کوچک کردن و رفع افتادگی شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان و سزارین

9

هرچند بچه‌دار شدن اتفاقی بسیار ارزشمند و خوشایند است، اما متاسفانه دوران بارداری می‌تواند تاثیرات ناخوشایندی بر زیبایی بدن زنان بگذارد. بعد از زایمان و پایان دوران شیر‌دهی، بسیاری از زنان ناگهان متوجه می‌شوند که سینه‌های آن‌ها دچار افتادگی شده است و پوست شکم آن‌ها شل و کشیده شده است. انجام عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان، به زنان کمک می‌کند تا تمامی این علائم ناخوشایند را برطرف کنند.

در کلینیک صدف، متخصصین ما عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان را با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های موجود انجام می‌دهند. این جراحی به منظور برطرف کردن تاثیرات ناخوشایند بارداری و زایمان بر بدن زنان، انجام می‌شوند و نتایج آن، بدنی خوش‌فرم با ظاهری کاملا طبیعی را برای زنان به ارمغان می‌آورد.

عمل تناسب اندام بعد از زایمان در کلینیک صدف


عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان برای تمامی زنان به یک صورت قابل انجام نیست و شامل پروسه‌های مختلفی می‌شود. پرکاربرد‌ترین پروسه‌هایی که عموما بدین منظور انجام می‌شوند عبارتند از: جراحی بزرگ کردن سینه، جراحی لیفت سینه، جراحی کوچک کردن سینه و شکم و لیپوساکشن.

مشاوره اولیه

طی جلسه‌ی مشاوره، جراحان پلاستیک ما، با توجه به شرایط و نیاز‌های شما، یکی یا تعداد بیشتری از پروسه‌هایی که برای تناسب اندام شما باید انجام شوند را انتخاب می‌کنند. پروسه‌های انتخابی برای عمل تناسب اندام مادر بعد از زایمان برای تمامی زنان یکسان نیست. بدن هر یک از زنان بعد از بارداری و شیردهی دچار تغییرات متفاوتی می‌شود. بنابراین لازم است که طی جلسه‌ی مشاوره نیاز‌ها و خواسته‌های خود را با جراح در میان بگذارید و به او بگویید که انتظارات شما از نتایج جراحی چیست. در اغلب موارد (نه همیشه) مشکلات مربوط به زیبایی شکم و سینه‌ها به طور همزمان و طی یک جراحی برطرف می‌شوند. مشکلاتی که به طور همزمان طی یک جراحی برطرف می‌شوند و همچنین تکنیک‌های به کار رفته برای جراحی، برای هریک از بیماران متفاوت است. رک‌های پوستی که در اثر کشیده شدن پوست ایجاد می‌شوند، شیار (رگه) های دندانه‌داری هستند که اغلب بر روی پوست شکم، سینه‌ها، باسن، کفل‌ها و ران‌ها ظاهر می‌شوند و با گذشت زمان نامحسوس‌تر می‌شوند. ترک پوست، به‌ویژه در زنان باردار، مخصوصاً سه ماه آخر بارداری رایج است. درمان می‌تواند ترک‌های پوست را محو کند، اما آن‌ها را به‌طور کامل از بین نخواهد برد. ترک چاقی ولاغری دردناک یا مضر نیستند، اما افراد از ظاهری که به پوستشان می‌دهد دچار اضطراب می‌شوند. اگر ظاهر پوستتان برایتان مهم است یا اگر ترک‌های پوستی بخش عمده‌ای از پوست بدنتان را فراگرفته‌اند، به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

سینه‌ها

مشکلاتی که بر اثر بارداری به وجود می‌آید. کاهش حجم سینه‌ها، افتادگی سینه‌ها، شل شدن سینه‌ها و وجود پوست اضافه، بزرگ شدن بیش از حد سینه‌ها

جراحی‌هایی که می‌توان انجام داد

 • بزرگ کردن سینه‌ها با کاشت پروتز
 • لیفت سینه
 • بزرگ کردن و لیفت سینه‌ها
 • جراحی کوچک کردن سینه‌ها

بزرگ کردن سینه‌ها

جراحی بزرگ کردن سینه‌ها می‌تواند علاوه بر بهبود ظاهر شما، اعتماد به نفس شما را نیز بالا ببرد. جراحی بزرگ کردن سینه‌ها برای ایجاد برجستگی بیشتر و بازیابی حجم از دست رفته‌ی سینه‌ها بر اثر بالا رفتن سن، کاهش وزن یا بارداری انجام می‌شود. با کمک این جراحی همچنین می‌توان تقارن بین سینه‌ها را اصلاح کرد. جراحی بزرگ کردن سینه‌ها موجب می‌شود سینه‌های حجیم‌تر و سفت‌تر داشته باشید که با فرم طبیعی بدن شما تناسب بسیار بیشتری دارد. در صورتی که سینه‌های شما علاوه بر کاهش حجم، دچار افتادگی و شل‌شدگی نیز شده‌اند، ممکن است انجام جراحی لیفت سینه ، به طور همزمان با جراحی بزرگ کردن سینه، راه حل مناسبی برای شما باشد.

در هنگام انتخاب پروتز سینه، شما باید بین پروتز‌های سیلیکون و سالین یکی را انتخاب کنید. شما همچنین می‌توانید فرم و شکل پروتز، اندازه‌ی آن، بافت آن و میزان برجستگی آن را انتخاب کنید. این عمل، یک جراحی کاملا اختیاری است و هر یک از بیماران می‌توانند در مورد نتایج آن و ظاهری ایده‌الی که دوست دارند به آن برسند، تصمیم بگیرند.

لیفت سینه

یکی از شایع‌ترین اثرات ناخوشایندی که بارداری و شیردهی در ظاهر سینه‌ها ایجاد می‌کند این است که پوست سینه‌ها کشیده می‌شوند و بعد از مدتی به خاطر کاهش حجم و تراکم بافت سینه، پوست سینه‌ها شل می‌شود و سینه‌ها حالت افتادگی پیدا می‌کنند. جراحی لیفت سینه، که در اصطلاح پزشکی به آن ماستوپکسی گفته می‌شود، موجب حذف پوست اضافی و بالا کشیده شدن سینه‌ها می‌شود و سینه‌ها حالت جوان‌تر و سفت‌تری پیدا می‌کنند. جراحی لیفت سینه را می‌توان در ترکیب با جراحی بزرگ کردن سینه‌ها انجام داد و حجم و برجستگی سینه‌ها را افزایش داد. در اغلب موارد بهترین راه‌حل برای رسیدن به بهترین نتایج، ترکیب این دو جراحی می‌باشد.

شکم

مشکلاتی که بر اثر بارداری به وجود می‌آید. تجمع چربی‌های اضافی و برآمده شدن دائمی شکم، افتادگی و شل‌شدگی پوست شکم، ترک چاقی ولاغری و سایر مشکلات پوستی ناخوشایند در ناحیه شکم

جراحی‌هایی که می‌توان انجام داد

 • جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)
 • لیپوساکشن شکم

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

جراحی زیبایی شکم یا جراحی كوچك كردن شكم بعد از سزارين (ابدومینوپلاستی) می‌تواند به طور چشمگیری تناسب اندام بعد از زایمان و البته اعتماد به نفستان را بهبود بخشد و موجب شود شکم شما صاف شده و فرم متناسب‌تری پیدا کند. طی كوچك كردن شكم بعد از سزارين پوست و چربی‌های اضافی شکم برداشته می‌شوند و عضلات دیواره‌ی شکم کشیده شده و سفت می‌شوند. انجام این جراحی موجب می‌شود برجستگی شکم کاملا صاف شود، حجم چربی‌های اضافه در شکم حذف شوند و افتادگی پوست ناحیه میانی شکم که مرور زمان دچارکشیدگی شده است، کاملا برطرف شود.

بهترین کاندید‌های جراحی شکم افرادی هستند که علی‌رغم گرفتن رژیم غذایی و ورزش کردن، دارای بافت چربی و پوست اضافی در ناحیه شکم خود هستند. گاهی اوقات افتادگی پوست شکم به خاطر این است که پوست فرد، خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است و در این موراد بهترین راه برای صاف کرن شکم و بازیابی ظاهر آن، انجام جراحی شکم می‌باشد. جراحی بخصوص برای افرادی مناسب است که به خاطر مسائل زیر، پوست آن‌ها دچار شل‌شدگی شده است:

 • بارداری
 • کاهش وزن بسیار زیاد
 • بالا رفتن سن

برخلاف تصوری که اغلب افراد از جراحی شکم دارند، این جراحی روشی برای کاهش وزن نیست و نمی‌تواند جایگزینی برای رژیم غذایی و ورزش باشد. هدف اصلی در این جراحی، برداشتن پوست اضافی شکم و بالا کشیدن ماهیچه‌های شکم است و بنابراین این جراحی بیشتر از همه برای کسانی مناسب است که وزن نسبتا ثابتی دارند. جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی را می‌توان با جراحی لیپوساکشن ترکیب کرد و به طور همزمان چربی‌های اضافه در نواحی مختلف بدن را از بین برد.

ران و باسن

مشکلاتی که بر اثر بارداری به وجود می‌آید. تجمع چربی اضافه  در باسن و ران‌ها و شل شدگی و افتادگی پوست این نواحی.

جراحی‌هایی که می‌توان انجام داد. انجام لیفت باسن و لیفت ران همراه با لیپوساکشن باسن و ران برای لاغر کردن و حذف چربی‌های اضافی در این نواحی

لیپوساکشن

با گذشت زمان ممکن است چربی‌های اضافه نسبت به روش‌های معمول کم کردن وزن مقاوم شوند و با گرفتن رژیم غذایی و ورزش کردن از بین نروند. با کند شدن متابولیسم بدن، رسوبات چربی در مواحی مختلف بدن تجمع پیدا می‌کند، از غبغب گرفته تا پهلوها، و در اغلب موارد از بین بردن این چربی‌ها بسیار مشکل است. لیپوساکشن یک روش محبوب برای فرم دادن به بدن است که می‌تواند این چربی‌های اضافه را از بدن حذف کند.

انجام جراحی لیپوساکشن نمی‌تواند جایگزینی برای رژیم غذایی و ورزش کردن باشد، اما می‌تواند راه‌حل مناسبی برای رفع چاقی‌های موضعی باشد. انجام لیپوساکشن برای افرادی که کاملا سالم هستند اما نمی‌توانند از شر چربی‌های موضعی بدن خود خلاص شوند، نتایج بسیار موفقیت‌آمیز و بلند‌مدتی را به همراه دارد. از تکنیک لیپوساکشن می‌توان برای رفع چاقی موضعی در نواحی مختلفی استفاده کرد، از جمله:

 • شکم
 • پهلوها
 • باسن و پایین کمر
 • ران‌ها و اطراف زانو‌ها
 • بالای بازوها
 • گردن و صورت

با بالا رفتن سن، متابولیسم بدن ما تغییر می‌کند و چربی‌ها به شکل دیگری در بدن ما توزیع می‌شوند و متاسفانه رسوبات چربی به راحتی با ورزش کردن از بین نمی‌روند. انجام لیپوساکشن روشی ایمن و موثر برای فرم‌دهی مجدد به بدن شما و بازیابی ظاهر جوان و سالم قبلی شما می‌باشد. در برخی از بیماران می‌توان این جراحی را به صورت سرپایی نیز انجام داد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است