از:

 • ناهموار یا نامتقارن شدن لب‌ها بعد از بهبود
 • ایجاد اسکارهای ناخوشایند
 • ورم
 • عفونت
 • کلوئید (خصوصاً برای کسانی که سابقه کلوئید دارند)، که البته به ندرت رخ می‌دهد

جراحی لیفت لب چقدر هزینه دارد؟


معمولا هزینه‌ لیفت لب به نوع مشکل شما بستگی داشته و شامل مراقبت‌های قبل و بعد از عمل هم می‌شود. بعد از جلسه مشاوره لیست کاملی از هزینه لیفتینگ صورت به شما داده خواهد شد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است