کاشت ابرو با موی طبیعی: روش و هزینه

10

کاشت ابرو یک روش نسبتاً جدید در دنیای جراحی زیبایی است. این تکنیک در اصل، برای ترمیم ابروی قربانیان سوانح سوختگی و مبتلایان به بیماری‌های مانع رشد ابرو، پدید آمد. اکنون جراحان زیبایی این روش را به عنوان یک روش درمانی برای زنان و مردانی که خواهان بهبود ظاهر ابرو خود هستند، با رفع عوارض کاشت مو بکار می‌برند. اکثر متقاضیان این جراحی را زنان تشکیل می‌دهند، که به دلیل اصلاح بی‌رویه ابروهای خود دچار کم پشتی در ابروهای خود شده‌اند. پس از مدتی اصلاح با موچین، موهای ابرو قادر به رشد مجدد نخواهد بود، که این امر می‌تواند هنگام تغییر شکل ابرو، مشکل‌ساز شود به همین دلیل کاشت موی ابرو توصیه می شود. روش کاشت طبیعی ابرو از عمل سنتی برداشتن نواری مو کم تهاجمی‌تر است. به علاوه، بعد از عمل نیاز کمتری به مراقبت داشته و محدودیت‌های بیمار نیز کمتر خواهد بود. اگرچه هر کلینیکی توصیه‌های متفاوتی دارد، اما کلاً اصول مراقبت‌های بعد از کاشت مو یکسان است.

در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف، تیم متخصصان کاشت مو دارای تجربه فراوان هستند. جراحان ما هنگام کاشت ابرو، هم تبحر هنری و هم مهارت فنی را اعمال می‌کنند، زیرا هر دو عامل برای ایجاد ابروهای جذاب و طبیعی، حیاتی و ضروری است. تیم ما با تلاش و کار گروهی حرفه‌ای، کسب نتیجه مطلوب و ابروهایی متناسب با فرم صورت شما را تضمین می‌کند. ما تاکنون با انجام موارد کثیری از جراحی کاشت ابرو در مردان و زنان، نتایج طبیعی و غیر قابل تشخیصی ارائه داده‎‌ایم.

چه عواملی سبب ریزش ابرو می‌شود؟


عوامل متعددی برای ریزش ابرو وجود دارد. این وضعیت ممکن است به دلیل یک حادثه مانند سوختگی یا آسیب دیگر باشد، یا اینکه یکی از عوارض جانبی درمان یک بیماری باشد. اما در اغلب موارد، ریزش ابرو ناشی از عوامل ژنتیکی و یا به دلیل اختلالات هورمونی، یا برداشت بی‌رویه موهای ابرو است.

علت این مشکل هر چه باشد، جراحی کاشت ابرو یک راه بسیار مؤثر برای بهبود ظاهر ابروهای ریخته و یا کم‌پشت است.

آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستید؟


اگر شما دچار نازک شدگی و کم پشتی ابروها شده‌اید و یا کل ابروی خود را از دست داده‌اید، و این برای شما مشکل‌ساز شده است، به احتمال زیاد کاندید مناسبی برای بهره‌مندی از مزایای جراحی کاشت ابرو هستید.

 برای اینکه کاندید مناسبی برای این جراحی باشید، باید دو مشکل اصلی را برطرف سازید:

باید هر گونه اصلاح افراطی و وسواس گونه ابروها را کنار بگذارید، تا از بروز مشکل برای موهای تازه پیوند زده، جلوگیری کنید.

هر بیماری که ممکن است باعث ریزش ابروها شده باشد، در وهله اول باید تحت کنترل قرار گیرد.

مزایای کاشت ابرو چیست؟


اگر به دلیل ریزش ابروهایتان اعتمادبه‌نفس خود را از دست داده‌اید، طی مراحل کاشت ابرو می‌تواند اعتمادبه‌نفس شما را بازگرداند.

برای افرادی که ابروهای کامل و زیبا دارند، درک این موضوع می‌تواند مشکل باشد که نداشتن ابرو برای برخی از افراد چقدر می‌تواند آزاردهنده باشد، صرف نظر از اینکه علت آن، وراثت و یا یک بیماری وابسته باشد و یا حتی توسط خود شخص با اصلاح بی‌رویه ابرو ایجاد شده باشد. همچنین این مسئله به راحتی نادیده گرفته می‌شود که هر گونه اختلال ابرو چقدر می‌تواند قابل مشاهده باشد!

جراحی کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟


در گذشته کاشت موی طبیعی و کاشت ابرو همیشه امکان‌پذیر نبود، به دلیل اینکه تکنولوژی و دانش لازم برای انجام پیوند، موجود نبود.

جراحی‌ها با روش کاشت مو اولیه همیشه چندان موفقیت‌آمیز نبودند و بسیاری از بیماران دارای ابروهای زمخت بودند. اگرچه بیماران ممکن است با ظاهر کمی انبوه و زمخت موهای سر خود کنار بیایند، اما واضح است که این حالت به ابروها ظاهر عجیبی می‌دهد. اما تکنیک‌های مدرن FUE (استخراج واحدهای فولیکول)، امروزه کاشت موی ابرو با ظاهر طبیعی را امکان‌پذیر ساخته است.

در این تکنیک، موهای ابرو، یک به یک، در طی یک فرایند بسیار پر زحمت کاشته می‌شوند. برش‌های کوچکی که در آن موهای پیوندی کاشته می‌شوند، باید به دقت با زاویه مناسب در جهت صحیح قرار گیرند تا کاشت مو در جهت رشد موهای ابروی طبیعی، رشد کنند. در هر ابرو تا 400 تار مو می‌تواند به این شیوه کاشته شود. پس از پیوند، موهای جدید به اندازه مناسب کوتاه و اصلاح می‌شوند.

در این عمل بهره بری از مزایای کاشت ابرو ، بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین شما در طی عمل، دردی احساس نخواهید کرد.

photo_2016-04-30_11-35-0222222

مکان های اهدا کننده برای کاشت ابرو کجاست؟


معمولاً محل اهداکننده برای مراحل کاشت ابرو ، ناحیه پشت سر است؛ زیرا جنس موهای آن ظریف‌ترو مشابه موهای ابرو است. اما گاهی اوقات موهای پیوندی می‌تواند از زیر بغل و یا قفسه سینه استخراج شود، البته در صورتی که برای این منظور مناسب‌تر باشند.

کاشت ابرو با چه خطراتی همراه است؟


کاشت ابرو یک روش جراحی با حداقل تهاجم است. بنابراین به مراتب، امن‌تر از بسیاری از انواع دیگر عمل جراحی زیبایی و عوارض کاشت ابرو ناچیز می‌باشد. با این حال، هنوز هم احتمال برخی از خطرات وجود دارد که لازم است بیمار از آن‌ها آگاهی داشته باشد.

جراح شما همه این خطرات را با جزئیات بیشتری برای شما توضیح خواهد داد، اما خطرات  اصلی  کاشت موی سر و ابرو  شامل عفونت، زخم و نتایج نه چندان دلخواه و مورد انتظارتان می‌باشد.

جراحی کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟


انتظار می‌رود روش پیوند ابرو تا چهار ساعت به طول انجامد. طبق تمام استانداردها این مدت زمان برای جراحی، زمان زیادی است، بنابراین شما باید در حین انجام عمل جراحی بسیار صبور باشید.

بهبودی پس از جراحی چقدر طول می‌کشد؟


بهبودی شما بعد از عمل کاشت ابرو بسیار سریع است و حتی نیازی به بستری شدن در کلینیک کاشت ابرو ندارید و باید تا چند ماه پس از عمل، انتظار مشاهده نتایج نهایی را داشته باشید.

تنها پس از چند روز، شما می‌توانید به محل کار خود بازگردید و حداقل پس از یک هفته یا بیشتر، هر گونه آثار جراحی از ظاهر شما رفع خواهد شد.

بعد از حدود سه هفته، موهای ابروی شما ریزش خواهد داشت. این امر کاملاً طبیعی است و جای نگرانی ندارد. این ریزش صرفاً به دلیل فاز شوک (تاثیر جراحی) است که موی پیوندی باید آن را بگذراند.

انتظار می‌رود ابروهای شما پس از این مرحله تا 2 - 3 ماه بعد، مجدداً رشد کنند و در نهایت نتایج این نهایی عمل جراحی را خواهید دید!

میزان موفقیت کاشت ابرو چقدر است؟


به طور کلی اکنون میزان موفقیت این جراحی بسیار بالاست، حدود 90 درصد از موارد کاشت ابرو طبیعی برای اولین بار موفقیت‌آمیز است و فقط 10٪ از موارد، مدتی پس از عمل، تا حدودی نیاز به اصلاح دارد.

آیا نتایج کاشت ابرو دائمی است؟


سلول‌های مورد استفاده در کاشت ابرو طبیعی سلول‌هایی هستند که جنس و بافت نزدیک به بافت ابرو و ریشه گردن دارند و از آنجا به منطقه پیوند منتقل می‌شوند. به این دلیل که در این انتقال، سلول‌های زنده استفاده می‌شود، تولید ابرو یک فرایند فعال است. در سلول‌های منتقل شده، رمزنگاری ژنتیک شما مشابه با هر کدام از سلول‌های بدن شماست. در طول زندگی، سلول‌های ریشه مو با استفاده از این رمزگذاری ژنتیک، مجدداً فعال شده و عملکرد خود را با موفقیت انجام می‌دهند. سیستم تجدید حیات سلول‌های ریشه مو بسیار قوی است. به همین دلیل است که اغلب افرادی که مدت‌ها پیش درگذشته‌اند، ریش آن‌ها به رشد خود ادامه می‌‌دهد.

این سلول‌ها همچنان به عملکرد خود ادامه می‌دهند، مگر زمانی که حوادثی مانند تابش‌های هسته‌ای و یا سرطان رخ دهد. سلول‌هایی که به ابرو منتقل می‌شوند، سلول‌های ریشه مو هستند. زمانی که به منطقه کاشت مو منتقل می‌شوند، شروع به رشد می‌کنند. آن‌ها ظاهری طبیعی به ابروهای شما می‌دهند و در طول زندگی شما، به حیات خود ادامه خواهند داد. بر خلاف تکنیک‌های ناموفق کار بر روی سلول‌های مرده، روش کاشت ابرو با انتقال سلول‌های زنده، نتیجه موفقیت آمیزی را ارائه می‌کند. در حال حاضر به لطف فناوری جدید، مشکل ریزش ابرو که در گذشته رخ می‌داد، دیگر برطرف شده است. در فنآوری‌های قدیمی‌تر کاشت ابرو طبیعی ، مشکل ریزش ابرو اغلب رخ می‌داد. به عبارت دیگر، پیوند ابرو قبلا" دائمی نبود. اما با شرایط جدید، ابروهای کاشته شده شما مادام العمر خواهند بود، دچار ریزش نخواهند شد و به تکمیل زیبایی شما ادامه خواهند داد.

سایر نکات مربوط به کاشت ابرو چیست؟


از آنجا که ابروهای جدید شما از موی سر خود شما تشکیل شده، بهتر است بدانید که آنها همچنان به شیوه سابق خود تا پایان عمر شما به رشد ادامه خواهند داد. دلیلش این است که موی سر دارای خواص ژنتیکی است که به سادگی قابل تغییر نمی‌باشد. زیرا این موهای پیوندی از یک منطقه دیگر انتقال یافته‌اند.

این بدین معنی است که شما باید ابروهای خود را یک بار در هفته کوتاه و اصلاح کنید. بیشتر متقاضیان، این مسئله را در ازای داشتن ابروی طبیعی، امری بسیار جزئی می‌دانند.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟


همانطور که در مورد تمام جراحی‌های پیوند مو صدق می‌کند، هزینه کاشت ابروی طبیعی به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از: مهارت و تخصص جراح شما، تخصصی بودن درمانگاه، و گستردگی کاری که باید انجام شود همانند عوامل موثر بر قیمت کاشت موی سر مهم هستند  . برای برخی از متقاضیان، تعداد فولیکول‌های مو که باید پیوند شود، بسیار کمتر از سایر افراد خواهد بود و این مورد در تعیین قیمت کاشت ابرو موثر میباشد .

محل درمانگاه شما نیز در تعیین هزینه کاشت ابرو موثر است. در شهرها و به خصوص در کشورهای مختلف، قیمت کاشت ابرو می‌تواند متفاوت باشد. در واقع این تفاوت هزینه، انگیزه سفر برخی افراد برای جراحی است، که در رسانه‌ها به عنوان گردشگری پزشکی معرفی شده است.به این پست امتیاز دهید.
کاشت ابرو با موی طبیعی: روش و هزینه
5 از 1 رای