لیفت و کشیدن پوست گردن

به‌طور معمول با افزایش سن، آثار افتادگی پوست در فرد ظاهر می‌گردد. هرچند اين افتادگي پوست در قسمت‌هاي زيادي از بدن اتفاق مي‌افتد، اما اغلب قسمت‌هاي بدن ما با لباس پوشانده مي‌شود و نقايص پوست اين قسمت‌ها به راحتي ديده نمي‌شود. متأسفانه گردن يکي از قسمت‌هاي بدن است که نه تنها پوست آن خيلي زود افتاده و چروکيده مي‌شود، بلکه پوشاندن آن با لباس هم به سادگي ممکن نيست. بنابراين بسياري از افراد براي آنکه پوست جوان‌تر و سفت‌تري داشته باشند، به لیفت گردن (لیفتینگ گردن) از طريق روش‌هاي جراحي و غير جراحي روي آورده‌اند.

دلایل افتادگی پوست گردن


 به طور کلي سه عامل اصلي وجود دارد که باعث مي‌شود با افزايش سن، تغييراتي در ظاهر گردن به وجود بيايد:

 • انباشتگي چربي: چربي مي‌تواند در زير چانه و در جلو گردن تجمع پيدا کند. البته اين انباشتگي چربي هميشه به خاطر افزايش وزن بدن نيست، بلکه يک بخش ساده از فرايند توزيع مجدد چربي‌هاي بدن است که با افزايش سن به طور طبيعي اتفاق مي‌افتد. اين فرايند مي‌تواند باعث پُر شدن گردن از چربي و تغيير شکل آن شود.
 • شل شدن عضلات: در قسمت گردن ما يک عضله صاف و پهن به نام عضله پلاتيسما وجود دارد که مسئول حفظ شکل گردن و زاويه قرار گرفتن آن است. اين عضله هم به مانند ساير بافت‌هاي بدن ما، با افزايش سن شُل مي‌شود و حالت سفت و مستحکم خود را از دست مي‌دهد. علاوه بر آن، لبه‌هاي اين عضله ممکن است جدا شده و به سمت مرکز آن متمايل شود که در نتيجه‌ي آن، خطوط نواري آشکاري در گردن افراد مسن ديده مي‌شود.
 • شل شدن پوست: هر چقدر ما پيرتر مي‌شويم، پوست تمام بدن ما از جمله پوست گردن، استحکام و انعطاف‌پذيري خود را از دست مي‌دهد. شل شدن پوست گردن مي‌تواند باعث افتادگي و آويزان شدن شود و ظاهر گردن را پير و فرسوده سازد.

با انجام عمل کشیدن پوست گردن ، مي‌توان همه اين مشکلات را حل کرد و يک شکل ظاهري شاداب و جوان براي گردن ايجاد کرد.

در جلسه مشاوره اوليه که براي شما برگزار مي‌شود، يکي از متخصصين ما گردن شما را با دقت معاينه مي‌کند تا ميزان انباشتگي چربي، شل‌شدگي عضلات و پوست گردن را ارزيابي نمايد و تعيين کند که آيا شما کانديد خوبي براي عمل کشيدن پوست گردن هستيد يا خير. سپس در مورد روش‌هاي اين عمل و گزينه‌هايي که بيشترين مناسبت را با اهداف و شرايط شما دارد، بحث مي‌کند.

چرا کلينيک فوق تخصصي زيبايي صدف را براي جراحي کشيدن پوست گردن انتخاب مي‌کنيد؟

 • بهره‌گيري جراحان ما از تجربه بالا در زمينه انواع مختلف عمل‌هاي ليفت گردن که آنان را قادر مي‌سازد تا عمل ليفت گردن شما را به گونه‌اي انجام دهند که بيشترين مطابقت را با نيازها و شرايط اختصاصي شما داشته باشد.
 • ديدگاه و عملکرد خلاقانه که باعث مي‌شود گردن شما ظاهري شاداب و طبيعي پيدا کند.
 • دقت و مهارت بالا براي انجام عمل ليفت گردن شما به صورت کاملاً ايمن

انواع روش‌هاي عمل ليفت گردن


براي لیفت و کشیدن پوست گردن ، انواع مختلفي از روش‌ها وجود دارد:

تزريق براي سفت شدن پوست گردن

عمل‌هاي جراحي معمولاً نتايج ماندگارتري به دنبال دارند، اما روش‌هاي کمتر تهاجمي ديگري هم وجود دارد که هرچند نتايج حاصل از آن‌ها به صورت موقتي است، اما مي‌توان با استفاده از آن‌ها، لیفت گردن را بدون نياز به عمل جراحي، انجام داد. براي مثال، تزريقاتي که معمولاً براي برطرف کردن چروک‌هاي پوست صورت انجام مي‌گيرد را مي‌توان براي عضلات گردن انجام داد، اما براي اين کار لازم است که بيمار از قبل، پوست نسبتاً سفت و محکمي داشته باشد. نتايج روش تزريق براي ليفت گردن، معمولاً فقط حدود سه تا چهار ماه دوام دارد. اما روش‌هاي غير تهاجمي ديگري از قبيل امواج نوري مخصوص، کرم‌ها و ساير روش‌هاي القاي ساخت کلاژن در پوست وجود دارد که مي‌توان از آن‌ها براي کمک به ماندگاري بيشتر نتايج ليفت گردن استفاده کرد.

به منظور لیفت و کشیدن پوست گردن روش های تزریقی ازجمله کیبلا و تزریق ژل و بوتاکس وجود دارد.

هايفوتراپي

روش غير جراحي هایفوتراپی که براي کشيدن پوست استفاده مي‌شود، در حال حاضر تأييديه FDA را براي کشيدن و رفع افتادگي پوست گردن و چانه کسب کرده است. هايفو تراپي يک روش جديد براي کشيدن پوست است که از امواج اولتراسوند تمرکز يافته براي القاي رشد کلاژن در لايه‌هاي عمقي پوست استفاده مي‌کند. تحقيقات نشان داده است که فقط يک جلسه هايفوتراپي مي‌تواند باعث بهبود وضعيت ظاهري گردن از نظر رفع چانه دوم (غبغب) و کشيدن پوست شُل زير گردن شود، بنابراين روش هایفو براي افرادي که احساس مي‌کنند آمادگي لازم براي انجام عمل جراحي را ندارند، روش مناسبي است. با استفاده از فناوري اولتراسوند، پزشکان مي‌توانند قبل از آنکه عمل را شروع کنند، لايه‌هاي زيرين پوست را بر روي يک صفحه ببينند و اين اولين بار در عرصه عمل‌هاي زيبايي غير تهاجمي است که چنين قابليتي براي پزشکان فراهم مي‌شود. داشتن اين تصوير باعث مي‌شود که از آسيب‌ديدگي بافت بين پوست و لايه کلاژن، جلوگيري شود. معمولا بیمار در همان لحظه انجام HIFUکشیده تر شدن پوست را احساس می کند ولی نتایج بعد از 2 ماه بتر مشخص می شود و مدت زمان تاثیر هایفوتراپی طی 6ماه آینده نیز ادامه دارد وفرد اثرات بیشتری درزمینه سفت شدن پوست و لیفت گردن مشاهده خواهد بود.

لیفت با نخ

تکنیک جوانسازی لیفت با نخ، بر مبنای جاگذاری نخ‌های آهسته جذب‌شونده در زیرپوست هست. این نخ‌ها به‌تدریج و طی چهار تا شش ماه تحلیل رفته و سرانجام ناپدید خواهند شد،  با تقبل هزینه لیفت با نخ در این مدت ، تکثیر سلول‌های فیبروبلاست (سلول‌های سازنده الیاف کلاژن و الاستین که مسئول ایجاد و حفظ شکل و استحکام بافت‌ها هستند) و ساخت‌وساز کلاژن و الاستین و گسترش و نوسازی عروق را در پیرامون خود به‌شدت تحریک می‌کنند.

تکنیک جوانسازی یا لیفت صورت با نخ موجب می‌شود تا پوست کشیده‌تر، جوان‌تر، هموارتر و شفاف‌تر شود. چین‌وچروک‌ها محوشده، منافذ پوست ریزتر و باریک‌تر می‌شوند، قسمت‌های آویزان شده پوست استحکام یافته و درنهایت لیفت مناسب و بادوام ایجاد می‌شود.در هر ثانیه حضور این نخ‌ها در کشیدن پوست با نخ ، ساخت رشته‌های جوانی صورت می‌گیرد لذا یک جوانسازی و پیشگیری از پیری طولانی مدت در طی یک یا دو جلسه درمانی خواهید داشت.

ليپوساکشن سابمنتال

اگر مشکل اصلي افتادگي پوست گردن شما به خاطر انباشتگي چربي باشد، ممکن است بتوان فقط با انجام ليپوساکشن مشکل گردن را برطرف کرد. ليپوساکشن مي‌تواند چربي‌هاي زير پوست چانه و گردن شما را حذف کند، اما براي اين کار لازم است پوست شما انعطاف‌پذيري کافي داشته باشد تا بتواند منقبض شود و با شکل جديد گردن تطابق پيدا کند. مزيت مهم روش ليپوساکشن آن است که زمان بهبودي بعد از عمل آن خيلي کوتاه است و تنها يک جاي زخم بسيار ريز به جا مي‌گذارد. حتي در برخي موارد مي‌توان اين عمل را در مطب و با استفاده از بي‌حسي موضعي هم انجام داد، اما براي اغلب موارد، بهتر است اين عمل در يک مرکز جراحي انجام گيرد.

جوانسازي پوست با ليزر CO2 فرکشنال

ليزر CO2 و سيستم RF (راديو فرکانس) در هر زمان تنها بخش کوچکي از پوست را تحت تيمار قرار مي‌دهند. ليزر از طريق ايجاد سوراخ‌هاي بسيار کوچک (نازک‌تر از موي انسان) در عمق پوست و همزمان، اعمال انرژي گرمايي براي جمع کردن و بستن اين سوراخ‌هاي ريز، باعث مي‌شود که افتادگي و چروک‌هاي پوست برطرف شود. علاوه بر آن، نور ليزر CO2 باعث منقبض شدن کلاژن قديمي موجود در پوست مي‌شود و با تحريک فرايند طبيعي ترميم زخم در خود پوست، توليد کلاژن جديد را نيز القاء مي‌کند. به اين ترتيب، ساختار و رنگ پوست تا حد زيادي بهبود پيدا مي‌کند و آثار آن تا حدود 3 تا 6 ماه بعد از انجام عمل، دوام خواهد داشت.

2

ميکرونيدلينگ

ميکرونيدل‌ها سوزن‌هاي بسيار ريزي هستند که مستقيماً در عمق خاصي از پوست (2/0 تا 3/0 ميلي‌متر) فرو برده مي‌شوند و سپس انرژي راديو فرکانس (RF) در درون بافت پوست آزاد مي‌شود. انرژي گرمايي که از امواج غير تهاجمي راديو فرکانس آزاد مي‌شود، باعث الکتروکواگولاسيون در داخل پوست شده و فرايند طبيعي بهبود جراحت توسط خود پوست را القاء مي‌نمايد. القاء اين فرايند باعث توليد کلاژن جديد و کشيده شدن پوست به صورت طبيعي خواهد شد.

عمل جراحي براي جوان‌تر شدن

عمل کشیدن پوست گردن معمولاً در ادامه جراحي زيبايي صورت و به عنوان بخش تکميلي آن انجام مي‌شود. براي هر دو اين عمل‌ها، بريدگي‌هاي کوچکي در نزديکي چانه يا گوش‌ها ايجاد مي‌شود و پوست اضافي صورت يا گردن از طريق اين برش‌ها و يا به وسيله ليپوساکشن، برداشته مي‌شود. اين بريدگي‌ها  در کشیدن پوست گردن معمولاً خيلي کوچک هستند، مگر آنکه عضله گردن خيلي ضعيف و فرسوده شده باشد. عمل جراحي ليفت گردن يک عمل پزشکي تهاجمي به شمار مي‌رود و بيمار براي انجام اين عمل، بيهوش مي‌شود. بعد از عمل هم ممکن است لازم باشد که بيمار يک يا دو روز براي بهبودي در بيمارستان بماند.

رژيم غذايي و تمرين‌هاي ورزشي براي سفت شدن پوست گردن

اگر افراد بزرگسال دوست ندارند سختي‌ها و عوارض جانبي جراحي کشیدن پوست گردن را تحمل کنند، مي‌توانند از درمان‌هاي غير جراحي و ساير روش‌هاي جايگزين، براي کشيدن پوست گردن استفاده کنند. براي مثال بعضي از خانم‌ها به انجام ورزش‌هايي مانند يوگا روي آورده‌اند تا از اين طريق به تقويت عضلات گردن و افزايش استحکام پوست آن کمک کنند. خيلي از افرادي که از رژيم‌هاي غذايي کم چربي همراه با ورزش منظم استفاده مي‌کنند، توانسته‌اند وضعيت پوست گردن خود را بهبود ببخشند. زيرا اين عوامل باعث تحريک و فعال شدن روند طبيعي بازسازي و جوانسازي در داخل پوست مي‌شود. متأسفانه ورزش و رژيم غذايي در برطرف کردن افتادگي پوست در خانم‌هايي که مدت زمان زيادي است دچار افتادگي پوست گردن شده‌اند، تأثيري ندارد.

هزینه


عوامل تاثیرگذار بر هزینه لیفت گردن به شرح زیر هستند:

 • معاینات و آزمایش‌های لازم قبل از جراحی
 • حق‌الزحمه جراح
 • تجهیزات مورد نیاز برای جراحی
 • هزینه بیمارستان
 • جلسات ملاقات مورد نیاز پس از جراحی بر هزینه لیفت گردن تاثیر میگذارد .


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است