میکرودرم ابریژن و پاکسازی پوست صورت: مزایا و عوارض

میکرو درم آبریژن یک روش درمانی متداول غیر جراحی، غیر شیمیایی و غیرتهاجمی برای پوست است که از کریستال‌های ریز برای ارائه لایه‌برداری مؤثر و دوباره جوان‌سازی لایه‌های سطحی پوست استفاده می‌کند. هنگامی که یک درمان تهاجمی‌تر لازم است، می‌توان با افزایش فشار خلأ به طور مساوی به لایه‌های عمیق‌تر پوست هم نفوذ کرد. افزایش ذخیره خون، مواد مغذی لازم برای بازسازی پوست و اصلاح پوست و افزایش گردش سلولی را فراهم می‌کند. درنتیجه، بهبود خاصیت ارتجاعی و بافت پوست، و همچنین توازن رنگ‌دانه‌های پوست را خواهیم داشت.

متخصصان ماهر و باتجربه ما در کلینیک پوست و موی صدف یک جلسه مشاوره ابتدایی برگزار می‌کنند و یک ارزیابی از پوست شما به عمل می‌آورند و عمل درمان میکرو درم آبریژن را برای لایه‌های عمیق پوست شما با ایمنی کامل انجام می‌دهند که منجر به داشتن پوست شاداب‌تر و درخشان‌تر می‌شود.

انواع روش‌های متفاوت میکرو درم آبریژن


میکرو درم آبریژن با  دو روش انجام می‌شود:

 • میکرو درم آبریژن کریستال به عنوان بهترین وسیله برای بلاست (انفجار) پوست شناخته می‌شود، که در آن درمانگر از یک چوب نازک برای انفجار کریستال ریز در پوست برای لایه‌برداری لایه‌های بیرونی پوست استفاده می‌کند. به دلیل این واقعیت که کریستال‌های ریز ممکن است به داخل کشیده شوند و آن‌ها سالم نیستند ، این روش اخیراً کمتر رایج است و خیلی از آن استفاده نمی‌شود.چند نفر در طول سال‌های اخیر با این وسیله  تحت درمان قرارگرفته‌اند و دچار علائم سوختگی شده‌اند.
 • میکرو درم آبریژن بدون کریستال. این تکنولوژی اخیر از تراشه‌های الماس طبیعی که با یک چوب جراحی فولاد ضدزنگ روکش شده است ، استفاده می‌کند. این روش درمان به‌طور مؤثر لایه‌های مرده پوست را صیقل می‌دهد تا به پوست سالم‌تری برسیم و منجر به تجدید رشد پوست شود. از آنجا که هیچ کریستالی بر روی پوست مالیده نمی‌شود ، سیستم بدون کریستال به متخصص پوست اجازه می‌دهد تا به درمان نواحی نزدیک چشم و کسانی که خطوط ریز روی پوستشان دارند و چین‌وچروک‌های اطراف لب بپردازد.

آناتومی پوست


پوست شما از دو لایه اصلی، اپیدرم و درم ساخته شده است. اپیدرم لایه بیرونی پوست  است. استراتوم کورنئوم بالاترین لایه اپیدرم است که اساساً مجموعه‌ای از سلول‌های مرده پوست است.

  %d9%84%d9%823%d9%82%d9%813%d9%81%d9%81%d8%b4

فرآیند درمان به چه صورت است و چه مراحلی دارد؟


 • حذف لایه فوقانی سلول‌های مرده پوست

میکرودرمی پوست صورت که  پلینگ مکانیکی  یا لایه‌بردار مکانیکی نیز نامیده می‌شود ، روشی برای جوانسازی پوست صورت است  که با استفاده از نوک الماس با دانه‌های زبر و مکش قابل تنظیم  سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد. تمام این اعمال در میکرو درم آبریژن در سطح استراتوم کورنئوم انجام می‌شود. این استراتوم کورنئوم است که توسط میکرو درم آبریژن ساییده  و حذف می‌شود.

 • تحریک بدن برای واکنش در برابر زخم ایجادشده توسط میکرو درم آبریژن

میکرو درم آبریژن باعث ایجاد واکنش  بدن در برابر یک زخم در پوست می‌شود. درحالی‌که پوست زخم شده خودش را اصلاح می‌کند، ضخیم‌تر، نرم و صاف‌تر و قابل‌انعطاف‌تر و  یا الاستیک تر می‌شود، و درنتیجه سالم‌تر  به نظر می‌رسد. مکش همچنین جریان خون در پوست را افزایش می‌دهد و به پوست برای تولید کلاژن کمک می‌کند.

 

کاربرد میکرو درم آبریژن


 • میکرو درم آبریژن الماس یا کریستال یک راه درمان برای مردان و زنان است.
 • برای افراد با پوست کدر، آکنه خفیف، بی‌رنگی آکنه ، علائم زخم ، جای جوش بسیار سطحی، منافذ باز و دانه‌های سرسیاه، لکه‌های ناشی از افزایش سن، خطوط و چین‌وچروک مفید و قابل استفاده است.
 • میکرو درم آبریژن برای بیماران با شیوه زندگی پرمشغله و پرکار که به دنبال یک راه درمان بدون عوارض میکرودرم و یا دوره نقاهت هستند، یک راه درمان مناسب است.

 

مزایای میکرو درم آبریژن


 • میکرو درم آبریژن الماس یا کریستال یک راه درمان ساده و بدون درد است.
 •  این درمان تقریباً برای همه انواع پوست مناسب است.
 • همچنین می‌تواند پوست ظریف نواحی اطراف دهان و چشم را درمان کند.
 • میکرو درم آبریژن برای هر کسی که مایل به تجربه یک درمان مؤثر و عمیق برای صورت باشد،  یک راه  درمان ایده آل است.
 • بدون دوره نقاهت و یا عوارض جانبی

فواید میکرو درم آبریژن


پوست شاداب‌تر و درخشان‌تر. لایه‌برداری و ساکشن با حذف سلول‌های مرده پوست و فعال شدن و تحریک سلول‌های پوستی جدید و درنتیجه تولید کلاژن همراه خواهد بود، که باعث می‌شود پوست ضخیم‌تر و محکم‌تر شود. پوست انسان با افزایش سن با سرعت کمتری لایه‌برداری می‌شود پس لایه‌برداری با میکرو درم آبریژن الماس یا کریستال به تجدید پوست و شاداب و درخشان شدن آن کمک می‌کند.

اصلاح بافت پوست. میکرو درم آبریژن می‌تواند برای کاهش ظاهر هیپرپیگمانتاسیون سطحی، کاهش خطوط ریز، چین‌وچروک و جای جوش سطحی انجام شود . این راه درمان حتی به اصلاح بافت پوست هم کمک می‌کند.

افزایش نفوذ محصولات. میکرو درم آبریژن به نفوذ بیشتر محصولات مراقبت پوست تا 50% کمک می‌کند.

میکرو درم آبریژن در کلینیک صدف


مشاوره

برای محافظت از سلامت شما و درک این که به چه نتیجه‌ای می‌خواهید برسید، متخصصین پوست ما در کلینیک صدف همواره  قبل از انجام میکرو درم آبریژن یک جلسه مشاوره برای شما ارائه می‌کنند. قبل از میکرودرم آبریژن ، شما باید متخصصین پوست ما  را در مورد تمام بیماری‌هایتان  و داروهایی که مصرف می‌کنید ، آگاه سازید. به‌ویژه برای متخصصین پوست ما  مهم است که بدانند آیا شما این علائم و بیماری‌ها را دارید یا خیر:

 • بیماری زخم سرد (تب‌خال).
 • پوستی که به راحتی زخم می‌شود.
 • مصرف ایزوترتینوئین، یک دارو که برای درمان آکنه شدید تجویز می‌شود.

هنگامی که متخصصان پوست ما در مورد داروهای شما سؤال می‌کنند، حتماً متخصص پوست خود را در مورد تمام داروهایی که مصرف می‌کنید، حتی آن‌هایی که به نسخه نیاز ندارند ، آگاه سازید. مطمئن شوید که تمام ویتامین‌ها، مواد معدنی، و داروهای گیاهی را ذکر کرده‌اید.

فرایند میکرو درم آبریژن

تمیز کردن. قبل از شروع درمان میکرو درم آبریژن الماس، سطح پوست از هرگونه آرایش و روغن تمیز خواهد شد.

%d8%a8%d9%84%d8%a8

کشش پوست. پوست را می‌کشیم تا سفت‌تر شود و  بهترین و مؤثرترین خلأ و سایش را ایجاد کنیم.

%d9%82%d9%82%d9%82

حرکت بر روی پوست با نوک الماس. هند پیس با نوک الماس از هر ناحیه چندین بار عبور داده می‌شود و بر روی پوست مالیده می‌شود. معمولاً اگر از هر ناحیه پوست دو تا چهار بار عبور داده شود ، کافی است.

ماسک پماد. بعد از برداشتن لایه محافظ سلول‌های مرده پوست، پمادها عمیق‌تر به پوست نفوذ می‌کنند. پس از میکرو درم آبریژن ما یک ماسک  روی پوست شما می‌زنیم و 10 دقیقه به آن زمان می‌دهیم تا جذب پوست شود.

 

متوسط زمان برای درمان میکرو درم آبریژن چقدر است؟

 • مدت درمان برای صورت یک ساعت است.
 • پس از یک درمان میکرو درم آبریژن الماس یا کریستال، پوست ممکن است به طرز محسوسی نرم و صاف‌تر شود اما برای رسیدن به نتایج مطلوب مهم است که  یک سری از خدمات میکرو درم آبریژن را در چند جلسه دریافت کنیم.
 • 4 تا 8 جلسه درمان برای بهترین نتایج توصیه می‌شود. تعداد جلسات درمان که شما نیاز دارید ، یک تصمیم بسیار منحصربه‌فرد است.
 • 4 تا 6 جلسه اولیه درمان میکرو درم آبریژن الماس یا کریستال می‌توانند به فاصله یک هفته از هم انجام شوند.
 • سپس این مهم است که جلسات درمان را به‌صورت ماهانه ادامه دهیم تا به بهترین نتایج برسیم.

ریکاوری و مراقبت پس از درمان 

بدون دوره نقاهت. میکرو درم آبریژن الماس یا کریستال یک روش بی‌خطر و رایج است. این روش درمان هیچ‌گونه جراحتی روی پوست ایجاد نمی‌کند ، بنابراین شما به ریکاوری و بهبود نیازی ندارید. شما می‌توانید پس از تحت درمان قرار گرفتن با میکرو درم آبریژن به محل کار خود برگردید.

قرمزی خفیف پوست. این قرمزی یک نتیجه قابل‌انتظار پس از درمان با میکرو درم آبریژن است . ممکن است احساسی خفیف شبیه به آفتاب‌سوختگی  را برای چند روز تجربه کنیم.

آرایش.  در روز اول پس از درمان میکرو درم آبریژن آرایش نکنید و از یک مرطوب‌کننده ملایم به‌طور منظم استفاده کنید.

ورزش. برای چند روز پس از درمان میکرو درم آبریژن ورزش و شنا انجام ندهید چون باعث احساس ناراحتی در پوست می‌شود.

اصلاح.  از اصلاح یا اپیلاسیون برای یک هفته پس از درمان با میکرو درم آبریژن اجتناب کنید.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است