کویتیشن: لاغری و رفع چربی بدون جراحی

10

کویتیشن با امواج اولتراسوند جدیدترین تکنولوژی لیپوساکشن غیر تهاجمی است. این درمان تنها 30 دقیقه طول می‌کشد و برای کسانی که به طور همزمان خواهان کاهش چربی، کاهش سلولیت و سفت کردن پوست خود هستند، روش فوق العاده‌ای است. این درمان برای مردان و زنانی که مایل به کاهش ذخایر چربی در شکم، ران، باسن، سینه، بازو، غبغب و یا هر منطقه دیگر از بدن خود و لاغری تهاجمی هستند، روشی ایده‌‌آل است. در تکنیک لاغری با اولتراسوند کویتیشن از درد و دوره استراحت، خبری نیست و شما می‌توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های عادی خود باز گردید.

در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف، از آخرین تکنولوژی برای از بین بردن و متلاشی کردن و حذف رسوبات چربی مقاوم، استفاده می‌شود. تیم متخصصین مجرب ما از سیستم اولتراسونیک کویتیشن برای ذوب چربی و پیکر تراشی استفاده می‌کنند. این تکنیک بر روی کمر، ران، بازوها، شکم، پشت و باسن، و در واقع در هر نقطه از بدن که دارای چربی‌های مقاوم می‌باشد، قابل انجام است. پس از تکمیل درمان، شما قادر به مشاهده تفاوت قابل توجهی در مناطق مورد درمان خواهید بود. برای مشاهده بهترین نتایج، یک جلسه درمان در هفته به مدت شش تا ده هفته را توصیه می‌کنیم.

 

photo_2016-10-05_08-21-17

اولتراسونیک کویتیشن چیست؟


کویتیشن یک لیپوساکشن غیر تهاجمی است. در این تکنیک از کویتیشن اولتراسوند برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌شود. سپس چربی‌های آزاد شده از طریق کبد متابولیزه  شده و با روش‌های طبیعی دفع می‌گردد. کویتیشن لاغری به کاهش چربی، کاهش سلولیت و سفت کردن پوست کمک می‌کند. FDA  تکنیک کویتیشن را بی‌خطر اعلام کرده است.

کویتیشن، روشی ایده آل برای لاغری و اصلاح شکل برخی از مناطق چربی‌های اضافی / مقاوم، بدون تأثیر بر سایر قسمت‌های بدن است. مزایای کویتیشن یک برنامه کاهش وزن نیست، بلکه راهی برای "کاهش سانتی‌متری" چربی در منطقه مورد نظر و از بین بردن سلولیت است.

کل مراحل کویتیشن لاغری حدود 45 دقیقه (شامل 30 دقیقه درمان با دستگاه کویتیشن) به طول می‌انجامد. در طول درمان شما می‌توانید استراحت کنید، به موسیقی گوش دهید و یا مطلقاً هیچ کاری انجام ندهید. این تکنیک کاملاً بدون درد است. گاهی اوقات احساس حرارت ملایمی شبیه به ماساژ با سنگ داغ را خواهید داشت، و یا صدای "زنگ" لرزش خفیف امواج اولتراسوند را خواهید شنید. در هر جلسه درمان، تکنسین‌ به مدت 30 دقیقه شاسی دستی را با فشار محکم بر روی منطقه درمان مالش خواهد داد. قبل از درمان، عکسی از منطقه مورد نظر گرفته می‌شود. پس از هر جلسه درمان بدون هیچ گونه درد، تورم و یا ناراحتی، می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. برای این درمان، دو جلسه در هر هفته توصیه می‌شود.

کویتیشن به تنهایی یا در ترکیب با دیگر روشها (مانند طب سوزنی)، رژیم غذایی، تناسب اندام با آر اف فرکشنال و مزوتراپی را می‌توان به طور مؤثری برای درمان چاقی موضعی و کاهش سلولیت و چربی استفاده کرد.

آیا این یک روش موثر و کارآمد است؟


اگر چه کویتیشن اولتراسوند چربی‌ها را می‌شکند، اما فرد از طریق فعال بودن، نوشیدن مقدار زیادی آب و انجام توصیه‌های ساده در رژیم غذایی، به دفع چربی‌ها از بدن خود کمک می‌کند. بنابراین نتیجه عمل نیز به انجام توصیه‌های ما در این زمینه، حداقل برای مدت زمان جلسات کویتیشن بستگی دارد.

برای کسب بهترین نتایج، 24 ساعت قبل و بعد از جلسات کویتیشن، بسیار اهمیت دارد. باید مصرف کربوهیدرات خود را در روز درمان و 2-3 روز بعد کاهش  دهید، تا از فشار اضافه بر متابولیسم بدن جلوگیری شود و حداکثر بهره از چربی و گلیسرول آزاد شده، امکان‌پذیر شود. باید در روز قبل از درمان و  نیز 2-3 روز بعد از درمان، مقدار زیادی آب برای کمک به سوخت و ساز بدن و دفع مواد زائد بدن بنوشید. برای سوخت‌وساز مقداری از چربی‌های آزاد شده و همچنین برای کمک به درناژ لنفاوی، انجام مقداری ورزش در روزهای بعد از درمان، از اهمیت برخوردار است. این ورزش می‌تواند برخی از تمرینات ورزشی در سالن و یا فقط یک پیاده‌روی روزانه سریع باشد. مصرف الکل و کافئین در شب قبل و یا در روز درمان، توصیه نمی‌شود.

چه زمانی می‌توان نتایج را مشاهده کرد؟


این زمان، به وضعیت بدن، متابولیسم و سبک زندگی شما بستگی دارد. برخی از افراد، نتایج اولیه را پس از جلسه اول درمان مشاهده می‌کنند. اکثر افراد نتایج عمل را پس از 4-6 جلسه و پیشرفت‌های بیشتر را پس ازجلسات بعدی درمان، مشاهده می‌کنند. اگر شما دچار سلولیت هستید (ظاهر چال مانند پوست)، می‌توانید انتظار نتایج مثبتی را داشته باشید. تعیین اینکه چه تعداد جلسات مورد نیاز است، تا بتوان پاسخ بدن شما را به درمان مشاهده کرد، امری دشوار است. توصیه ما 6 تا 10 جلسه درمان برای کسب نتایج بهتر است. نتایج آن، بستگی به پیروی شما از توصیه‌های نوشیدن آب به اندازه کافی، فعال بودن و رعایت رژیم غذایی ساده است. زیرا این اقدامات برای کمک به بدن شما برای دفع کردن سلول‌های چربی شکسته شده، لازم است. نتایج عمل از کاهش چشمگیر بیش از 3 سانتی‌متر در اولین روز، تا 1/4 اینچ، متغیر است. برای بعضی از افراد، مشاهده نتایج خود ممکن است تا یک هفته طول بکشد، در واقع فرآیندهای بدن هر فرد، متفاوت است.

تفاوت این روش با سایر تکنیک‌های "غیر تهاجمی" لاغری بدن چیست؟


کویتیشن یک تکنولوژی اولتراسوند / کویتیشن است که توسط FDA  به عنوان روشی بی خطر و مؤثر مورد تایید قرار گرفته است.

روش کویتیشن بر خلاف سایر روش‌های درمانی مانند لیپوساکشن، اسمارت لیپو، لیپولیز لیزری، لیپولیز اولتراسوند، کرایولیپولیز، ولاشیپ، زرونا، ویزر شیپ و بسیاری دیگر، یک درمان بدون درد و غیر تهاجمی می‌باشد. کویتیشن کاملاً بدون درد است و بدون استفاده از ساکشن، انجماد، کشیدن، کبودی، سوزش، عمل جراحی و یا عوارض جانبی، نتایج پایداری به همراه دارد.

برای چه مناطقی از بدن می‌توان از کویتیشن استفاده کرد؟


کویتیشن برای تمام مناطق بدن که در آن چربی موضعی و یا سلولیت وجود دارد و به رژیم غذایی و ورزش مقاوم است، مؤثر می‌باشد.

مناطق درمان عبارتند از:

 • شکم، باسن، پهلو
 • کناره‌های بیرون زده از سینه بند
 • ران
 • باسن
 • بالای بازوها
 • سینه مردان

آیا کویتیشن برای رفع سلولیت موثر است؟


بله، کویتیشن تنها دستگاه اولتراسوند برای لاغری است که بر سلولیت مؤثر می‌باشد. این دستگاه با اولتراسوند بالا / کویتیشن، از طریق متمرکز کردن کویتیشن بر بافت‌های چربی سطحی، کار می‌کند.

آیا روش اولتراسونیک کویتیشن، ایمن است؟


کویتیشن یک روش غیر جراحی و بدون نیاز به بیهوشی، بدون اسکار و بدون نیاز به استراحت پس از عمل است. استفاده از اولتراسوند با حداقل خطر همراه است و یک روش جایگزین ایمن برای روش‌های تهاجمی و سایر دستگاه‌های غیر تهاجمی است که بر حرارت دادن بافت چربی تکیه می‌کنند و می‌توانند موجب درد و ناراحتی بیمار شوند. هیچ‌کدام از این روش‌ها، دارای داده‌های به اثبات رسیده‌‌ای نیستند که نشان ‌دهد میزان سلول‌های چربی را چقدر کاهش می‌دهند. درمان کویتیشن 100٪ غیر تهاجمی است. در طول درمان شما هیچ درد و ناراحتی را احساس نمی‌کنید، هیچ‌گونه داروی بیهوشی استفاده نخواهد شد و شما می‌توانید بلافاصله پس از هرجلسه درمان، فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید.

آیا برای این روش عوارض جانبی وجود دارد؟


اکثر افراد هیچ گونه عوارض جانبی را گزارش نداده‌اند. شایع‌ترین عوارض این روش، بروز سردرد بلافاصله پس از درمان و یا تمایل قوی به دفع طبیعی ضایعات از بدن در طی یک یا دو روز بعد از درمان است. در واقع این شیوه بدن برای دفع سموم است. پردازش موادی که در بدن تولید شده است، حدود 72 ساعت طول می‌کشد.

کاندیدای نامناسب برای کویتیشن چه کسانی هستند؟


اگر موارد منع مصرف و یا اقدامات احتیاطی زیر در مورد لاغری موضعی با کویتیشن برای شما صدق می‌کند، شما قادر به شرکت در برنامه کاهش سلولیت نخواهید بود.

 • در صورت بارداری یا شیردهی و یا اگر تحت درمان‌های باروری قرار دارید.
 • بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا و یا پایین، مشکلات گردش خون، آریتمی‌، ریتم نامنظم قلب.
 • استفاده از ضربان‌ساز، دفیبریلاتور یا دستگاه‌های فلزی برای قلب.
 • نقص سیستم ایمنی بدن
 • سرطان
 • بیماری کبدی یا کلیوی

کویتیشن ممکن است در بیماران مبتلا به دیابت یا اختلالات تیروئید که در آن سیستم سوخت و ساز بدن به طور بالقوه دچار اختلال است، مفید و مؤثر نباشد. هیچ خطر شناخته شده‌ای وجود ندارد، اما خطرات بالقوه ناشناخته‌ای ممکن است وجود داشته باشد. قبل از تقبل هزینه کویتیشن ، با یک پزشک واجد شرایط، مشورت کنید.

نتایج آن تا چه مدت دوام خواهد داشت؟


تا زمانی که شما بخواهید! با عادات غذا خوردن سالم و ورزش، شما می‌توانید نتایج دراز مدت داشته باشید. افزایش وزن یا کاهش وزن در آینده لزوماً به منطقه تحت درمان کویتیشن ارتباطی ندارد. با حفظ یک رژیم غذایی سالم و ورزش، شما می‌توانید نتایج بلند مدتی را انتظار داشته باشید.ضمن اینکه هزینه کویتیشن خیلی کمتر از روش‌های دیگر است.به این پست امتیاز دهید.
کویتیشن: لاغری و رفع چربی بدون جراحی
3 از 1 رای