پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر

هرچند تاتو بیشتر شبیه به یک نقاشی است، اما درواقع از تجمع جوهر در عمق پوست تشکیل شده است و بدین منظور انجام می‌شود که تا پایان عمر روی پوست باقی بماند. امروزه میزان تقاضای افراد برای رفع تاتو روز به روز در حال افزایش است. در واقع در بین افرادی که حدود ده سال از تاتوی آن‌ها می‌گذرد، از هر دو نفر یک نفر خواهان پاک کردن تاتوی خود هستند. علت این امر، می‌تواند تغییرات اجتناب‌ناپذیر دنیای مد و یا صرفا بالا رفتن سن شخص باشد. روش‌های معمول و قدیمی برای رفع تاتو با خطر بالای به جا ماندن جای زخم رو به رو بودند، همچنین بسیار دردناک بوده و تا حد زیادی نیز موثر نبودند، اما هم‌اکنون پاک کردن تتو و خالکوبی با روشی ملایم و بی‌دردسر بالاخره ممکن شد؛ با معرفی لیزر Q-Switch فرآیند رفع تاتو تا حدود بسیار زیادی بهبود پیدا کرد و پزشکان و متخصصین توانستند اکثر تاتو‌ها را با میزان موفقیت بسیار بالا و ریسک پایینِ به جا ماندنِ جای زخم روی پوست، از بین ببرند. این لیزرها دارای استاندارد بسیار بالا و سابقه درخشانی  در کارآمد بودن برای از بین بردن تاتو و ارائه‌ی نتایج موثر در  سراسر دنیا هستند.

جلسه‌ی مشاوره‌ی شما در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف با یکی از متخصصین ما خواهد بود. جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه در حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. طی این جلسه شما به طور مختصر با تمامی روش‌های رفع خالکوبی و تاتو آشنا می‌شوید و در مورد تخمین تعداد جلسات درمانی مورد نیاز در هر روش نیز به شما اطلاع داده می‌شود. همچنین بعد از انجام جلسات درمانی نیز، به شما در مورد نحوه مراقبت از پوست و اقدامات لازم بعد از لیزر رفع تاتو، دستورالعمل‌های لازم را می‌دهیم تا مطمئن شویم که شما دوره‌ی ریکاوری بعد از درمان را با هیچ مشکلی پشت سر خواهید گذاشت.

 لیزر چگونه تاتو را از بین می‌برد؟


اشعه لیزر با استفاده از یک طول موج بسیار ویژه، نقاط تاتو شده و حاوی جوهر را هدف قرار می‌دهد- در واقع این لیزر برای هر یک از رنگ‌های موجود در تاتو از طول موج خاصی استفاده می‌کند. لیزر‌های پرطرفدار Q-Switch از انرژی فوتوآکوستیک برای نفوذ در پوست و رسیدن به جوهر تاتو بهره می‌برند. انرژی نوری لیزر موجب ایجاد لرزش و شکسته شدن جوهر به اجزای بسیار کوچک‌تری می‌شود و این اجزای ریز میکروسکوپی به تدریج طی پروسه‌ی طبیعی بدن جذب شده و کم‌کم محو می‌شوند. از آن جایی که سر اشعه لیزر کاملا متمرکز شده و دقیقا به نقطه مورد نظر تابانده می‌شود، پزشک یا تکنسین مربوطه می‌تواند بدون آسیب به بافت‌های اطراف، نقاط تاتو شده را لیزر کند.

photo_2016-04-30_11-42-2411111111

برای رفع تاتو با لیزر به چند جلسه درمانی نیاز است؟


پاک کردن تاتو با لیزر نیازمند چندین جلسه‌ی درمانی است. به طور میانگین، پاک کردن تاتوهای حرفه‌ای به 6 تا 15 جلسه‌ی لیزر نیاز دارند، درحالی که تاتوهای آماتور به چهار تا پنج جلسه لیزر نیاز دارند و فاصله بین جلسات باید 4 تا 8 هفته باشد.

تعداد جلسات درمانی به اندازه‌ی تاتو، میزان و نوع جوهر مورد استفاده و عمق جوهر در پوست بستگی دارد. موقعیت تاتو در بدن نیز می‌تواند در میزان محو شدن تاتو موثر باشد. هزینه‌ی پاک کردن تاتو نیز به اندازه‌ی تاتو و محل تاتو در بدن بستگی دارد.

آیا تاتو به طور کامل محو می‌شود؟


بعد از اولین جلسه‌ی لیزر‌درمانی شما متوجه می‌شوید که ناحیه تاتو شده به طور موقتی کمی سفید می‌شود. با گذشت زمان، تاتوی شما کم‌کم محو می‌شود و پوست شما به رنگ طبیعی خود بازمی‌گردد. روش پاک کردن خالکوبی با لیزر معمولا 95 درصد از تاتو را پاک می‌کنند.

آیا تمامی لیزر‌ها می‌توانند تاتوی رنگی را از بین ببرند؟


اغلب لیزر‌ها دارای حداقل دو طول موج مختلف برای از بین بردن جوهر‌های تیره (آبی و سیاه) و جوهر‌های رنگ روشن (قرمز) هستند. لیزر‌های پیشرفته‌تر دارای چهار طول موج مختلف هستند که می‌توانند به طور ویژه تمامی رنگ‌های موجود در تاتو را هدف قرار دهند، از جمله رنگ‌های تیره، قرمز، نارنجی، سبز، آبی آسمانی و زرد. رنگ‌های سیاه و آبی و قرمز راحت‌تر از همه محو می‌شوند. رنگ‌های نارنجی و بنفش نیز تقریبا به راحتی پاک می‌شوند. اما از بین بردن رنگ‌های سبز، آبی آسمانی و زرد از تمامی رنگ‌های دیگر مشکل‌تر است و برای این که بتوان این رنگ‌ها را تا حد ممکن محو کرد، نیاز به انجام تعداد جلسات درمانی بیشتری می‌باشد.

آیا رفع تاتو با لیزر دردناک است؟


لیزر Q-Switch با انرژی فوتوآکوستیک، پالس‌های بسیار کوتاهی از انرژی نوری را تولید می‌کند. معمولا بیماران می‌گویند که اثر این پالس کوتاه نوری روی پوست احساسی شبیه به بند انداختن پوست دارد و به دنبال آن در پوست خود احساس گرما می‌کنند. از آن جایی که جوهر تاتو، انرژی نوری لیزر را جذب می‌کند، ممکن است در حالی که بیم لیزر روی تاتو حرکت داده می‌شود، برخی بیماران کمی احساس ناراحتی کنند. قبل از انجام لیزر، پوست بیماران با هوای سرد یا با یخ، سرد می‌شود و همچنین برای کم کردن درد می‌توان از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی نیز استفاده کرد.

لیزر-الکساندرایت-ایتالیایی-دکا-)این-دستگاه-مجهز-به-IPL--و-Nd-Yag-ه111111م-می-باشد

بعد از لیزر کردن تاتو، به چه مراقبت‌هایی نیاز است؟


بلافاصله بعد از لیزر کردن تاتو، روی آن پماد مخصوص مالیده شده و روی آن پوشانده می‌شود و این ناحیه باید تمیز نگه داشته شود. به تمامی توصیه‌هایی که بعد از جلسه‌ی لیزر، به شما می‌شود به طور کامل عمل کنید. شما می‌توانید روز بعد دوش بگیرید اما به هیچ عنوان نباید روی تاتوی خود را لیف بکشید. در صورتی که روی تاتو، پوسته‌ی زخمی تشکیل شد نباید آن را بخارانید یا بکنید. شما می‌توانید تا جایی که احساس راحتی می‌کنید، پوست خود را خنک کنید. برای حداقل 6 هفته، ناحیه لیزر شده را از قرارگیری در معرض نور آفتاب  و نور‌های شدید (مانند نور مخصوص برنزه کردن پوست) حفظ کنید. درصورتی‌که برای مدت طولانی  بیرون از خانه خواهید بود حتما از کرم ضد آفتاب (با عیار حفاظتی بین 20 تا 50 )  استفاده کنید.

عوارض احتمالی رفع تاتو با لیزر چیست؟


هیچ یک از روش‌ها با وجود مزایای روش‌های پاک کردن تتو خالی از خطر نیستند. به طور معمول، لیزر درمانی با خطر بسیار کمی همراه است. ممکن است به صورت موقتی، رنگ پوست روشن‌تر شود و یا بر عکس روی پوست لکه تیره رنگ ایجاد شود. هر دوی این حالت‌ها بعد از مدتی توسط خود پوست برطرف می‌شود. در موارد بسیار کمی ممکن است جای زخم روی پوست باقی بماند.

20به این پست امتیاز دهید.
پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر
3 از 1 رای